fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
(Pixabay)

Gratulerer med dagen, president Trump!

juni 14, 2020
Deichman bibliotek i Oslo. Foto: Lykten.no

Åpent brev til Oslos offentlige bibliotek-fuhrer, Knut Skansen

mai 30, 2023
(Pixabay)

Takk og farvel!

mai 15, 2023

VIDEO: Intervjuer med Norgesdemokratenes partiledelse

mai 14, 2023

VIDEO: Legatum Publishing – Dere skal ikke erstatte oss! – konferanse

mai 11, 2023
(Pixabay)

Nå er det vanlige folks tur – til å dra til helvete !

mai 9, 2023
Renaud Camus / Legatum Publishing

Skal venstreekstremister sette rammene for ytrings- og forsamlingsfriheten i Oslo?

mai 8, 2023
(Pixabay)

Vestens folk narres atter trill rundt!

mai 6, 2023
Fagforbundet logo / Marianne Billing. / (CC BY-SA 3.0 NO)

Har Fagforbundet verdier i tråd med den frie demokratiske ånd?

mai 5, 2023
NINA CAPPELEN. (Foto: Privat).

Er du villig til å ofre helsen for å «redde klimaet»?

mai 5, 2023
Selv steinaldermannen skjønte at han trengte brennbar energi til både mat og varme i hulen sin. Og lopper og lus spiste nok på ham - ikke omvendt. (Pixabay)

Livsoppholdende energi – menneskenes fiende ?

mai 2, 2023
Prekestolen. (Pixabay)

MDG – et postreligiøst offer for globaleliten

april 29, 2023
(Pixabay)

Løgn ala Sovjet – hver eneste dag

april 25, 2023
Reinert Skadsem. (Foto: Privat).

Hva fikk FrP til da de var i regjering?

april 23, 2023

Aftenposten promoterer dragshow for mindreårige barn

april 21, 2023
(Illustrasjon / Legatum Publishing)

Pressekonferanse om Den store befolkningsutskiftningen på Deichman Bjørvika 11. mai

april 20, 2023

Ny sortvasking av historisk karakter – Kleopatra har blitt mørkhudet

april 20, 2023
(Foto: Privat).

Selvfølgelig er innvandring et tema ved valget 2023

april 19, 2023
(Pixabay)

Krona ledes mot stupet – vi tvinges mot Euro

april 18, 2023
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
torsdag, juni 8, 2023
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Kommentar

Gratulerer med dagen, president Trump!

USAs 45 president fyller 74 år i dag. Gratulasjoner og lykkeønskninger strømmer inn fra hele verden til en president som ikke uten grunn kalles folkets president.

Henrik Arnesen Av Henrik Arnesen
juni 14, 2020
i Kommentar, Utenriks
Reading Time: 2minutter å lese
(Pixabay)

(Pixabay)

2.3k
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

I 2017 tok Donald Trump over presidentskapet fra Barack Obama. Etter åtte år med konstante kriger, invasjoner, avlytting av politiske motstandere og allierte i Europa, droneangrep på sivile, utflagging av store amerikanske selskaper og stigende rasemotsetninger i USA, skulle endelig en person ikke utpekt av elitene eller som var godkjent av globalistene innta Det hvite hus.

Men istedenfor å hylles av media og folket, gikk man i strupen på Trump. En mann som inntil da hadde blitt fremstilt i et positivt lys fra både media, venstresiden og demokratene. En suksessfull mann som alltid smilte og var tilgjengelig. En bedriftsleder som ansatte kvinner, minoriteter og krigsveteraner i toppstillinger på sine eiendommer og selskaper. Som vant priser for sin innsats for de svake, fattige og syke i samfunnet. Som donerte millioner av dollar årlig til gode formål. En ekte amerikansk helt.

Plutselig over natten var han blitt satan. Fordi han gikk imot eliten og globalistene. Han gikk imot lobbygruppene, milliardærene og «special interest»-gruppene som styrer hovedstaden og nasjonen med jernhånd. Han ville beholde industrien i landet istedenfor å sende dem til lavkostland med tusenvis av tapte amerikanske arbeidsplasser som resultat. Han ville avvikle ødeleggende sosiale programmer som hadde styrtet millioner av mennesker og familier ut i desperasjon, arbeidsledighet og fattigdom. Han ville filleriste hele systemet. Et system som hadde gjort mange mektige mennesker rike, men ennå flere fattige.

Karrierepolitikere på begge sider av politikken som hadde vært i maktsentrum i mange tiår opplevde plutselig at deres makt og livsstil var truet. En offentlig tjenesteperson som demokratenes Nancy Pelosi tjener et par hundre tusen dollar i året fra sin stilling, men har allikevel titalls millioner på konto. Obama har bygget seg en milliondollar-villa bak høye murer. Hvor kom pengene fra? Joe Biden har blitt tatt på kamera i det han presset utenlandske regjeringer i utbytte for millionstøtte. Barna til de sittende topp-politikerne håver inn millioner av dollar årlig fra gasjer og lønn fra styrer og selskaper de ikke har verken utdannelse eller kompetanse til å styre. Korrupsjonen er tung og dyp. Trump truer deres korrupte system.

Trumps inntog i Det hvite hus i 2017 skapte sjokkbølger langt inn i den politiske sumpen som har styrt Washington D.C i mange tiår. Den ene korrupte og styrte presidenten etter den andre har radbrukket USA  sosioøkonomisk og demografisk. Det USA vi kjenner fra etterkrigstiden er i dag en skygge av seg selv. Grunnloven spyttes på av store deler av etablissementet. Europeeren, som bygde nasjonen er i ferd med å bli en minoritet. Og den kommende etniske ikke-europeiske majoriteten hater og vil brenne ned hele nasjonen. Med demokratene som heiagjeng for stemmene deres.

Mot dumhet kjemper selv gudene forgjeves. Men Trump forsøker iallefall. Og for det hates han av etablissementet, demokratene og media. Gratulerer med dagen, president Trump!

Happy Birthday @realDonaldTrump

May your reign be long and triggering👍🏻

🇦🇺🇺🇸 pic.twitter.com/P4r85q8Xhs

— Aussie Dreaming 🇦🇺 (@Aussie_Dreaming) June 14, 2020

Tags: Barack ObamaDet hvite husDonald TrumpHillary ClintonJoe BidenUSA
Del1946Tweet162Del32

Unsubscribe
Henrik Arnesen

Henrik Arnesen

Journalist, ektemann og pappa. Nasjonalkonservativ og glad i landet mitt. Grønland barnehage og Lakkegata skole. Vekter i Oslo sentrum. Nå selvstendig næringsdrivende. Kontakt meg via e-post.

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.