fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
DØMT: Damien Rieu er en av de tre som nå er dømt i fransk rett for å forsøke å stoppe ulovlig innvandring til landet. (Skjermbilde/Youtube)

Tre identitære medlemmer fikk strenge straffer for å stoppe ulovlig innvandring til Frankrike

september 1, 2019
SLOTTET BRENNER. (Foto: Det kongelige slott på Karl Johan / KI)

Paris i dag – Oslo i morgen?

oktober 27, 2026
(Skjermbilde / NRK.no)

Den radikale venstresiden og elitenes kulturelle løsrivelse fra folket

oktober 23, 2026
UNESCO-LISTET: Urnes stavkirke. (Foto: Leo-setä / Bubmara / CC 2.0)

Ap-statsbudsjettet: Tar penger fra norsk kultur og gir millioner til muslimer

oktober 10, 2026
Illustrasjonsbile / Lykten.no

Når det offentlige rommet blir tatt fra deg

september 23, 2026
(Skjermbilde / Youtube)

Når virkeligheten blir høyreekstrem

september 3, 2026
(Foto: Øyvind Eikrem - Politisk nestleder for Norgesdemokratene)

Adresseavisens offerframstilling av Skjervø svikter leserne

august 31, 2026
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Venstresidens hykleri og dobbeltmoral i moderne tid

august 20, 2026
(Illustrasjonsbilde)

Gaute Skjervø og Ap ønsker et totalitært samfunn

august 12, 2026
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

SJOKKTALL: Fra 4.7 barn til 1.4 barn – nordmenn utryddes

august 3, 2026
(Grafikk: Remigrasjon.no)

Remigrasjonskonferansen er på lørdag – meld deg på!

juni 9, 2026
ILLUSTRASJON / LYKTEN.NO / FREEPIKAI.

Karrierepolitikk på stø kurs mot nasjonal selvutslettelse

mars 3, 2026
Øyvind Eikrem. (Foto: Norgesdemokratene / Privat)

– Pressen skaper skremmebilder om at remigrasjon fører til overgrep mot individer

mars 2, 2026

Nyhetsrunden 23.2.2026 – Heller hunder enn muslimer, innvandrergjeng angrep småbarnsmor og fireåring, kriminelle utlendinger kan ikke utvises og mye mer

februar 23, 2026

Financial Times kårer «remigrasjon» til årets nyord i 2025

januar 2, 2026
(Pixabay)

Norge kan gå mørke tider i vente

desember 28, 2025
Pave Leo XIV / muslimsk massebønn i Malmø. Foto: Edgar Beltrán, The Pillar  CC BY-SA 4.0 / Faksimile Facebook / Samnytt.se

Pavens juletale: «Åpne deres hjerter for masseinnvandring»

desember 27, 2025
(Pixabay)

God jul fra oss alle til dere alle – julevideoer og juletaler!

desember 24, 2025
PARTILEDER I NORGESDEMOKRATENE, GEIR UGLAND JACOBSEN. (Foto: Privat)

Partileder: «Legg ned NRK!»

november 26, 2025
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
onsdag, oktober 28, 2026
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Notiser

Tre identitære medlemmer fikk strenge straffer for å stoppe ulovlig innvandring til Frankrike

Henrik Arnesen Av Henrik Arnesen
september 1, 2019
i Notiser
Reading Time: 2 mins read
657
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

På torsdag fikk tre representanter for den franske avdelingen av identitær-bevegelsen i Europa, Damien Rieu, Clement Galant og Romain Espino, tunge straffer og bøter for sin deltakelse under en operasjon som hadde som mål å stoppe ulovlig innvandring til Frankrike.

De tre medlemmene ble dømt til seks måneders fengsel, samt at organisasjonen deres fikk 75.000 euro i bot, av retten i Aautes-Alpes.

Under sin operasjon så fanget gruppen til de tre dømte mennene fire ulovlig innvandrere, som de overleverte til myndighetene. Til tross for dette så ble mennene pågrepet, siktet og dømt for «aktiviteter utført under omstendigheter som kan skape forvirring hos offentligheten med relasjon til offentlige funksjoner».

Clément Galant (24), president i Generasjon Identitet, Reomain Espino (26), organisator og talsmann, og tidligere organisator, Damien Rieu, (29), fikk i tillegg 2.000 euro i bot hver.

Retten hevdet at dommene ble målt ut som følge av handlingens «ekstremt seriøse natur», samt at mennene hadde «brutt offentlig ro og orden».

DØMT: Damien Rieu er en av de tre som nå er dømt i fransk rett for å forsøke å stoppe ulovlig innvandring til landet. (Skjermbilde/Youtube)

Operasjonen, som ble startet av den identitære avdelingen i Col de l’Échelle, en grenseovergang for mange ulovlige innvandrere i Hautes-Alpes, den 21. april, 2018, hadde over hundre frivillige deltakere ikledd blå jakker som lagde en «symbolsk grense».

Rieu, som har over 50.000 følgere og en verifisert Twitter-konto, tok avstand fra den strenge straffen og uttalte at påtalemyndighetene hadde «bestemt seg for å straffeforfølge unge franskmenn som symbolsk og fredelig tør å vise at man kan kontrollere grensene». 

Advokaten til de unge mennene sier at man vil anke avgjørelsen.

Han mener videre at dommen er en politisk avgjørelse, da man også fratok de tre unge mennene retten til å delta i offentlig politikk eller stemme ved valg de neste fem årene. 

De tre dømte aktivistene fra identitær-bevegelsen sier de har godt mot og vil fortsette å kjempe for sitt land og retten til å beholde sin kultur og identitet fra masseinvandringen.

En undersøkelse utført blant franskmenn i 2018 viste at 64 prosent av franskmenn ikke mente det var ønskelig med ytterligere innvandring til landet.’

Generasjon Identitet ble etablert i Frankrike i 2012 og har nå avdelinger i flere europeiske land, blant dem Østerrike, Tyskland og Storbritannia.

Kilde: Free West Media

Tags: FrankrikeGenerasjon IdentitetIdentitærbevegelsenulovlige innvandrere
Del430Tweet95Del19

Unsubscribe
Henrik Arnesen

Henrik Arnesen

Journalist, ektemann og pappa. Nasjonalkonservativ og glad i landet mitt. Grønland barnehage og Lakkegata skole. Vekter i Oslo sentrum. Nå selvstendig næringsdrivende. Kontakt meg via e-post.

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.

 
Laster kommentarer...
Kommenter
    ×