fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
DØMT: Damien Rieu er en av de tre som nå er dømt i fransk rett for å forsøke å stoppe ulovlig innvandring til landet. (Skjermbilde/Youtube)

Tre identitære medlemmer fikk strenge straffer for å stoppe ulovlig innvandring til Frankrike

september 1, 2019
PARTILEDER I NORGESDEMOKRATENE, GEIR UGLAND JACOBSEN. (Foto: Privat)

Partileder: «Legg ned NRK!»

november 26, 2025
(Pixabay)

90 prosent av søkerne om julehjelp er muslimer

november 24, 2025
Illustrasjonsbilde / Pixabay

Når valgte vi vekk familien?

oktober 26, 2025
Meya Åberg (16) ble overfallsvoldtatt av en 18-årig flyktning fra Eritrea. (Foto: Privat / Remix News)

Svenske Meya (16) ble voldtatt av Mohamed – saken får internasjonal oppmerksomhet

oktober 23, 2025
(Illustrasjon: Wikipedia / PST / Etterretningstjenesten).

Hvor er politiet, PST, Forsvaret og etterretningstjenesten?

oktober 21, 2025
Foto: Politiet. Antifascister arrestert av politiet i Portland, Oregon, USA.

Forestill deg at du er «antifascist»

oktober 6, 2025
Droner har blitt svært aktuelle i moderne krigføring. Nå har flere blitt observert i Oslo som førte til at Gardermoen ble stengt. (Illustrasjonsbilde: CC0 Public Domain)

Leserinnlegg: Dronene på Oslo Lufthavn Gardermoen – falsk flagg?

oktober 3, 2025
(Youtube logo / Lykten.no)

Youtube innrømmer massiv politisk sensur – tilbyr brukere å komme tilbake!

september 24, 2025
Øyvind Eikrem under Norgesdemokratenes remigrasjonskonferanse. (Foto: Norgesdemokratene).

Ideen om repatriering vinner fram – også i Norge

september 5, 2025
Muhammad (Anonymisert av avisen Bild) / 16-årige Liana. Foto: Train tracks at Brundall by Helen Steed, CC BY-SA 2.0 / Privat / Samnytt.se

Ukrainsk jente (16) flyktet fra krigen – myrdet av ulovlig innvandrer i Tyskland

september 4, 2025
(Illustrasjonsbilde / polisen).

Politiet: Flere utvisninger forhindret over 100.000 forbrytelser

august 22, 2025
(Bilde: Privat / Samnytt.se / iStock)

79-årig pleiepasient fikk kattemat til frokost – «Språkutfordringer»

august 9, 2025
(Illustrasjon: Norgesdemokratene.no)

Vold, ran og drap – til høsten kan du stoppe det

juni 1, 2025
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Er NATO en forsvarsorganisasjon?

april 19, 2025
Skjermbilde fra Youtube. Anne Weider Aasen rynker på nesen. (Video lenger ned i saken).

Rynket på nesen, men ga konservativt bokforlag medhold (VIDEO)

februar 28, 2025
(Foto: Legatum Publishing)

Ytringsfrihet under press i bokbransjen

februar 27, 2025
(Illustrasjon)

Faktisk.no fratatt retten til faktasjekking

januar 14, 2025
Massepsykose (Illustrasjon/Grok/Lykten.no).

Massepsykose – hvordan kan nordmenn være så lette å lure?

januar 4, 2025
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
fredag, desember 5, 2025
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Notiser

Tre identitære medlemmer fikk strenge straffer for å stoppe ulovlig innvandring til Frankrike

Henrik Arnesen Av Henrik Arnesen
september 1, 2019
i Notiser
Reading Time: 2 mins read
653
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

På torsdag fikk tre representanter for den franske avdelingen av identitær-bevegelsen i Europa, Damien Rieu, Clement Galant og Romain Espino, tunge straffer og bøter for sin deltakelse under en operasjon som hadde som mål å stoppe ulovlig innvandring til Frankrike.

De tre medlemmene ble dømt til seks måneders fengsel, samt at organisasjonen deres fikk 75.000 euro i bot, av retten i Aautes-Alpes.

Under sin operasjon så fanget gruppen til de tre dømte mennene fire ulovlig innvandrere, som de overleverte til myndighetene. Til tross for dette så ble mennene pågrepet, siktet og dømt for «aktiviteter utført under omstendigheter som kan skape forvirring hos offentligheten med relasjon til offentlige funksjoner».

Clément Galant (24), president i Generasjon Identitet, Reomain Espino (26), organisator og talsmann, og tidligere organisator, Damien Rieu, (29), fikk i tillegg 2.000 euro i bot hver.

Retten hevdet at dommene ble målt ut som følge av handlingens «ekstremt seriøse natur», samt at mennene hadde «brutt offentlig ro og orden».

DØMT: Damien Rieu er en av de tre som nå er dømt i fransk rett for å forsøke å stoppe ulovlig innvandring til landet. (Skjermbilde/Youtube)

Operasjonen, som ble startet av den identitære avdelingen i Col de l’Échelle, en grenseovergang for mange ulovlige innvandrere i Hautes-Alpes, den 21. april, 2018, hadde over hundre frivillige deltakere ikledd blå jakker som lagde en «symbolsk grense».

Rieu, som har over 50.000 følgere og en verifisert Twitter-konto, tok avstand fra den strenge straffen og uttalte at påtalemyndighetene hadde «bestemt seg for å straffeforfølge unge franskmenn som symbolsk og fredelig tør å vise at man kan kontrollere grensene». 

Advokaten til de unge mennene sier at man vil anke avgjørelsen.

Han mener videre at dommen er en politisk avgjørelse, da man også fratok de tre unge mennene retten til å delta i offentlig politikk eller stemme ved valg de neste fem årene. 

De tre dømte aktivistene fra identitær-bevegelsen sier de har godt mot og vil fortsette å kjempe for sitt land og retten til å beholde sin kultur og identitet fra masseinvandringen.

En undersøkelse utført blant franskmenn i 2018 viste at 64 prosent av franskmenn ikke mente det var ønskelig med ytterligere innvandring til landet.’

Generasjon Identitet ble etablert i Frankrike i 2012 og har nå avdelinger i flere europeiske land, blant dem Østerrike, Tyskland og Storbritannia.

Kilde: Free West Media

Tags: FrankrikeGenerasjon IdentitetIdentitærbevegelsenulovlige innvandrere
Del428Tweet94Del19

Unsubscribe
Henrik Arnesen

Henrik Arnesen

Journalist, ektemann og pappa. Nasjonalkonservativ og glad i landet mitt. Grønland barnehage og Lakkegata skole. Vekter i Oslo sentrum. Nå selvstendig næringsdrivende. Kontakt meg via e-post.

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.

 
Laster kommentarer...
Kommenter
    ×