fbpx
  • Siste nytt
  • Populært

Vil ha egne sykehjem for etniske nordmenn

oktober 4, 2014
PARTILEDER I NORGESDEMOKRATENE, GEIR UGLAND JACOBSEN. (Foto: Privat)

Partileder: «Legg ned NRK!»

november 26, 2025
(Pixabay)

90 prosent av søkerne om julehjelp er muslimer

november 24, 2025
Illustrasjonsbilde / Pixabay

Når valgte vi vekk familien?

oktober 26, 2025
Meya Åberg (16) ble overfallsvoldtatt av en 18-årig flyktning fra Eritrea. (Foto: Privat / Remix News)

Svenske Meya (16) ble voldtatt av Mohamed – saken får internasjonal oppmerksomhet

oktober 23, 2025
(Illustrasjon: Wikipedia / PST / Etterretningstjenesten).

Hvor er politiet, PST, Forsvaret og etterretningstjenesten?

oktober 21, 2025
Foto: Politiet. Antifascister arrestert av politiet i Portland, Oregon, USA.

Forestill deg at du er «antifascist»

oktober 6, 2025
Droner har blitt svært aktuelle i moderne krigføring. Nå har flere blitt observert i Oslo som førte til at Gardermoen ble stengt. (Illustrasjonsbilde: CC0 Public Domain)

Leserinnlegg: Dronene på Oslo Lufthavn Gardermoen – falsk flagg?

oktober 3, 2025
(Youtube logo / Lykten.no)

Youtube innrømmer massiv politisk sensur – tilbyr brukere å komme tilbake!

september 24, 2025
Øyvind Eikrem under Norgesdemokratenes remigrasjonskonferanse. (Foto: Norgesdemokratene).

Ideen om repatriering vinner fram – også i Norge

september 5, 2025
Muhammad (Anonymisert av avisen Bild) / 16-årige Liana. Foto: Train tracks at Brundall by Helen Steed, CC BY-SA 2.0 / Privat / Samnytt.se

Ukrainsk jente (16) flyktet fra krigen – myrdet av ulovlig innvandrer i Tyskland

september 4, 2025
(Illustrasjonsbilde / polisen).

Politiet: Flere utvisninger forhindret over 100.000 forbrytelser

august 22, 2025
(Bilde: Privat / Samnytt.se / iStock)

79-årig pleiepasient fikk kattemat til frokost – «Språkutfordringer»

august 9, 2025
(Illustrasjon: Norgesdemokratene.no)

Vold, ran og drap – til høsten kan du stoppe det

juni 1, 2025
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Er NATO en forsvarsorganisasjon?

april 19, 2025
Skjermbilde fra Youtube. Anne Weider Aasen rynker på nesen. (Video lenger ned i saken).

Rynket på nesen, men ga konservativt bokforlag medhold (VIDEO)

februar 28, 2025
(Foto: Legatum Publishing)

Ytringsfrihet under press i bokbransjen

februar 27, 2025
(Illustrasjon)

Faktisk.no fratatt retten til faktasjekking

januar 14, 2025
Massepsykose (Illustrasjon/Grok/Lykten.no).

Massepsykose – hvordan kan nordmenn være så lette å lure?

januar 4, 2025
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
fredag, desember 5, 2025
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Innenriks

Vil ha egne sykehjem for etniske nordmenn

Frieord.no Av Frieord.no
oktober 4, 2014
i Innenriks, Kommentar
Reading Time: 2 mins read
320
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

I en uttalelse som går imot alle krav og målsettinger satt av myndighetene de siste 40 årene, så går Linda Alzaghari i «tankesmia» Minotenk (Minoritetspolitisk tenketank), inn for å lage et samfunn med apartheid-lignende tilstander i Norge.

ØNSKER SEGREGASJON MELLOM MUSLIMER OG IKKE-MUSLIMER: Linda Alzaghari, en muslimsk konvertitt og talsperson for Minotenk mener at et apartheidlignende system innen helsevesenet vil være det beste.
ØNSKER SEGREGASJON MELLOM MUSLIMER OG IKKE-MUSLIMER: Linda Alzaghari, en muslimsk konvertitt og talsperson for Minotenk, mener at et apartheidlignende system innen helsevesenet vil være det beste for det norske samfunnet.

Det skal lages egne aldershjem kun for muslimer og mennesker fra Afrika og Midtøsten. Det har fra før blitt innført egne gravplasser, egne skoler og egne banker for muslimer. Det ligger også i kortene at man ønsker egne sharia-domstoler som står utenfor norske lover.

Et Apartheid-regime i Norge, slik man så i Sør-Afrika, vil isåfall være et slag i ansiktet på den enorme innsatsen som er gjort av myndighetene for å skape et inkluderende samfunn for alle etniske og religiøse grupper, et samfunn uten «dem og jeg-tenkning».

Om det foreksempel hadde vært Christian Tybring-Gjedde fra FrP som hadde gått inn for etnisk norske barnehager, skoler og eldrehjem, samt egne kulturhus kun for kristne nordmenn, så ville nok mediestormen vært så stor at den kunne sees fra det ytre rom.

Flere krav til Norge

I en tidligere sak fra 2010 gikk rådsleder for innvandrerorganisasjoner i Oslo, Akhenaton de Leon, inn for at innvandrere skulle kvoteres inn på høyere nivå i Oslo kommune på bakgrunn av sin hudfarge og ønsket å etablere etnisk skilte kulturhus og eldrehjem, hvor nordmenn ikke var velkomne.

VIL HA, VIL HA, VIL HA: Akhenaton de Leon fra OMOD (Organisasjonen mot offentlig diskriminering) ønsker å diskrimere nordmenn.
VIL HA, VIL HA, VIL HA: Akhenaton de Leon fra OMOD (Organisasjonen mot offentlig diskriminering) ønsker å diskrimere nordmenn på vegne av innvandrere.

– Et aldershjem skal tilpasse seg behovene til individet når det gjelder språkkunnskaper, religiøse behov og besøk. I Norge ser vi på sykehus at Ole får ett besøk i uka, mens Ali får hele familien. Det krever organisering. Vi betaler skatt – det må vi huske på, sier de Leon.

Men det stopper ikke der. Akhenaton krever også gratis barnehage, gratis norskkurs, mer penger til ikke-norske elever, gratis leksehjelp for innvandrere, og arbeidsplasser spesielt opprettet for ikke-norske kvinner uten lese- og skriveferdigheter. Gratis selvfølgelig. For de betaler jo skatt, kommenterer de Leon til avisen.

Stille fra ARS

Et slikt utspill myntet på etniske nordmenn ville som sagt ha skapt en mediestorm uten like. Men når det kommer fra etniske og religiøse minoriteter, så er stillheten til å ta og føle på fra den etablerte antirasisme-bevegelsen. Det statsstøttede meningssenteret Antirasistisk Senter har imidlertid tatt seg tid til å omtale den mye omtalte»Pippi Langstrømpe-rasismen«, men har så langt altså ikke gått ut og fordømt det rasistiske forslaget til Linda Alzaghari og Minotenk.

 

Tags: Akhenaton de LeonAntirasistisk senterbarnehageeldrehjemislamkvoteringLinda AlzaghariMinotenkmuslimerOsloskolestatsborgerskap
Del128Tweet80Del16

Unsubscribe
Frieord.no

Frieord.no

Artikkelen/artiklene er hentet fra de nedlagte nettstedene Frieord.no og Ordetermitt.com

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.

 
Laster kommentarer...
Kommenter
    ×