fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
(Illustrasjonsbilde).

Skyting i boligstrøk, vold i skolegårdene – hvor går Norge?

mai 30, 2022
PARTILEDER I NORGESDEMOKRATENE, GEIR UGLAND JACOBSEN. (Foto: Privat)

Partileder: «Legg ned NRK!»

november 26, 2025
(Pixabay)

90 prosent av søkerne om julehjelp er muslimer

november 24, 2025
Illustrasjonsbilde / Pixabay

Når valgte vi vekk familien?

oktober 26, 2025
Meya Åberg (16) ble overfallsvoldtatt av en 18-årig flyktning fra Eritrea. (Foto: Privat / Remix News)

Svenske Meya (16) ble voldtatt av Mohamed – saken får internasjonal oppmerksomhet

oktober 23, 2025
(Illustrasjon: Wikipedia / PST / Etterretningstjenesten).

Hvor er politiet, PST, Forsvaret og etterretningstjenesten?

oktober 21, 2025
Foto: Politiet. Antifascister arrestert av politiet i Portland, Oregon, USA.

Forestill deg at du er «antifascist»

oktober 6, 2025
Droner har blitt svært aktuelle i moderne krigføring. Nå har flere blitt observert i Oslo som førte til at Gardermoen ble stengt. (Illustrasjonsbilde: CC0 Public Domain)

Leserinnlegg: Dronene på Oslo Lufthavn Gardermoen – falsk flagg?

oktober 3, 2025
(Youtube logo / Lykten.no)

Youtube innrømmer massiv politisk sensur – tilbyr brukere å komme tilbake!

september 24, 2025
Øyvind Eikrem under Norgesdemokratenes remigrasjonskonferanse. (Foto: Norgesdemokratene).

Ideen om repatriering vinner fram – også i Norge

september 5, 2025
Muhammad (Anonymisert av avisen Bild) / 16-årige Liana. Foto: Train tracks at Brundall by Helen Steed, CC BY-SA 2.0 / Privat / Samnytt.se

Ukrainsk jente (16) flyktet fra krigen – myrdet av ulovlig innvandrer i Tyskland

september 4, 2025
(Illustrasjonsbilde / polisen).

Politiet: Flere utvisninger forhindret over 100.000 forbrytelser

august 22, 2025
(Bilde: Privat / Samnytt.se / iStock)

79-årig pleiepasient fikk kattemat til frokost – «Språkutfordringer»

august 9, 2025
(Illustrasjon: Norgesdemokratene.no)

Vold, ran og drap – til høsten kan du stoppe det

juni 1, 2025
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Er NATO en forsvarsorganisasjon?

april 19, 2025
Skjermbilde fra Youtube. Anne Weider Aasen rynker på nesen. (Video lenger ned i saken).

Rynket på nesen, men ga konservativt bokforlag medhold (VIDEO)

februar 28, 2025
(Foto: Legatum Publishing)

Ytringsfrihet under press i bokbransjen

februar 27, 2025
(Illustrasjon)

Faktisk.no fratatt retten til faktasjekking

januar 14, 2025
Massepsykose (Illustrasjon/Grok/Lykten.no).

Massepsykose – hvordan kan nordmenn være så lette å lure?

januar 4, 2025
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
fredag, desember 5, 2025
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Kommentar

Skyting i boligstrøk, vold i skolegårdene – hvor går Norge?

Vi opplevde et nytt drapsforsøk med skytevåpen i Oslo i går. De siste månedene har overskriftene i norske lokalaviser og riksaviser fortsatt å tegne et bilde av en nasjon i oppløsning. Men folket fortsetter å sove, mens kulene suser av gårde på gater og torg.

Henrik Arnesen Av Henrik Arnesen
mai 30, 2022
i Kommentar
Reading Time: 4 mins read
(Illustrasjonsbilde).

(Illustrasjonsbilde).

415
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

«Utviklingen i samfunnet» snakkes det my om. Hvor går utviklingen i samfunnet? Hva slags Norge er vi i ferd med å få? Hvordan ser det ut i norske skolegårder og på våre gater og torg?

I både Oslo, Viken og Vestfold og Telemark har lokalavisene i flere år nå meldt om en «bekymringsfull utvikling». Om en urolig utvikling i ungdomsmiljøene, om gjengdannelser, vold, trusler, narkotikasalg og mangel på respekt for ordensmakten. Om voldtekter, barneransbander, eldreranere og omreisende bander med milelange rulleblad som får operere fritt i vårt samfunnet. Om en økende vold i skolegården.

Krydret blant disse finner vi også skyting og drap. Mennesker ned i tenårene som både skyter og blir skutt. Noen ganger med dødelig utgang. Der barnefamilier og barn ferdes. I går fant det sted nok et nytt drapsforsøk med våpen på åpen gate i Norge. «Uff da», «Noen må gjøre noe», «Hvor er politiet?«. Så sovner vi igjen.

Den skadde er en mann og han er alvorlig skadet, og er kjørt sykehus. Vi søker fortsatt etter en eller flere gjerningspersoner og en bil som kan settes i sammenheng med hendelsen.

— OPS Politiet Oslo (@oslopolitiops) May 29, 2022

Avisene formidler nyhetene. Politiet advarer. Politikerne er bekymret. Men ingenting skjer. Ingen reelle tiltak blir iverksatt. Litt dialog, litt synlig politi i gatene og en debatt på kommunehuset med ordføreren. Så renner det ut i sanden. Til neste vold- eller drapsforsøk. Slik går karusellen rundt og rundt.

Så lenge ingenting skjer, så må man bare konkludere med at utviklingen er ønsket. Den er villet.  Og norske velgere fortsetter å gi sine stemmer til de samme politikerne som tillater utviklingen Så på en måte fortjener vi også det hele. Spørsmålet er bare, hva er sluttmålet med det hele? Hvor er endestasjonen for det norske samfunnet med denne modellen?

Løsningen?

Godt over 95 prosent av det som er nevnt ovenfor her har bakgrunn i masseinnvandringen til Norge. Det vil si helt konkret, at ikke-vestlige mennesker står bak over 95 prosent av all grov gatekriminalitet. Løsningen er enkel, steng grensene, repatrier alle mennesker i Norge som ikke er i behov av beskyttelse (det vil si ca. 98% av alle ikke-vestlige som bor i Norge), og innfør en paragraf i det norske lovverket som stipulerer at innvandring fra ikke-vestlige nasjoner opphører umiddelbart. Med et slikt lovverk vil Norge bokstavelig talt forandres over natten til et lovlydig, trygt og sikkert land. Fengslene ville stått igjen halvfulle. Gater og torg i storbyene våre ville blitt så stille og trygge at overvåkingskameraer og uniformert politi kunne eksisterer på et minimum. Uttrykk som gjeng- og overfallsvoldtekter, eldreran- og barneransbander, samt gjengskyting, ville forsvunnet fra det offentlige ordskiftet. Man ville nærmest kunne høre en nål treffe gulvet.

Så må vi snu vår oppmerksomhet til våre politikere og Stortinget. Hele dette systemet er modent for en grundig nedvasking. Slik at vi ikke repeterer historien.

Men en politikk som ville sørger for dette iverksettes ikke, fordi de som styrer vårt land, inkludert akademia og massemedia, er globalister og jobber for internasjonale krefter (Les: Bankmenn og globale og finansielle institusjoner), og ikke det norske folket. De mener utviklingen, kriminaliteten og utryggheten i vårt land er verdt det, for det grenseløse globale samfunnet som skal komme (FN-pins på jakkeslaget er avslørende). Og det norske folket er dypt hjernevasket inn i en tilstand fra nettopp politikere, akademia og massemedia, der alt aksepteres av hensyn til floskler og løgner som «mangfold», «toleranse» og «ansvar».  Følger du ikke linjen, utestenges du fra samfunnet, en skjebne nesten verre enn døden i dag. Hjernevask og propaganda-apparatet som startet allerede tilbake etter 2. verdenskrig har lamslått ikke bare Norge, men hele Vesten.

Så lenge vi som et folk og en nasjon tillater alt dette, så vil vi aldri kunne få vårt kjære og trygge Norge tilbake. Og til da får vi fortsette å venne oss til overskrifter om brutal vold i skolegården, gjengbråk og skyting på gatene våre.

Her følger et lite utvalg av overskriftene fra lokalaviser på Østlandet fra de siste månedene. (De fleste lenkene her er bak betalingsmur, men overskriftene avslører det meste).

  • Uniformert politi i skolegårdene etter flere grove voldsepisoder: – Dette er alvorlig
  • Ung elev måtte på sykehus med brudd i panna etter å ha blitt banket opp av medelev
  • Flere barn utsettes for vold: – En skremmende utvikling
  • Vold på barneskole: – Folk går rundt og er redde
  • Mann i 20-årene til sykehus med alvorlige skader etter skyting
  • Fant utbrent Golf i Follo: Knyttes til skyting på åpen gate på Grønland
  • Fjerde skyteepisode på fem uker
  • Lommetyver pendlet mellom Grünerløkka og Storgata. Slik opererte de
Tags: drapGrønlandkriminalitetMortensrudNorgeØstfoldskoleskytingTønsbergViken
Del166Tweet104Del21

Unsubscribe
Henrik Arnesen

Henrik Arnesen

Journalist, ektemann og pappa. Nasjonalkonservativ og glad i landet mitt. Grønland barnehage og Lakkegata skole. Vekter i Oslo sentrum. Nå selvstendig næringsdrivende. Kontakt meg via e-post.

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.