fbpx
  • Siste nytt
  • Populært

59-åring døde etter at to mørkhudede ungdommer angrep ham under familiefestival

oktober 3, 2019
(Pixabay)

For seint å barbere seg når haka er skåret av

mars 28, 2023

Er subsidiert vindkraft virkelig fremtiden for Norge?

mars 27, 2023
(Fotomontasje / skjermbilde / NRK / Legatum Publishing / Lykten)

– Innvandringslobbyen har blod på hendene og vi bør ha selvtillit nok til å påpeke dette

mars 27, 2023
(Pixabay)

Det skandinaviske korthuset

mars 25, 2023
Partileder i Demokratene, Geir Ugland Jacobsen (Foto: Privat).

Norgesdemokratene og Ukraina – tilsvar fra partileder Geir Ugland Jacobsen

mars 24, 2023
(Pixabay)

Den «globale landsbyen» overtar gamle Norge

mars 22, 2023

Nyhetsrunden 21.3.2023 – Ap-rasisme, politiet frykter grovere gjengvold, 16-åring nær halshugget i Danmark og falske hatforbrytelser

mars 21, 2023
(Pixabay)

Vindturbiner er ikke bærekraftig på noe vis – verken økonomisk eller for miljøet og naturen

mars 19, 2023
(Pixabay)

Gni søvnen ut av øynene før det er for sent !

mars 16, 2023
Narcissus av Caravaggio. (år 1596).

Kjemp for alt du har kjært!

mars 13, 2023
Skjermbilde: iNyheter

Partileder i Norgesdemokratene kommenterer uroen i partiet

mars 12, 2023

Nyhetsrunden 12.3.2023 – Drapsforsøk i Oslo, Sverige synker videre ned i innvandrervolden, finske skolegutter mishandlet og mye mer

mars 12, 2023
(Pixabay)

Ukraina – åstedet for den gamle verdens ende?

mars 7, 2023

Nyhetsrunden 5.3.2023 – Nav-kontorer skal barrikaderes, nytt islamsk terrorangrep i Sverige og Trump krever 50 billioner dollar fra Kina

mars 5, 2023
Pixabay

Siste rester av vestlig kultur skal ødelegges

mars 3, 2023

Nyhetsrunden 28.1.2023 – Pengedryss over anti-norske organisasjoner, 11-åringer seksuelt overfalt på badeland, og eldre og syke kastes ut av sine boliger

februar 28, 2023
(Foto: Pixabay)

Biomatene – dine nye arvinger?

februar 27, 2023
Amsterdam sentrum denne uken. (Foto: Lykten.no)

Leserbilder: Amsterdam er full av søppelhauger

februar 24, 2023
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
lørdag, april 1, 2023
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Dagens video

59-åring døde etter at to mørkhudede ungdommer angrep ham under familiefestival

I føljetongen "Nyheter norske medier ikke vil ta i med ildtang", kommer vi til et rasistisk drap fra den amerikanske delstaten Maryland.

Redaksjonen Av Redaksjonen
oktober 3, 2019
i Dagens video
Reading Time: 3minutter å lese
1k
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

To mørkhudede ungdommer skal «tilfeldig» ha slått til en hvit 59-åring som sammen med familien sin besøkte en årlig festival i delstaten Maryland.

Det er snakk om at ungdommene lekte den rasistiske leken «Knockout game», hvor sorte ungdommer og menn slår ned tilfeldige og uskyldige mennesker ute i det offentlige. Veldig ofte er ofrene hvite menn, kvinner og barn.

De to ungdommene, 15 og 16 år gamle, skal ha spurt 59-årige John Marvin Weed om penger. Da de ikke fikk pengene skal de ha slått ham i bakhodet. Da Weed snudde seg og snakket til ungdommene fikk han et nytt slag i ansiktet, slik at han falt til bakken. Etterpå skal de to ungdommene ha spyttet på Weed mens han lå bevisstløs på bakken. 

59-årige John Marvin Weed hadde nylig begynt å passe på sine pleietrengende foreldre og var en rollemodell for sin familie og søskenbarn. To afroamerikanske ungdommer tok fra ham livet uten grunn i et grovt rasistisk angrep. (Foto: Privat).

Les også: Mørkhudet mann arrestert for rasisme – angrep uskyldige på gaten – slo 20-årig hvit kvinne i hodet med murstein – norske medier helt stille

BREAKING: @FredCoSheriff has charged a 15yo + 16yo boy for the random, unprovoked attack of a 59yo man at the Great Frederick Fair.

That man died today at Shock Trauma in Baltimore.

Sources say the teens (currently in juvenile custody) may have been playing the “knockout game.” pic.twitter.com/58tI0FPeT5

— Kevin Lewis (@ABC7Kevin) September 22, 2019

Weed skal ha blitt hentet av helikopter og flydd til sykehus. Han våknet imidlertid aldri og døde kort tid etterpå av skadene

Søsteren til den drepte mannen forteller at han var grunnmuren i livene deres og at de nylig flyttet foreldrene deres til byen slik at de kunne ta vare på dem bedre.

«Han var min grunnmur. Vi flyttet våre foreldre, min datter og mine to barnebarn til Frederick fylke for ett år siden, og drømte om å leve sammen og pleie våre gamle foreldre. John tok umiddelbart på seg mange ting og de daglige nødvendige gjøremålene for å ta vare på oss. Barna elsket ham og de kunne ikke vente med å komme hjem fra skolen for å finne ut hva de kunne gjøre sammen med onkelen sin», sier søsteren til lokale nyheter.

Les også: Video viser grov vold mot hvit gutt – men ingen på venstresiden reagerer

De to ungdommene – som også er brødre – er nå siktet for grovt overfall og vold med mulighet for dødelig utfall. Det vil diskuteres om siktelsen skal endres til drap for den 15-årige ungdommen som slo 59-åringen.

Det snakkes i kommentarfelt og på sosiale medier om hvorfor det ikke er inkludert en hatforbrytelse i siktelsen mot de to mørkhudede ungdommene.

På Twitter skriver andre afroamerikanere at de synes drapet på den hvite eldre mannen var bra og «håpet han hadde på seg en Maga»-hatt» (Rød Trump-hatt, noe han ikke hadde).

Good
Hopefully the old man was wearing a maga hat

— rud3 (@rudeawfull) September 22, 2019

(Skjermbilde/Twitter).

Les også: Venstresidens løgn avslørt: Majoriteten av massedrapsmennene i USA er sorte

En underskriftskampanje som vil stenge ute mindreårige uten familie adgang til familiefestivalen har fått over 6800 underskrifter så langt.  Det hjelper imidlertid ikke den hvite familien som har mistet sin onkel og sønn til rasistisk og uforståelig vold.

Hatet og angrepene mot «sinte hvite menn» fra den venstreekstreme pressen i Vesten, samt fra venstreekstreme politikere har skapt et offentlig klima der spesielt mørkhudede og andre offergrupper ser det som rettferdig å angripe, true, trakassere og slå hvite mennesker.

Så langt vi kan se har ingen norske medier valgt å skrive om saken. 

Les også: Mørkhudet ungdom skjøt med skarpe skudd mot biler – «Jeg liker ikke hvite mennesker i mitt nabolag!»

Under her kan du se en rekke videoer med det såkalte «Knocout game» hvor mørkhudede angriper uskyldige hvite mennesker.

Tags: afroamerikanereKnockout gameMarylandmørkhudetrasismeUSA
Del728Tweet122Del24

Unsubscribe
Redaksjonen

Redaksjonen

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.

 
Laster kommentarer...
Kommenter
    ×