fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
PARTILEDER GEIR UGLAND JACOBSEN. (Skjermbilde / Youtube).

«Demokratene er anti-globalister og FrP er dessverre globalister»

juni 14, 2021
(Illustrasjon: Norgesdemokratene.no)

Vold, ran og drap – til høsten kan du stoppe det

juni 1, 2025
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Er NATO en forsvarsorganisasjon?

april 19, 2025
Skjermbilde fra Youtube. Anne Weider Aasen rynker på nesen. (Video lenger ned i saken).

Rynket på nesen, men ga konservativt bokforlag medhold (VIDEO)

februar 28, 2025
(Foto: Legatum Publishing)

Ytringsfrihet under press i bokbransjen

februar 27, 2025
(Illustrasjon)

Faktisk.no fratatt retten til faktasjekking

januar 14, 2025
Massepsykose (Illustrasjon/Grok/Lykten.no).

Massepsykose – hvordan kan nordmenn være så lette å lure?

januar 4, 2025

– Det går en grense for hvor mange kriser et folk skal tåle, sier Ugland Jacobsen i nyttårstalen til Norgesdemokratene

januar 1, 2025

Det å sette spørsmålstegn ved kvinners rett til abort gjør du ikke ustraffet i dagens politiske klima

desember 20, 2024
Grafikk: Rett på media

Joe Biden benådet sin sønn for titalls kriminelle handlinger – inkludert «laptopen fra helvete»

desember 2, 2024
Thomas Hylland Eriksen, professor i sosialantropologi, holder appell under en demonstrasjon for papirløse asylsøkere i 2011. (Foto: GAD / CC BY-SA 3.0)

Thomas Hylland Eriksen er død – en spiker i den norske kista

november 28, 2024
Frostatingloven fra Magnus Den Gode på midten av 1000 tallet

Rettsstaten og objektiv lovgivning

november 24, 2024
(Illustrasjonsbilde / Canva)

Sivilisasjonens evige utfordringer

november 9, 2024

LIVE! USA-valget 2024 – følg valgkvelden og natten her!

november 5, 2024
Foto: Brett Weinstein (Wikipedia user Nrbelex), CC BY-SA 2.0)

VALGET I USA: Frykter opptøyer hvis Trump vinner

november 5, 2024

Donald Trump på verdens største podcast – se intervjuet her!

oktober 26, 2024

Trump på verdens største podcast – NRK i panikkmodus

oktober 23, 2024
Tryggere i Irak enn Sverige, forteller en tidligere flyktning. (Foto: Skärholmen August 2014 /Arild Vågen /  Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International)

Sveriges forfall – Iraker flyttet tilbake til hjemlandet – «Mye tryggere enn i Sverige»

oktober 16, 2024
(Grafikk / Alternativ Media / Norgesdemokratene)

Fakkeltog for trygghet i Vikersunds gater arrangeres torsdag 5. september av lokale Norgesdemokrater

september 2, 2024
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
søndag, juli 13, 2025
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Debatt

«Demokratene er anti-globalister og FrP er dessverre globalister»

Mange har bedt meg om å utdype forskjellen, jeg skal prøve å gjøre det så kort som mulig, skriver Demokratenes leder, Geir Ugland Jacobsen.

Leserinnlegg Av Leserinnlegg
juni 14, 2021
i Debatt, Leserinnlegg
Reading Time: 2 mins read
PARTILEDER GEIR UGLAND JACOBSEN. (Skjermbilde / Youtube).

PARTILEDER GEIR UGLAND JACOBSEN. (Skjermbilde / Youtube).

559
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Av Geir Ugland Jacobsen – leder for Demokratene

Den største forskjellen finner vi i det ideologiske grunnsynet. FrP er et globalistisk (liberalistisk parti), mens Demokratene er et nasjonalpatriotisk, anti-globalistisk parti. Derfor tar FrP avstand fra Sverigedemokratene mens Demokratene ser på dem som søsterparti.

FrP støtter Paris-avtalen. En avtale som binder oss til EU, som vil medføre enorme summer i klimahysteriske tiltak som kun er symbolpolitikk. Demokratene er MOT Paris-avtalen.

FrP støtter EØS-avtalen, noe som innebærer fri flyt av varer og tjenester, og også mennesker, dette ut ifra en liberalistisk og globalistisk tankegang.

Demokratene er imot EØS-avtalen. Vi mener det er en husmannskontrakt som kun tjener eliten og bedriftseierne. Norske arbeidere kan ikke konkurrere med de lave lønningene som østeuropeere har. Vi vil ivareta den norske arbeideren.

FrP er for Schengen-avtalen, Demokratene er imot. Det er umulig å trygge våre egne grenser med en slik avtale. Nå må man gå med lua i hånden og spørre EU om lov til å ha egen grensekontroll. Vi har heller ingen kontroll med flyktningstrømmen så lenge vi er med i EØS og er en del av Schengenavtalen.

Også i flyktningpolitikken er det store forskjeller. Demokratene vil ikke ta imot kvoteflyktninger som er muslimer, mens FrP ikke har den holdningen. Demokratene vil også forby politisk utøvende islam, dette er FrP imot, for de mener vi må behandle alle religioner likt. Demokratene ser ikke på Islam som en religion – men som et konkurrerende politisk system.

Også i landbrukspolitikken er det store forskjeller. FrP ser på matvareproduksjon som en hvilken som helst annen vare. Demokratene mener det er viktig å ivareta det norske landbruket og styrke det. Demokratene liker norske bønder. Vi ønsker videre å være selvforsynt med mat og ser dette i sammenheng med en krigssituasjon, eller en annen uventet pandemi eller krise.

Trygg norsk mat er viktig for Demokratene. Og husk at: Demokratene vil alltid sette Norge først – i alt vi gjør politisk!

Tags: demokrateneflyktningerfrpGeir Ugland JacobsenGlobalismeSchengen
Del224Tweet140Del28

Unsubscribe
Leserinnlegg

Leserinnlegg

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.