fbpx
  • Siste nytt
  • Populært

Når budbringeren blir beskutt

september 1, 2014
PARTILEDER I NORGESDEMOKRATENE, GEIR UGLAND JACOBSEN. (Foto: Privat)

Partileder: «Legg ned NRK!»

november 26, 2025
(Pixabay)

90 prosent av søkerne om julehjelp er muslimer

november 24, 2025
Illustrasjonsbilde / Pixabay

Når valgte vi vekk familien?

oktober 26, 2025
Meya Åberg (16) ble overfallsvoldtatt av en 18-årig flyktning fra Eritrea. (Foto: Privat / Remix News)

Svenske Meya (16) ble voldtatt av Mohamed – saken får internasjonal oppmerksomhet

oktober 23, 2025
(Illustrasjon: Wikipedia / PST / Etterretningstjenesten).

Hvor er politiet, PST, Forsvaret og etterretningstjenesten?

oktober 21, 2025
Foto: Politiet. Antifascister arrestert av politiet i Portland, Oregon, USA.

Forestill deg at du er «antifascist»

oktober 6, 2025
Droner har blitt svært aktuelle i moderne krigføring. Nå har flere blitt observert i Oslo som førte til at Gardermoen ble stengt. (Illustrasjonsbilde: CC0 Public Domain)

Leserinnlegg: Dronene på Oslo Lufthavn Gardermoen – falsk flagg?

oktober 3, 2025
(Youtube logo / Lykten.no)

Youtube innrømmer massiv politisk sensur – tilbyr brukere å komme tilbake!

september 24, 2025
Øyvind Eikrem under Norgesdemokratenes remigrasjonskonferanse. (Foto: Norgesdemokratene).

Ideen om repatriering vinner fram – også i Norge

september 5, 2025
Muhammad (Anonymisert av avisen Bild) / 16-årige Liana. Foto: Train tracks at Brundall by Helen Steed, CC BY-SA 2.0 / Privat / Samnytt.se

Ukrainsk jente (16) flyktet fra krigen – myrdet av ulovlig innvandrer i Tyskland

september 4, 2025
(Illustrasjonsbilde / polisen).

Politiet: Flere utvisninger forhindret over 100.000 forbrytelser

august 22, 2025
(Bilde: Privat / Samnytt.se / iStock)

79-årig pleiepasient fikk kattemat til frokost – «Språkutfordringer»

august 9, 2025
(Illustrasjon: Norgesdemokratene.no)

Vold, ran og drap – til høsten kan du stoppe det

juni 1, 2025
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Er NATO en forsvarsorganisasjon?

april 19, 2025
Skjermbilde fra Youtube. Anne Weider Aasen rynker på nesen. (Video lenger ned i saken).

Rynket på nesen, men ga konservativt bokforlag medhold (VIDEO)

februar 28, 2025
(Foto: Legatum Publishing)

Ytringsfrihet under press i bokbransjen

februar 27, 2025
(Illustrasjon)

Faktisk.no fratatt retten til faktasjekking

januar 14, 2025
Massepsykose (Illustrasjon/Grok/Lykten.no).

Massepsykose – hvordan kan nordmenn være så lette å lure?

januar 4, 2025
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
fredag, desember 5, 2025
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Notiser

Når budbringeren blir beskutt

Frieord.no Av Frieord.no
september 1, 2014
i Notiser
Reading Time: 2 mins read
320
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Når budbringeren blir beskutt

av Ragnar Marbakken

Media utropte en ny folkehelt denne uken. Faten Mahdi Al-Husseini, en 19 år gammel sjiamuslim i tettsittende hijab. Hun holdt en flammende appell i demonstrasjonen mot sunnimuslimene i Profetens Ummah: «Dere følger ikke islam. Dere følger djevelen!»

Mens store deler av pressen, både i inn- og utland, var så opptatt av å hylle sin nye heltinne at de helt glemte å gjøre jobben sin, gjorde Hege Storhaug det. Hun gravde litt i hvem denne Faten egentlig er, og fant en islamist som hyller Khomeini og som ønsker en islamsk stat med streng, islamsk lovgivning. Moskeen hun tilhører er finansiert av Iran, og presteskapet som sender imamer og hatpredikanter til Norge.

Aftenposten, Nettavisen og VG var raskt ute og skjøt budbringeren:

«Disse kritikernes uttalelser om Faten er ren mobbing. Det å angripe en usedvanlig modig ung kvinne, som med stor fare for egen sikkerhet har utfordret de mørkeste kreftene i vårt samfunn, er rett og slett skammelig.»

Det er altså mobbing å si høyt at en islamist er en islamist. Og de som gjør det skulle skamme seg, skulle de! Det er visst bare Profetens Ummah og de som åpent støtter IS som er ekstremister nå. Hvis man bare ønsker seg et religiøst diktatur, kan man visst godt være en god rollemodell, faktisk. Det kan nesten virke som om de lave forventninger er ytterligere nedjustert.

Den andre store saken i media denne uken var rapporten om de 1400 britiske jentene helt ned i 11-årsalderen som ble mishandlet, voldtatt, dynket i bensin og truet med våpen av pakistanske menn og deres slektninger i Rotherham, mens hjelpeapparat og kommuneledelse snudde seg vekk i frykt for bli kalt rasister.

Store deler av norsk presse velger å omtale de muslimske overgriperne som «asiater» i stedet for pakistanere. Ingen stiller spørsmål ved hva som får så mange muslimske menn til å ydmyke og terrorisere så mange vantro jentebarn. Media presterer altså i sin dekning av saken, å dilte i samme spor som hjelpeapparatet og kommuneledelsen i Rotherham.

BILDENE NORSKE MEDIER IKKE TURTE Å TRYKKE: Norske medier omtaler de arresterte og dømte pedofile pakistanske muslimene som «asiater», og snakker ikke om det faktum at 91% av de som blir dømt i slike saker er muslimer.
BILDENE NORSKE MEDIER IKKE TURTE Å TRYKKE: Norske medier omtaler de arresterte og dømte pedofile pakistanske muslimene som «asiater», og snakker ikke om det faktum at 91% av de som blir dømt i slike saker er muslimer.

Forstår ikke pressen at det er heksejakten de bedriver mot alle som våger å ytre seg kritisk om innvandring eller islam, samtidig som de gjør hva de kan for å bagatelliserer innvandrere og muslimers ekstreme handlinger og holdninger, som er årsaken til at det kan gå så galt som i Rotherham? Muslimer som ønsker seg en islamsk stat hylles, mens nordmenn som ønsker seg en norsk stat hates.

Av frykt for å bli kalt rasist og sendt i skammekroken, eller kanskje risikere å miste jobben, så holder de fleste av oss kjeft. Vi vet at budbringere blir beskutt. Både i Norge og England.

Tags: DagbladetFaten Mahdi Al-HusseinigroomingHege StorhaugHRS.noIranISislamKhomeiniProfetens UmmahRotherhamShoaib SultanStorbritanniaVG
Del128Tweet80Del16

Unsubscribe
Frieord.no

Frieord.no

Artikkelen/artiklene er hentet fra de nedlagte nettstedene Frieord.no og Ordetermitt.com

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.

 
Laster kommentarer...
Kommenter
    ×