fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
Creative Commons Attribution 2.0 Generic license. Author: yeowatzup

150 nye millioner til Jemen – Podcast #3

mars 1, 2019
PARTILEDER I NORGESDEMOKRATENE, GEIR UGLAND JACOBSEN. (Foto: Privat)

Partileder: «Legg ned NRK!»

november 26, 2025
(Pixabay)

90 prosent av søkerne om julehjelp er muslimer

november 24, 2025
Illustrasjonsbilde / Pixabay

Når valgte vi vekk familien?

oktober 26, 2025
Meya Åberg (16) ble overfallsvoldtatt av en 18-årig flyktning fra Eritrea. (Foto: Privat / Remix News)

Svenske Meya (16) ble voldtatt av Mohamed – saken får internasjonal oppmerksomhet

oktober 23, 2025
(Illustrasjon: Wikipedia / PST / Etterretningstjenesten).

Hvor er politiet, PST, Forsvaret og etterretningstjenesten?

oktober 21, 2025
Foto: Politiet. Antifascister arrestert av politiet i Portland, Oregon, USA.

Forestill deg at du er «antifascist»

oktober 6, 2025
Droner har blitt svært aktuelle i moderne krigføring. Nå har flere blitt observert i Oslo som førte til at Gardermoen ble stengt. (Illustrasjonsbilde: CC0 Public Domain)

Leserinnlegg: Dronene på Oslo Lufthavn Gardermoen – falsk flagg?

oktober 3, 2025
(Youtube logo / Lykten.no)

Youtube innrømmer massiv politisk sensur – tilbyr brukere å komme tilbake!

september 24, 2025
Øyvind Eikrem under Norgesdemokratenes remigrasjonskonferanse. (Foto: Norgesdemokratene).

Ideen om repatriering vinner fram – også i Norge

september 5, 2025
Muhammad (Anonymisert av avisen Bild) / 16-årige Liana. Foto: Train tracks at Brundall by Helen Steed, CC BY-SA 2.0 / Privat / Samnytt.se

Ukrainsk jente (16) flyktet fra krigen – myrdet av ulovlig innvandrer i Tyskland

september 4, 2025
(Illustrasjonsbilde / polisen).

Politiet: Flere utvisninger forhindret over 100.000 forbrytelser

august 22, 2025
(Bilde: Privat / Samnytt.se / iStock)

79-årig pleiepasient fikk kattemat til frokost – «Språkutfordringer»

august 9, 2025
(Illustrasjon: Norgesdemokratene.no)

Vold, ran og drap – til høsten kan du stoppe det

juni 1, 2025
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Er NATO en forsvarsorganisasjon?

april 19, 2025
Skjermbilde fra Youtube. Anne Weider Aasen rynker på nesen. (Video lenger ned i saken).

Rynket på nesen, men ga konservativt bokforlag medhold (VIDEO)

februar 28, 2025
(Foto: Legatum Publishing)

Ytringsfrihet under press i bokbransjen

februar 27, 2025
(Illustrasjon)

Faktisk.no fratatt retten til faktasjekking

januar 14, 2025
Massepsykose (Illustrasjon/Grok/Lykten.no).

Massepsykose – hvordan kan nordmenn være så lette å lure?

januar 4, 2025
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
fredag, desember 5, 2025
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Kommentar

150 nye millioner til Jemen – Podcast #3

Henrik Arnesen Av Henrik Arnesen
mars 1, 2019
i Kommentar
Reading Time: 5 mins read
Creative Commons Attribution 2.0 Generic license. Author: yeowatzup

Creative Commons Attribution 2.0 Generic license. Author: yeowatzup

612
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

«Krise», «konflikt», «katastrofe», ordene er mange og de brukes for å åpne på sekken med norske skattekroner. Nå er det nok et mislykket land i Midtøsten som skal overøses med våre hardt tiltrengte penger fra det lille landet i nord.

Norge bidrar med ytterligere 150 millioner, i tillegg til de 536 millionene vi allerede har pumpet inn i det muslimske landet de siste ti årene, som har en «konflikt», jeg mener «krise». Og ikke bare er det krise. Det er en «humanitær krise». Det beste, eh, verste slaget. Ja, du hørte riktig, vi har sendt en halv milliard kroner til et land som knapt vet hva prevensjonsmidler er.

(Skjermbilde – Norad.no).

Da står Røde Kors, FN og resten av de gode samaritanene der klare for å «distribuere» skattekronene for oss. Mot en avgift selvsagt. Det koster å ha skyskrapere av glass på de beste adressene. Å ha de flotteste kontorene, med kunst på veggen og enorme konferanserom. Å kunne reise på første klasse, bo på femstjerners hoteller og kjøre i skuddsikker limousin. For å gi bort våre penger til de i verden som måtte være i behov av dem.

I Norge har flere av toppsjefene hos menneskerettighetsorganisasjonene millionlønninger. Og administrasjonen under dem ligger ikke langt unna. Det koster nemlig å være storhjertet og god. Man må jo fly halve jorden rundt ganske ofte for å være med på «giverlandskonferanser», i det flotte FN-bygget selvsagt, for deretter å fly tilbake vel vitende om at pengene har kommet frem til de som lider nød. Man har nok kjøpt klimakvoter for alle flyreisene også, for skattepengene våre, sånn at man føler seg ekstra god.


Creative Commons Attribution 2.0 Generic

Men man glemmer, kanskje med vilje, det faktum at bistand ikke hjelper. Faktisk gjør det situasjonen bare verre. For etter at alle millionlønninger, dyre husleier på flotte adresser og flyreiser på første klasse med sjampanje er betalt for bistandsorganisasjonene, og den siste slantene skal deles ut til de som er i påstått nød, så blir de som regel stjålet av lokale korrupte politikere, krigsherrer og muslimske ledere. Der blir de samme pengene brukt til å kjøpe våpen, bestikke myndigheter og fortsette konflikten. Allikevel fortsetter altså våre politikere å øke bistandsbudsjettene hvert år. Er de komplett udugelige? Inkompetente? Idioter? Sannsynligvis alle tre tingene samtidig.

På Regjeringen.no kan man lese følgende:

Krisen i Jemen er den mest alvorlige humanitære krisen i verden. 80 prosent av befolkningen vil ifølge FN trenge humanitær bistand og beskyttelse i 2019. Norge og andre giverland må stille opp for å sikre beskyttelse og livreddende assistanse til befolkningen. Derfor bidrar regjeringen med ytterligere 150 millioner kroner til humanitær støtte i Jemen, sier utenriksminister Ine Eriksen Søreide.

Åja, glemte jeg å nevne at Jemen er et muslimsk land. Og at kvinner i landet føder i snitt SEKS barn. Og at innbyggertallet øker med 700.000 hvert år som følge av dette? I 1949 bodde det 4.3 millioner mennesker der. I dag er de 28 millioner. I norske forhold ville det bety at Norge ville hatt noe slikt som 35 millioner innbyggere i dag, med den samme befolkningsøkningen. Da kunne vi jo hatt vår egen krise!

Er det ingen krav lenger til nasjoner for at de skal motta støtte og hjelp? Kan man virkelig forfølge og kaste ut alle sine minoriteter, forby menneskerettigheter, seksdoble innbyggertallet på et halvt århundre, konstant leve med korrupsjon og mangel på demokrati – og fremdeles sitte med utstrakt hånd til resten av verdenssamfunnet? Svaret er utvilsomt et rungende ja. For Messias-komplekset til hvite sosialister i Vesten er like høyt som Jesus-statuen i Rio de Janeiro.

Jemens heller dårlige posisjon på intelligensmålinger, gjør at forhåpninger for at både landets ledelse, samfunn eller fødselsrate ikke vil endres med det første. Eller i det hele tatt. Og legger man på en ørkenreligion uten muligheter for modifikasjoner, ja da får man altså en «humanitær krise» som våre folkevalgte kan holde mange konferanser og ekstraordinære møter om. De er det mange av i disse områdene etterhvert og holder liv i Røde Kors, UNICEF, FN og resten av gribbene. Den eneste måten man kunne skapt fred og ordnede forhold i disse områdene er hvis vi satte dem under administrasjon, slik man gjør med kommuner i Norge som går med underskudd. Før kalte man det kolonisering. Og det fungerte. Det minuttet de fikk kontrollen over sitt eget land gikk det hele til helvete.

Så lenge vi i Vesten fortsetter med å gi våre hjernevaskede politikere og svindelorganisasjoner fullmakt til å stikke hånda si ned i skattekisten vår, så vil disse «konfliktene» og «krisene» aldri ta slutt. For vet du når sult, krig, konflikt og humanitære kriser vil ta slutt? Når vi slutter å finansiere dem.

Tags: FNJemenNoradNorgePodcast
Del395Tweet91Del18

Unsubscribe
Henrik Arnesen

Henrik Arnesen

Journalist, ektemann og pappa. Nasjonalkonservativ og glad i landet mitt. Grønland barnehage og Lakkegata skole. Vekter i Oslo sentrum. Nå selvstendig næringsdrivende. Kontakt meg via e-post.

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.

 
Laster kommentarer...
Kommenter
    ×