fbpx
  • Siste nytt
  • Populært

Skole arrangerer kjønnsdelt galla etter muslimsk masseinnvandring

mai 13, 2017
PARTILEDER I NORGESDEMOKRATENE, GEIR UGLAND JACOBSEN. (Foto: Privat)

Partileder: «Legg ned NRK!»

november 26, 2025
(Pixabay)

90 prosent av søkerne om julehjelp er muslimer

november 24, 2025
Illustrasjonsbilde / Pixabay

Når valgte vi vekk familien?

oktober 26, 2025
Meya Åberg (16) ble overfallsvoldtatt av en 18-årig flyktning fra Eritrea. (Foto: Privat / Remix News)

Svenske Meya (16) ble voldtatt av Mohamed – saken får internasjonal oppmerksomhet

oktober 23, 2025
(Illustrasjon: Wikipedia / PST / Etterretningstjenesten).

Hvor er politiet, PST, Forsvaret og etterretningstjenesten?

oktober 21, 2025
Foto: Politiet. Antifascister arrestert av politiet i Portland, Oregon, USA.

Forestill deg at du er «antifascist»

oktober 6, 2025
Droner har blitt svært aktuelle i moderne krigføring. Nå har flere blitt observert i Oslo som førte til at Gardermoen ble stengt. (Illustrasjonsbilde: CC0 Public Domain)

Leserinnlegg: Dronene på Oslo Lufthavn Gardermoen – falsk flagg?

oktober 3, 2025
(Youtube logo / Lykten.no)

Youtube innrømmer massiv politisk sensur – tilbyr brukere å komme tilbake!

september 24, 2025
Øyvind Eikrem under Norgesdemokratenes remigrasjonskonferanse. (Foto: Norgesdemokratene).

Ideen om repatriering vinner fram – også i Norge

september 5, 2025
Muhammad (Anonymisert av avisen Bild) / 16-årige Liana. Foto: Train tracks at Brundall by Helen Steed, CC BY-SA 2.0 / Privat / Samnytt.se

Ukrainsk jente (16) flyktet fra krigen – myrdet av ulovlig innvandrer i Tyskland

september 4, 2025
(Illustrasjonsbilde / polisen).

Politiet: Flere utvisninger forhindret over 100.000 forbrytelser

august 22, 2025
(Bilde: Privat / Samnytt.se / iStock)

79-årig pleiepasient fikk kattemat til frokost – «Språkutfordringer»

august 9, 2025
(Illustrasjon: Norgesdemokratene.no)

Vold, ran og drap – til høsten kan du stoppe det

juni 1, 2025
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Er NATO en forsvarsorganisasjon?

april 19, 2025
Skjermbilde fra Youtube. Anne Weider Aasen rynker på nesen. (Video lenger ned i saken).

Rynket på nesen, men ga konservativt bokforlag medhold (VIDEO)

februar 28, 2025
(Foto: Legatum Publishing)

Ytringsfrihet under press i bokbransjen

februar 27, 2025
(Illustrasjon)

Faktisk.no fratatt retten til faktasjekking

januar 14, 2025
Massepsykose (Illustrasjon/Grok/Lykten.no).

Massepsykose – hvordan kan nordmenn være så lette å lure?

januar 4, 2025
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
fredag, desember 5, 2025
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Utenriks

Skole arrangerer kjønnsdelt galla etter muslimsk masseinnvandring

Frieord.no Av Frieord.no
mai 13, 2017
i Utenriks
Reading Time: 2 mins read
309
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Segregering etter rase, kjønn og religion har blitt mer og mer populært i det flerkulturelle og inkluderende samfunnet. Under slagordet «sosial rettferdighet», så har flere og flere skoler begynt å dele inn sine studenter i grupper basert på deres identitet for å gi dem «trygghetssoner» fra hverandre.

Med målet om å skape en «trygghetssone», så gikk en skole i den svært utsatte byen Detroit ut med informasjon om at man skulle avholde et skoleball kun for jenter for å feire deres muslimske skikker.

STØTT BALLET: Muslimske elever i byen Detroit selger taco for å finansiere det kjønnsdelte skoleballet.

Bakgrunnen for det kjønnsdelte ballet er at disse jentene ellers ikke ville få lov til å delta av sine ultrakonservative muslimske familier. På ballene har man tradisjonelt tillat jenter og gutter å være i nærheten av hverandre og til og med danse med hverandre, i god gammel amerikansk tradisjon.

Hamtrack High Schools «prinsesseball» ble første gang arrangert i 2012 av fem muslimske jenter, slik at de kunne få en «trygghetssone». I 2016 dukket 230 muslimske jenter opp til ballet. I år venter man minst 250.

SHARIA: Å arrangere et ball kun for jenter følger koranens påbud og er under det som kalles «Sharia-lovene», hvor jenter og gutter ikke får lov å omgås sosialt.

Ifølge mediekanalen Michigan Live, så skal ballet «skape en trygghetssone for muslimske jenter som normalt dekker seg til med hijab og å kunne la håret falle på et arrangement uten gutter eller mobiltelefoner».

Under normale forhold, så får ikke muslimske jenter eller kvinner i tradisjonell islamsk kultur lov å vise håret sitt offentlig, blant andre strenge forbud.

TRADISJONELT BALL: USA har lange tradisjoner med skoleball, hvor gutter og jenter koser seg og danser. Nå har masseinnvandringen fra land i den tredje verden med muslimsk religion skapt religiøs- og kjønnsdelt segregasjon på skoler.

Med forbud mot mobiltelefoner, så vil ingen av dem heller kunne dele bilder fra ballet og av håret deres på sosiale nettverk som Instagram eller Facebook.

Men fordi mange av de muslimske jentene har blitt «amerikanisert» og ikke følger religionens regler strengt, så kan man ifølge Michigan Live forvente at deltakerne vil møte opp i ekstravagante kjoler, høye hæler og spektakulær sminke og hårpynt.

Det påpekes om paradokset av å «å la håret falle», noe som er naturlig for de fleste vestlige kvinner, kan bli sett på som «frigjørende» for noen som lever i en amerikansk by. Det har heller ikke kommet noen informasjon om studenter som identifiserer seg som «ikke-binære» eller transseksuelle vil få lov til å delta på ballet.

Tags: DetroitgutterislamjenterkjønnmuslimershariaskoleUSA
Del124Tweet77Del15

Unsubscribe
Frieord.no

Frieord.no

Artikkelen/artiklene er hentet fra de nedlagte nettstedene Frieord.no og Ordetermitt.com

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.

 
Laster kommentarer...
Kommenter
    ×