fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
(Foto: Vidar Kleppe).

Rettssikkerheten i Norge må bedres

august 9, 2019
Pixabay

NWO-eliten mangler nå bare et håndterbart opprør

januar 26, 2023
Foto: Leserbilde / Fria Tider

Innbyggere i Stockholm: «Har blitt et flerkulturelt helvete»

januar 25, 2023
(Pixabay)

Jorden og livet må aldri styres av Bill Gates!

januar 21, 2023

Markus Andersson kommer til Norge i morgen, lørdag 21. januar

januar 20, 2023
(Pixabay)

FNs grunnleggende ideer rykker nærmere

januar 16, 2023
(Skjermbilde / Norgesdemokratene)

Norgesdemokratene kommenterer Litteraturhuset i Oslo sin sensur av debattbok om demografi

januar 15, 2023

Kan bli straffbart å stille spørsmål ved barns seksualitet

januar 12, 2023
(Foto: Legatum Publishing)

Nektet lokaler av Litteraturhuset: Debattbok om befolkningsutskiftningen er “hatefull”

januar 13, 2023
"The Conquerors" / "Les Conquerants" 1892 Pierre Fritel

(Podcast) The Tribal Conquest of Earth

januar 11, 2023
(Illustrasjon / Legatum Publishing)

Bjørn Christian Rødal arrangerer kunstutstilling: “Vargtid” i Oslo, 21. januar.

januar 10, 2023
(Pixabay)

Innvandringen til Norge må stoppes for miljøets skyld!

januar 6, 2023
Foto: Peoples party / CC BY 2.0

Ungarn avskaffer skatt for unge mødre

januar 4, 2023

Dagens videoer om forfallet i politikken, økonomisk kollaps og kommende kriser

desember 31, 2022
REDD BARNA HOLDT VOLDTEKT AV KVINNELIG NORSK BISTANDSARBEIDER SKJULT I OVER 20 ÅR. (Foto: Illustrasjonsbilde).

Norsk kvinnelig bistandsarbeider voldtatt – Redd Barna Norge: «Ikke si det til noen og slettes ikke media»

desember 29, 2022
(Foto: Overvåkingsbilder/Politiet).

Fransk massemorder ble rasist etter innbrudd

desember 26, 2022
(Pixabay)

God jul og godt nytt år!

desember 24, 2022

Trump etter avsløringene av sensur: «Vi skal ta tilbake ytringsfriheten!»

desember 18, 2022
(Pixabay)

Godtfolk mjølstappa av snillistisk godtroenhet

desember 10, 2022
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
tirsdag, januar 31, 2023
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Debatt

Rettssikkerheten i Norge må bedres

Vidar Kleppe Av Vidar Kleppe
august 9, 2019
i Debatt
Reading Time: 1minutter å lese
(Foto: Vidar Kleppe).

(Foto: Vidar Kleppe).

458
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Etter å ha fått flere spørsmål vedrørende rettssikkerheten i Norge vil jeg si følgende: Demokratene mener bestemt at alle mennesker i Norge skal ha friheter og rettigheter, slik som ytringsfrihet, trosfrihet og beskyttelse av privat eiendomsrett.

Rettssikkerhet er viktig for å sikre de individuelle friheter. Staten er ikke ufeilbarlig. Statens makt kan og har dessverre ført til overgrep mot innbyggerne. Noe vi har sett mange eksempler på. I myndighetsutøvelsen må statens oppgave ikke begrense eller regulere rettighetene til enkeltpersoner, men verne og beskytte rettighetene til det norske folk.

Uansett hvor de konstitusjonelle rettigheter eller andre grunnleggende rettigheter er i faresonen, må Stortinget utarbeide lovgivning for å sikre effektiv rettslig kontroll av myndighetenes atferd ovenfor norske borgere. Menneskerettighetene skal også sikre grunnleggende rettigheter til enkeltpersoner i forhold til staten og borgerne.

Menneskerettigheter må heller ikke misbrukes for politisk agitasjon, slik som å begrense ytringsfriheten, eller bryte ned nasjonen eller Norges suverenitet – som en fri og selvstendig nasjon.

Tags: demokrateneVidar Kleppe
Del266Tweet80Del16

Unsubscribe
Vidar Kleppe

Vidar Kleppe

Vidar Kleppe, norsk politiker (Demokratene, tidligere Frp) Stortingsrepresentant for Vest-Agder 1989–93 og 1997–2001. Nestleder i Fremskrittspartiet 1995–99. Medlem av Kristiansand bystyre 1987–99 og fra 2003 - 2023 - samt fylkestingsrepresentant for Demokratene siden 2003 -2023. Tidligere leder av kontrollutvalget i Vest-Agder og Kristiansand kommune i flere perioder. Ordførerkandidat for Demokratene i Kristiansand og 1. kandidat til fylkestingstingsvalget for Demokratene Agder i 2019. Demokratene fikk i 2019 hele 7511 stemmer og en oppslutning på hele 13,4 prosent i Søgne, Songdalen og Kristiansand med Vidar Kleppe, som ordførerkandidat i nye Kristiansand. Ingen andre politikere fikk i valget så mange personstemmer og slengere som Vidar Kleppe. Han fikk hele 3116 stemmer. Vidar Kleppe ble også gjenvalgt til fylkestinget i Agder, der Demokratene nå har tre fylkestingsrepresentanter.

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.