fbpx
  • Siste nytt
  • Populært

DAGENS VIDEO: Mannlig feministisk aktivist mishandler KVINNE – fordi hun har feil mening!

oktober 5, 2018
(Skjermbilde / Klassekampen)

Radikalisering for åpen scene?

september 21, 2023
(Bilde: Legatum Publishing)

Legatum Publishing annonserer julekampanje på Ruter sine busser

september 20, 2023
Nancy Faeser fra SPD. (Foto: Privat).

Tyskland: Asylsøkere kan få stemmerett etter et halvt år i landet

september 20, 2023

Razzia mot patrioter i Tyskland og Sveits etter fredelig aksjon mot asylmottak

september 15, 2023

Sjokkvideo: New York Citys borgermester: «Innvandrerkrisen vil ødelegge byen»

september 9, 2023
(Foto: Privat).

Hans navn var Wes Smith (21)

september 3, 2023

AfD-politiker Stefan Korte i spennende diskusjon om geopolitikk og demografi

august 18, 2023
Sverigedemokraterna (CC BY-SA 3.0)

Et helt Kristiansand flyttet inn til Sverige på et halvt år

august 16, 2023
Flomsteinen ved Mjøsa.

CO2-utslipp reddet oss fra flomkatastrofe

august 15, 2023
Antallet døde av kulde respektive varme i 854 steder i Europa mellom år 2000 og 2019 - se skalaene under grafikken. (Skjermbilde / Lancet).

Ekstrem kulde tar livet av ti ganger flere enn «ekstremvarme»

august 14, 2023
(Skjermbilde / Tik Tok)

Hva driver du med? Ung kvinne sparket på Karl Johan

august 13, 2023
(Skjermbilde / Norgesdemokratene / Facebook)

Bussjåfør skal ha revet ned reklame for Norgesdemokratene

august 11, 2023
Foto: Thomas Spangler

Hvite allerede i minoritet blant USAs mindreårige

august 9, 2023
SOFIA RANA OG SHOAIB SULTAN. (Foto: Demonstrasjon utenfor Stortinget, 1. sept. 2019 / SIAN)

Rødt-politiker Sofia Rana fortsetter å støtte vold mot personer stemplet som «nazi» og «fascist»

august 7, 2023
SOFIA RANA FRA RØDT ER POLITIANMELDT. (Foto: Alternativ Media).

Profilert Rødt-politiker politianmeldt

august 3, 2023
(Skjermbilde / Twitter)

Angrepet på gardevaktene går viralt – hundretusenvis av delinger og kommentarer

juli 29, 2023
ANMELDT: Bystyrerepresentant og tidligere leder for Rødt Oslo, Siavash Mobasheri (Foto: Ole Mjelstad / Wikipedia / CC BY-SA 4.0)

Partiet Rødt sine voldsfantasier og myndighetenes beskyttelse av opposisjonelle i Norge

juli 25, 2023
Opptøyer i Paris / Skjermbilde

Franske mareritt

juli 20, 2023
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
lørdag, september 30, 2023
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Dagens video

DAGENS VIDEO: Mannlig feministisk aktivist mishandler KVINNE – fordi hun har feil mening!

Marie-Claire Bissonnette, som deltok ved den årlige demonstrasjonen Life Chain, der abortmotstandere står ved gatehjørner i Canada med skilt mot abort, ble brutalt sparket ned av en mannlig feministisk aktivist. Årsak? Hun hadde en annen mening.

Frieord.no Av Frieord.no
oktober 5, 2018
i Dagens video, Debatt
Reading Time: 2 mins read
309
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Det var på søndag at Life Chain ble avholdt. Ifølge Marie-Claire er demonstrasjonen en fredelig og stille protest mot abort. Deltakerne får ikke starte debatter med forbipasserende eller oppføre seg aggressivt på noen måte. Man viser heller ikke frem bilder av aborterte babyer.

En mann skal ha kommet opp til gruppen og begynt å tegne og tusje på gruppens plakater og jakker, inkludert til en 10-årig jente. Bissonnette skal da ha gått opp til ham og filmet hans handlinger.

Image
ANGREPET MED SPARK: Marie-Claire var ute og demonstrerte fredelig da hun ble verbalt trakassert og så sparket ned av en mannlig feminist.

Mannen, en feministisk aktivist ved navn Jordan Hunt, skal da ha blitt aggressiv og snakket i ca. et halvt minutt før han foretok et såkalt «roundhouse kick» (rundspark, red. anm.) mot kvinnen og traff henne i overkroppen slik at hun mistet mobiltelefonen og falt til bakken. Han skal også ha revet av et bånd kvinnen hadde på jakken.

Overfallsfeministen hadde også et tydelig satanisk pentagram rundt halsen.

Hunt skal ha mistet jobben som på en frisørsalong i Toronto, da arbeidsgiveren så Hunt sparke kvinnen i videoen. Frisørsalongen som heter Noble Studio 101 kom med følgende uttalelse:

 – Vi er fire sterke kvinner her og vi aksepterer ikke noen form for vold. Alle har rett til sin egen mening og tanker, men vold er ikke svaret. Han vil ikke få lov til å sette sine føtter på vår arbeidsplass igjen.

Videoen har blitt vist og delt millioner av ganger så langt, og det har nå blitt startet en underskriftskampanje for at statsminister Justin Trudeau skal omtale og ta avstand fra volden som Marie-Claire ble utsatt for på gaten.

Image

Overfallet ble filmet og vist til politiet i Toronto. Men ifølge offeret var politiet på plassen likegyldige til angrepet og voldutøvelsen, selv etter å ha blitt vist videoen.

Hunt er fremdele på frifot, men har tatt ned flere av sine kontoer på sosiale medier.

Dette skal imidlertid ikke være den første gangen Jordan Hunt har gått til angrep på uskyldige kvinner på gaten, som utøver sin demokratiske rett til å demonstrere. Her er en video fra tidligere i år som viser et lignende angrep.

Vestlige venstreorienterte medier har ikke ønsket å skrive om det brutale overfallet av kvinnen eller den stadige økende bruken av fysiske angrep fra venstresiden. Hvis det hadde vært en høyreorientert aktivist som hadde utført et slikt angrep mot en kvinne under «pussyhat-marsjen», så ville det ha vært store overskrifter, debatter og uttalelser fra Justin Trudeau om å «stoppe hatet».

Men en mishandlet kvinne som ifølge venstresiden har «feil» mening får verken avisoverskrifter eller taler fra statsministeren. Det avslører mye om hvilken politisk hverdag vi lever i.

Den uavhengige journalisten Tim Poohl har derimot laget en video om angrepet på kvinnen.

Tags: abortangrepCanadafeministkvinneTorontovenstreekstremistvold
Del124Tweet77Del15

Unsubscribe
Frieord.no

Frieord.no

Artikkelen/artiklene er hentet fra de nedlagte nettstedene Frieord.no og Ordetermitt.com

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.

 
Laster kommentarer...
Kommenter
    ×