fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
(Foto: Pixabay).

Et sterkt nærpoliti vil redusere kriminaliteten

juli 29, 2019
(Pixabay)

Unionens fremtid

januar 20, 2021

Nyhetsrunden 20.1.2021 – Trumps siste og episke tale, NRK med islam-propaganda rettet mot barn og ytterligere koronarestriksjoner i Oslo

januar 20, 2021
(Illustrasjon: Lykten.no).

Den politiske sumpen inntar USA nok en gang

januar 20, 2021

Hva gjør pakistanere i Norge, egentlig?

januar 19, 2021
(Foto: identitaer.dk)

Danske patrioter kuppet islamistmarkering – hylles i sosiale medier

januar 18, 2021

Nyhetsrunden 18.1.2021 – 13-åring knivstukket utenfor kjøpesenter i Oslo, mykere koronaregler og flere apper ønskes fjernet fra nettet

januar 20, 2021

Nyhetsrunden 17.01.2021 – Antirasistisk koronavaksinering, barneran i Oslo, bomberekord i Sverige og forbud mot runeskrift

januar 17, 2021

Nyhetsrunde 16.01.2021 – Dødsfall etter koronavaksine, NRK-sensur, politidrap, terror mot Trump m.m.

januar 16, 2021
VOLDTOK BESTEMOR SOM PASSET BARNEBARNET SITT. Hasan Muse Aden (35). (Foto: Politiet).

Hasan tvang seg inn i Ediths hjem og mishandlet henne – ble sluppet fri og voldtok bestemor som passet barnebarnet sitt

januar 16, 2021

Vil du lese de store, interessante og mest delte sakene på nettet?

januar 16, 2021

CNN sammenlignet 74 millioner amerikanere med nazister og Ku Klux Klan

januar 15, 2021
(Foto: Demokratene / Privat / Pixabay).

Erna Solberg og regjeringen svikter de arbeidsledige

januar 14, 2021
(Skjermbilde / Fox News).

Trump avslørte venstresiden og massemedias hat og dobbeltmoral

januar 14, 2021

Bidens antirasistiske sjef tror at sorte er «genetisk overlegne» hvite mennesker

januar 13, 2021
(Foto: Vidar Kleppe / Privat).

Dette var Oslo FrPs «egne politiske agenda»

januar 13, 2021
(Skjermbilde / Twitter).

Jimmy Kimmel kaller Trump og 74 millioner amerikanere for «kreftsvulst som må fjernes»

januar 13, 2021
(Skjermbilde/Twitter).

Twitter latterliggjøres etter å ha klagd på internettsensur – i Uganda: «Er dette parodi?»

januar 13, 2021

Hvem sto bak stormingen av kongressen og masseslettingen av konservative

januar 12, 2021
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
torsdag, januar 21, 2021
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Debatt

Et sterkt nærpoliti vil redusere kriminaliteten

Vidar Kleppe Av Vidar Kleppe
juli 29, 2019
i Debatt
Reading Time: 1minutter å lese
(Foto: Pixabay).

(Foto: Pixabay).

714
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Demokratene vil bekjempe og forebygge all kriminalitet. Forbrytelser skal oppklares raskt og lovbrytere skal straffes. Ofre for alvorlig kriminalitet og pårørende må ivaretas på en langt bedre måte enn i dag. Tryggheten i samfunnet skal og må være et offentlig ansvar.

Kriminalpolitikken må forebygge bedre, oppklare mer, og reagere og rehabilitere mer effektivt. Vi vil føre en kriminalpolitikk som er tøff mot gjengangere og organiserte kriminelle, og ha gode og effektive rehabiliteringstilbud for dem som ønsker seg tilbake til samfunnet. Rask straffereaksjon mot lovbrytere er avgjørende.

For Demokratene er det viktig med et sterkt nærpoliti. Politiet skal være der folk bor. Demokratene ønsker et lokalt politi, som har god kompetanse om sitt lokalsamfunn og som kan jobbe forebyggende i samhandling med andre organer. Demokratene mener at alle, uansett bosted, skal kunne føle at deres sikkerhet blir godt ivaretatt av et tilstedeværende og synlig politi.

Demokratene ønsker derfor å opprettholde en desentralisert politidistrikt og lensmannsstruktur for bedre å sikre og oppklare kriminalitet – og da er det også helt nødvendig med lokalkunnskap for å lykkes.

Tags: DemokraktenepolitiVidar Kleppe
Del506Tweet87Del17

Unsubscribe
Vidar Kleppe

Vidar Kleppe

Vidar Kleppe, norsk politiker (Demokratene, tidligere Frp) Stortingsrepresentant for Vest-Agder 1989–93 og 1997–2001. Nestleder i Fremskrittspartiet 1995–99. Medlem av Kristiansand bystyre 1987–99 og fra 2003 - 2023 - samt fylkestingsrepresentant for Demokratene siden 2003 -2023. Tidligere leder av kontrollutvalget i Vest-Agder og Kristiansand kommune i flere perioder. Ordførerkandidat for Demokratene i Kristiansand og 1. kandidat til fylkestingstingsvalget for Demokratene Agder i 2019. Demokratene fikk i 2019 hele 7511 stemmer og en oppslutning på hele 13,4 prosent i Søgne, Songdalen og Kristiansand med Vidar Kleppe, som ordførerkandidat i nye Kristiansand. Ingen andre politikere fikk i valget så mange personstemmer og slengere som Vidar Kleppe. Han fikk hele 3116 stemmer. Vidar Kleppe ble også gjenvalgt til fylkestinget i Agder, der Demokratene nå har tre fylkestingsrepresentanter.

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.