fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
(Pixabay)

Norge kan ikke hjelpe lykkejegere og grunnløse asylsøkere

august 10, 2020

Er subsidiert vindkraft virkelig fremtiden for Norge?

mars 27, 2023
(Fotomontasje / skjermbilde / NRK / Legatum Publishing / Lykten)

– Innvandringslobbyen har blod på hendene og vi bør ha selvtillit nok til å påpeke dette

mars 27, 2023
(Pixabay)

Det skandinaviske korthuset

mars 25, 2023
Partileder i Demokratene, Geir Ugland Jacobsen (Foto: Privat).

Norgesdemokratene og Ukraina – tilsvar fra partileder Geir Ugland Jacobsen

mars 24, 2023
(Pixabay)

Den «globale landsbyen» overtar gamle Norge

mars 22, 2023

Nyhetsrunden 21.3.2023 – Ap-rasisme, politiet frykter grovere gjengvold, 16-åring nær halshugget i Danmark og falske hatforbrytelser

mars 21, 2023
(Pixabay)

Vindturbiner er ikke bærekraftig på noe vis – verken økonomisk eller for miljøet og naturen

mars 19, 2023
(Pixabay)

Gni søvnen ut av øynene før det er for sent !

mars 16, 2023
Narcissus av Caravaggio. (år 1596).

Kjemp for alt du har kjært!

mars 13, 2023
Skjermbilde: iNyheter

Partileder i Norgesdemokratene kommenterer uroen i partiet

mars 12, 2023

Nyhetsrunden 12.3.2023 – Drapsforsøk i Oslo, Sverige synker videre ned i innvandrervolden, finske skolegutter mishandlet og mye mer

mars 12, 2023
(Pixabay)

Ukraina – åstedet for den gamle verdens ende?

mars 7, 2023

Nyhetsrunden 5.3.2023 – Nav-kontorer skal barrikaderes, nytt islamsk terrorangrep i Sverige og Trump krever 50 billioner dollar fra Kina

mars 5, 2023
Pixabay

Siste rester av vestlig kultur skal ødelegges

mars 3, 2023

Nyhetsrunden 28.1.2023 – Pengedryss over anti-norske organisasjoner, 11-åringer seksuelt overfalt på badeland, og eldre og syke kastes ut av sine boliger

februar 28, 2023
(Foto: Pixabay)

Biomatene – dine nye arvinger?

februar 27, 2023
Amsterdam sentrum denne uken. (Foto: Lykten.no)

Leserbilder: Amsterdam er full av søppelhauger

februar 24, 2023
Redaksjonen i New York Times i midten av forrige århundre. (Pixabay)

Journalistikkens knefall for politiske kuppmakere!

februar 23, 2023
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
tirsdag, mars 28, 2023
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Debatt

Norge kan ikke hjelpe lykkejegere og grunnløse asylsøkere

Hovedregelen må være at nordmenn skal hjelpes her i Norge - og utlendinger må hjelpes så nært sitt eget hjemland som mulig. Asylsøkere, flyktninger og personer som har fått opphold på humanitært grunnlag i Norge, skal og må derfor vende hjem til eget land så snart situasjonen tillater det.

Vidar Kleppe Av Vidar Kleppe
august 10, 2020
i Debatt
Reading Time: 3minutter å lese
(Pixabay)

(Pixabay)

489
Deling
Share on FacebookShare on Twitter
Demokratene i Norge vil at innvandringen til Norge skal være sterkt begrenset og kontrollert. Jo mer omfattende innvandringen er, og jo raskere det skjer, desto større er sjansene for at det oppstår parallelle samfunn etter etniske og sosiale skillelinjer. En slik utvikling er konfliktskapende og lite fremtidsrettet for det norske folk – og kongerike Norge.
 

Derfor må hovedregelen være at nordmenn skal hjelpes her i Norge – og utlendinger må hjelpes så nært sitt eget hjemland som mulig. Asylsøkere, flyktninger og personer som har fått opphold på humanitært grunnlag i Norge, skal og må derfor vende hjem til eget land så snart situasjonen tillater det. En slik politikk gir «helt klart» et tryggere Norge og en langt bedre bruk av nasjonale ressurser på norske borgere – som sliter og trenger hjelp for å få hverdagen til å gå opp.

Demokratene vil også når vi kommer på stortinget i 2021, arbeide for å gjøre regelverket enklere for å kunne returnere utlendinger som begår kriminelle handlinger. – Vidar Kleppe – Demokratene
Derfor må selvsagt kriminelle handlinger fra utlendinger som medfører over to måneders fengselsstraff automatisk føre til utvisning fra Norge. Demokratene vil at innvandringen til Norge skal være sterkt begrenset og kontrollert. Jo mer omfattende innvandringen er, og jo raskere det skjer, jo større er sjansene for at det oppstår parallelle samfunn etter etniske og sosiale skillelinjer.
 
En slik utvikling er konfliktskapende og lite fremtidsrettet. Derfor må hovedregelen være at mennesker skal hjelpes så nært sitt eget hjemland som mulig, og at flyktninger skal vende hjem til eget land når situasjonen tillater det. Det gir bedre bruk av ressurser, og er mindre belastende for den det gjelder og deres familie.
 
Demokratene vil også når vi kommer på stortinget i 2021, arbeide for å gjøre regelverket enklere for å kunne returnere utlendinger som begår kriminelle handlinger. Kriminelle handlinger som medfører over to måneders fengselsstraff fører automatisk til utvisning for personer som ikke har norsk statsborgerskap.
 
Dersom noen utlendinger reiser tilbake til det landet de søker beskyttelse fra, så skal og må oppholdstillatelse i Norge og alle rettigheter, uten opphold inndras – og disse folkene må snarest sendes hjem. Nok er nok!
Tags: asylsøkeredemokrateneinnvandringNorgeVidar Kleppe
Del196Tweet122Del24

Unsubscribe
Vidar Kleppe

Vidar Kleppe

Vidar Kleppe, norsk politiker (Demokratene, tidligere Frp) Stortingsrepresentant for Vest-Agder 1989–93 og 1997–2001. Nestleder i Fremskrittspartiet 1995–99. Medlem av Kristiansand bystyre 1987–99 og fra 2003 - 2023 - samt fylkestingsrepresentant for Demokratene siden 2003 -2023. Tidligere leder av kontrollutvalget i Vest-Agder og Kristiansand kommune i flere perioder. Ordførerkandidat for Demokratene i Kristiansand og 1. kandidat til fylkestingstingsvalget for Demokratene Agder i 2019. Demokratene fikk i 2019 hele 7511 stemmer og en oppslutning på hele 13,4 prosent i Søgne, Songdalen og Kristiansand med Vidar Kleppe, som ordførerkandidat i nye Kristiansand. Ingen andre politikere fikk i valget så mange personstemmer og slengere som Vidar Kleppe. Han fikk hele 3116 stemmer. Vidar Kleppe ble også gjenvalgt til fylkestinget i Agder, der Demokratene nå har tre fylkestingsrepresentanter.

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.