fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
PIxabay

Feminister, bestem dere!

august 9, 2019
(Illustrasjon: Norgesdemokratene.no)

Vold, ran og drap – til høsten kan du stoppe det

juni 1, 2025
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Er NATO en forsvarsorganisasjon?

april 19, 2025
Skjermbilde fra Youtube. Anne Weider Aasen rynker på nesen. (Video lenger ned i saken).

Rynket på nesen, men ga konservativt bokforlag medhold (VIDEO)

februar 28, 2025
(Foto: Legatum Publishing)

Ytringsfrihet under press i bokbransjen

februar 27, 2025
(Illustrasjon)

Faktisk.no fratatt retten til faktasjekking

januar 14, 2025
Massepsykose (Illustrasjon/Grok/Lykten.no).

Massepsykose – hvordan kan nordmenn være så lette å lure?

januar 4, 2025

– Det går en grense for hvor mange kriser et folk skal tåle, sier Ugland Jacobsen i nyttårstalen til Norgesdemokratene

januar 1, 2025

Det å sette spørsmålstegn ved kvinners rett til abort gjør du ikke ustraffet i dagens politiske klima

desember 20, 2024
Grafikk: Rett på media

Joe Biden benådet sin sønn for titalls kriminelle handlinger – inkludert «laptopen fra helvete»

desember 2, 2024
Thomas Hylland Eriksen, professor i sosialantropologi, holder appell under en demonstrasjon for papirløse asylsøkere i 2011. (Foto: GAD / CC BY-SA 3.0)

Thomas Hylland Eriksen er død – en spiker i den norske kista

november 28, 2024
Frostatingloven fra Magnus Den Gode på midten av 1000 tallet

Rettsstaten og objektiv lovgivning

november 24, 2024
(Illustrasjonsbilde / Canva)

Sivilisasjonens evige utfordringer

november 9, 2024

LIVE! USA-valget 2024 – følg valgkvelden og natten her!

november 5, 2024
Foto: Brett Weinstein (Wikipedia user Nrbelex), CC BY-SA 2.0)

VALGET I USA: Frykter opptøyer hvis Trump vinner

november 5, 2024

Donald Trump på verdens største podcast – se intervjuet her!

oktober 26, 2024

Trump på verdens største podcast – NRK i panikkmodus

oktober 23, 2024
Tryggere i Irak enn Sverige, forteller en tidligere flyktning. (Foto: Skärholmen August 2014 /Arild Vågen /  Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International)

Sveriges forfall – Iraker flyttet tilbake til hjemlandet – «Mye tryggere enn i Sverige»

oktober 16, 2024
(Grafikk / Alternativ Media / Norgesdemokratene)

Fakkeltog for trygghet i Vikersunds gater arrangeres torsdag 5. september av lokale Norgesdemokrater

september 2, 2024
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
søndag, juli 13, 2025
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Debatt

Feminister, bestem dere!

De falske feministene var misfornøyde før likestillingskampen tok til. Nå er de misfornøyde fordi de har fått likestilling.

Henrik Arnesen Av Henrik Arnesen
august 9, 2019
i Debatt
Reading Time: 2 mins read
PIxabay

PIxabay

489
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

I et innlegg i Dagsavisen den 8. juli skriver den kommunistiske politikeren Torild Skard at hun er misfornøyd med at det «mannsdominerte samfunnet» har gjort det vanskelig for kvinnen å være småbarnsmødre.

Den samme Stord har i hele sitt voksne liv kjempet for at kvinner skal ut i arbeidslivet og kaste fra seg familielivet, barneoppdragelse og kjernetid med barna. Og hun har fått det som hun vil.

Vi har hatt kvinnelige LO-sjefer, statsministere, forsvarssjefer, kommuneledere, partiledere, kinosjefer, kultursjefer, politisjefer, utdanningsministere, rektorer, WHO-ledere, sykehussjefer, justisministere, finansministere og avisredaktører. Og mange mange flere.

Fra SSB:

«38 prosent av alle ledere er kvinner. I 2011 var denne andelen bare 32 prosent. I privat sektor er det stadig flest menn som jobber og dermed også få kvinnelige ledere.» (Sitat slutt).

Men også det er galt:

Fra Dagsavisen:

«I et mannsdominert samfunn som det norske har det ofte vært vanskelig for kvinner å få gjennomslag for sine ønsker og behov. Mennene med makt kjenner ikke livssituasjonen deres og det som har med kvinner og barn å gjøre, blir gjerne bagatellisert og nedvurdert. Dessuten har det manglet grunnleggende kunnskap.» (Sitat slutt).

Foto: Arbeiderpartiet (Norwegian Labour Party) Creative Commons Navngivelse-DelPåSammeVilkår 3.0 Norge

Har Tord glemt hvordan norske kvinner i samfunnet kunne være hjemme med barna mens mannen jobbet og man kunne ha økonomi til det? Så fikk man kvinnen ut av huset og i arbeide, mens barna ble satt igjen på barnehager.

Men det viktigste er å kunne skylde på noen. Samfunnet. Storkapitalen. Menn. Klage. Syte. Vi vil ha. Vi krever. Vi må få. 

Så hva vil dere ha? Å være hjemme med barna eller ute og jobbe? Dere kan ikke klones (ennå) og er laget fra naturens side for å føde og oppdra barn, samt skape et trygt hjem. Menn er laget for å jobbe hardt og lenge, og beskytte familien. Slik har det vært i millioner av år. Men siden 1960-tallet har de falske feministene ønsket å få kvinnen ut i arbeidslivet og mannen til å dytte barnevogn. Det høres kanskje koselig og fint ut i et slags opp-ned samfunn i lærebøker fra Blindern, men realiteten er ikke slik.

Så til de kvinnene som står på barrikadene for «likestilling», som SV-politikeren Torild Skard, og nå har fått «drømmesamfunnet» fra deres radikale ungdomstid; bestem dere! 

Kilde: Dagsavisen

Tags: barnkommunismemennRadikalismeSosialismeSosialistisk venstrepartiTorild Skard
Del270Tweet91Del18

Unsubscribe
Henrik Arnesen

Henrik Arnesen

Journalist, ektemann og pappa. Nasjonalkonservativ og glad i landet mitt. Grønland barnehage og Lakkegata skole. Vekter i Oslo sentrum. Nå selvstendig næringsdrivende. Kontakt meg via e-post.

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.

 
Laster kommentarer...
Kommenter
    ×