fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
Vi ser ikke skogen for alle trærne. Vår innsender mener at vi som samfunn ikke forstår at vi diskriminerer mot nordmenn i håp om et mer tolerant samfunn.  Vi oppnår det motsatte. (Image by smellypumpy from Pixabay)

Hvorfor diskrimineres nordmenn i sitt eget land?

april 20, 2019
PARTILEDER I NORGESDEMOKRATENE, GEIR UGLAND JACOBSEN. (Foto: Privat)

Partileder: «Legg ned NRK!»

november 26, 2025
(Pixabay)

90 prosent av søkerne om julehjelp er muslimer

november 24, 2025
Illustrasjonsbilde / Pixabay

Når valgte vi vekk familien?

oktober 26, 2025
Meya Åberg (16) ble overfallsvoldtatt av en 18-årig flyktning fra Eritrea. (Foto: Privat / Remix News)

Svenske Meya (16) ble voldtatt av Mohamed – saken får internasjonal oppmerksomhet

oktober 23, 2025
(Illustrasjon: Wikipedia / PST / Etterretningstjenesten).

Hvor er politiet, PST, Forsvaret og etterretningstjenesten?

oktober 21, 2025
Foto: Politiet. Antifascister arrestert av politiet i Portland, Oregon, USA.

Forestill deg at du er «antifascist»

oktober 6, 2025
Droner har blitt svært aktuelle i moderne krigføring. Nå har flere blitt observert i Oslo som førte til at Gardermoen ble stengt. (Illustrasjonsbilde: CC0 Public Domain)

Leserinnlegg: Dronene på Oslo Lufthavn Gardermoen – falsk flagg?

oktober 3, 2025
(Youtube logo / Lykten.no)

Youtube innrømmer massiv politisk sensur – tilbyr brukere å komme tilbake!

september 24, 2025
Øyvind Eikrem under Norgesdemokratenes remigrasjonskonferanse. (Foto: Norgesdemokratene).

Ideen om repatriering vinner fram – også i Norge

september 5, 2025
Muhammad (Anonymisert av avisen Bild) / 16-årige Liana. Foto: Train tracks at Brundall by Helen Steed, CC BY-SA 2.0 / Privat / Samnytt.se

Ukrainsk jente (16) flyktet fra krigen – myrdet av ulovlig innvandrer i Tyskland

september 4, 2025
(Illustrasjonsbilde / polisen).

Politiet: Flere utvisninger forhindret over 100.000 forbrytelser

august 22, 2025
(Bilde: Privat / Samnytt.se / iStock)

79-årig pleiepasient fikk kattemat til frokost – «Språkutfordringer»

august 9, 2025
(Illustrasjon: Norgesdemokratene.no)

Vold, ran og drap – til høsten kan du stoppe det

juni 1, 2025
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Er NATO en forsvarsorganisasjon?

april 19, 2025
Skjermbilde fra Youtube. Anne Weider Aasen rynker på nesen. (Video lenger ned i saken).

Rynket på nesen, men ga konservativt bokforlag medhold (VIDEO)

februar 28, 2025
(Foto: Legatum Publishing)

Ytringsfrihet under press i bokbransjen

februar 27, 2025
(Illustrasjon)

Faktisk.no fratatt retten til faktasjekking

januar 14, 2025
Massepsykose (Illustrasjon/Grok/Lykten.no).

Massepsykose – hvordan kan nordmenn være så lette å lure?

januar 4, 2025
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
fredag, desember 5, 2025
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Leserinnlegg

Hvorfor diskrimineres nordmenn i sitt eget land?

En leser har sendt oss en tekst om hvordan hun opplever at vi som nordmenn ikke får lov å diskriminere positivt for oss selv som folkeslag, men at vi derimot diskrimineres imot av både samfunnet og myndighetene. Alt i et håpløst forsøk på å fremsto som moderne og tolerant.

Leserinnlegg Av Leserinnlegg
april 20, 2019
i Leserinnlegg
Reading Time: 3 mins read
Vi ser ikke skogen for alle trærne. Vår innsender mener at vi som samfunn ikke forstår at vi diskriminerer mot nordmenn i håp om et mer tolerant samfunn.  Vi oppnår det motsatte. (Image by smellypumpy from Pixabay)

Vi ser ikke skogen for alle trærne. Vår innsender mener at vi som samfunn ikke forstår at vi diskriminerer mot nordmenn i håp om et mer tolerant samfunn. Vi oppnår det motsatte. (Image by smellypumpy from Pixabay)

816
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Jeg hater mange og jeg elsker mange. Det er min rett. Det er mitt liv.

Det betyr også at jeg kan diskriminere positivt og negativt mot alle menneskene rundt meg, uansett hvilken gruppe eller bakgrunn de tilhører. Med de konsekvensene det måtte medføre, positivt eller negativt for personlig.

Måten jeg gjør dette på er å se på hva som skjer i samfunnet. Jeg ser på statistikken, utviklingen og virkeligheten. Det gjør alle mennesker, bevisst eller ubevisst i alle aspekter i livet. Også de som hevder de ikke gjør det. Slike kaller vi dobbeltmoralister.

Da ser jeg at jøder er svært overrepresentert på eiersiden og propagandaen i media, kultur og undervisning. At de promoterer masseinnvandring og islam til Vesten, men ikke til Israel.

Da ser jeg at muslimer er svært overrepresentert på statistikker over æresdrap, religiøs vold og seksuelle overgrep, samt hat mot annerledestenkende og ikke-muslimer.

Da ser jeg at afrikanere er svært overrepresentert på kriminalitet- og seksualovergrepsstatistikken og at de har lavest arbeidsdeltakelse av alle folkegrupper de sammenlignes opp mot.

Da ser jeg at asiater er overrepresentert innen overgrep mot dyr og brudd på menneskerettigheter, og at de har sterke rasistiske meninger om de som er ulike dem selv.

Da ser jeg at homofile er overrepresentert i seksuelle overgrep mot sine partnere og barn, og overføring av seksuelle sykdommer.

Vårt samfunn sier at jeg ikke skal se på disse statistikkene eller faktaene. Jeg skal være fargeblind og ignorere virkeligheten når jeg orienterer meg ute i samfunnet. Jeg ikke skal ta noen forbehold om hvor jeg beveger meg eller hvor jeg bosetter meg. Og hvis jeg tar hensyn til statistikken, og mine personlige erfaringer og kunnskap om samfunnet, så er jeg en rasist og promoterer hat og diskriminering. Og det er ulovlig og straffbart.

I vårt samfunn har fakta altså blitt en forbrytelse og man risikerer å bli straffet om man benytter seg av kunnskapen og livserfaringene i hverdagen. Fordi det visstnok sårer følelser og gjør folk ukomfortable. Hva slags liv og samfunn har man fått da? Man risikerer å miste skoleplass, jobb og sosialt liv. Man kan oppleve å bli siktet og dømt i norsk rett. Man kan som et selvstendig og unikt menneske diskrimineres mot på alle nivåer i livet, fordi man tok valg basert på fakta og sin personlige overbevisning. Fordi man snakket om det. Men viktigst av alt, fordi man er norsk.

Å såre noens følelser er ikke en forbrytelse. Men våre politikere og myndigheter ønsker å gjøre det til en, de ønsker å fengsle de som gjør det. Å diskriminere mot noen på grunn av deres oppførsel, handlinger og væremåte, med bakgrunn i statistikker, kunnskap og personlig erfaring, bør ikke være forbudt. Men våre myndigheter ønsker å forby det. Men forstå meg rett, dette skjer kun hvis du er en nordmann.

Hvem diskriminerer mot hvem? Så lenge vi er i Norge og vårt land er suverent og befolket av nordmenn, så bør vi diskriminere positivt for nordmenn, og ikke imot oss, slik vi gjør i dag. Denne type diskriminering og forskjellsbehandling for de innfødte skjer i alle verdens land utenfor Vesten. Fra Afrika til Asia. I særdeleshet i muslimske land.

Hvorfor er forbudene i Norge mot diskriminering satt mot nordmenn og ikke omvendt? Vi diskrimineres mot når vi er ute i den store verden, som utlendinger, vestlige, kristne, ikke-muslimer og så videre. Dette aksepterer vi, fordi vi jo er på fremmed jord. Men vi diskrimineres nå i tillegg i vårt eget land, fordi vi er innfødte og dermed har et usynlig privilegium. En ikke-norsk og muslim, nyter da fordeler i sitt eget hjemland og når han er i Norge.

Noe henger ikke på greip.

Tags: diskrimineringNorgerasisme
Del533Tweet118Del24

Unsubscribe
Leserinnlegg

Leserinnlegg

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.