fbpx
  • Siste nytt
  • Populært

Film: Rampage 2 – Capital Punishment

juli 21, 2018
PARTILEDER I NORGESDEMOKRATENE, GEIR UGLAND JACOBSEN. (Foto: Privat)

Partileder: «Legg ned NRK!»

november 26, 2025
(Pixabay)

90 prosent av søkerne om julehjelp er muslimer

november 24, 2025
Illustrasjonsbilde / Pixabay

Når valgte vi vekk familien?

oktober 26, 2025
Meya Åberg (16) ble overfallsvoldtatt av en 18-årig flyktning fra Eritrea. (Foto: Privat / Remix News)

Svenske Meya (16) ble voldtatt av Mohamed – saken får internasjonal oppmerksomhet

oktober 23, 2025
(Illustrasjon: Wikipedia / PST / Etterretningstjenesten).

Hvor er politiet, PST, Forsvaret og etterretningstjenesten?

oktober 21, 2025
Foto: Politiet. Antifascister arrestert av politiet i Portland, Oregon, USA.

Forestill deg at du er «antifascist»

oktober 6, 2025
Droner har blitt svært aktuelle i moderne krigføring. Nå har flere blitt observert i Oslo som førte til at Gardermoen ble stengt. (Illustrasjonsbilde: CC0 Public Domain)

Leserinnlegg: Dronene på Oslo Lufthavn Gardermoen – falsk flagg?

oktober 3, 2025
(Youtube logo / Lykten.no)

Youtube innrømmer massiv politisk sensur – tilbyr brukere å komme tilbake!

september 24, 2025
Øyvind Eikrem under Norgesdemokratenes remigrasjonskonferanse. (Foto: Norgesdemokratene).

Ideen om repatriering vinner fram – også i Norge

september 5, 2025
Muhammad (Anonymisert av avisen Bild) / 16-årige Liana. Foto: Train tracks at Brundall by Helen Steed, CC BY-SA 2.0 / Privat / Samnytt.se

Ukrainsk jente (16) flyktet fra krigen – myrdet av ulovlig innvandrer i Tyskland

september 4, 2025
(Illustrasjonsbilde / polisen).

Politiet: Flere utvisninger forhindret over 100.000 forbrytelser

august 22, 2025
(Bilde: Privat / Samnytt.se / iStock)

79-årig pleiepasient fikk kattemat til frokost – «Språkutfordringer»

august 9, 2025
(Illustrasjon: Norgesdemokratene.no)

Vold, ran og drap – til høsten kan du stoppe det

juni 1, 2025
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Er NATO en forsvarsorganisasjon?

april 19, 2025
Skjermbilde fra Youtube. Anne Weider Aasen rynker på nesen. (Video lenger ned i saken).

Rynket på nesen, men ga konservativt bokforlag medhold (VIDEO)

februar 28, 2025
(Foto: Legatum Publishing)

Ytringsfrihet under press i bokbransjen

februar 27, 2025
(Illustrasjon)

Faktisk.no fratatt retten til faktasjekking

januar 14, 2025
Massepsykose (Illustrasjon/Grok/Lykten.no).

Massepsykose – hvordan kan nordmenn være så lette å lure?

januar 4, 2025
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
fredag, desember 5, 2025
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Notiser

Film: Rampage 2 – Capital Punishment

Johan Slåttavik Av Johan Slåttavik
juli 21, 2018
i Notiser
Reading Time: 2 mins read
312
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

En av de beste komediefilmene i moderne tid må være Rampage 2 – Capital Punishment av regissør Uwe Boll. I filmen møter vi protagonisten Bill Williamson som tar seg inn i redaksjonen til et større mediehus og hensynsløst massakrerer alle de blasse og evneveike figurene som jobber der.

Rampage-filmene er en triologi som har høstet mye ros. Både for selve filmatiseringen, samt for manus og regi. Protagonisten Bill Williamson spilles av skuespilleren Brendan Fletcher. Som er perfekt for rollen. Filmen Rampage 2 – Capital Punishment ble utgitt i 2014.

Protagonisten Bill Williamson er en reflektert og selvbevisst ung mann, som har fått nok av det råtne systemet i samfunnet han lever i. En dag bestemmer han seg for å bli terrorist. Han lager seg en skuddsikker SWAT-dress og skaffer seg masse skytevåpen og eksplosiver. I den første Rampage-filmen massakrerer han hjembyen sin, en liten amerikansk småby; og da særlig folk som han mener har behandlet ham dårlig gjennom tiden. Men den første filmen er bare opptakten til det som kommer videre i Rampage-triologien.

I filmen Rampage 2 – Capital Punishment går Bill Willamson til angrep på et større amerikansk mediehus. Figurene som jobber der fremstilles som blasse, overfladiske, løgnaktige og grunnleggende uærlige. Williamson tar seg inn i redaksjonen med to halvautomatiske rifler og plaffer ned store deler av de ansatte, før han barrikaderer seg i kjelleren sammen med en gruppe overlevende. Nede i kjelleren torturerer han gislene psykisk. Blant annet er filmen kjent for en yoga-scene hvor Williamson tar livet av en yoga-interessert kvinnelig ansatt foran kollegene, etter å ha tvunget henne til å vise frem litt yoga. Scenen er på mange måter vanvittig morsom. Selv om den er brutal og litt ekkel.

Men det er likevel budskapet til protagonisten Bill Williamson som er det beste med Rampage-triologien. Williamsons monologer på video er både gripende og engasjerende. Samfunnets problemer og utfordringer blir tatt på kornet.

Selv for den som vanligvis ikke liker typiske actionfilmer og voldsfilmer, så er Rampage-triologien verdt å se. Bare på grunn av det dypere budskapet som filmene formidler.

Tags: Bill WilliamsonfilmRampage 2: Capital PunishmentUwe Boll
Del125Tweet78Del16

Unsubscribe
Johan Slåttavik

Johan Slåttavik

Kommentator og journalist. Har bachelorgrad i journalistikk fra Høgskulen i Volda. Er nå masterstudent ved NTNU i Trondheim. Kontakt meg via e-post.

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.