fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
UTRYGG BY FOR DEN NORSKE BEFOLKNINGEN.(Foto: Lykten.no)

Tør ikke fortelle hvem hun er redd for

mars 27, 2022
(Skjermbilde / Klassekampen)

Radikalisering for åpen scene?

september 21, 2023
(Bilde: Legatum Publishing)

Legatum Publishing annonserer julekampanje på Ruter sine busser

september 20, 2023
Nancy Faeser fra SPD. (Foto: Privat).

Tyskland: Asylsøkere kan få stemmerett etter et halvt år i landet

september 20, 2023

Razzia mot patrioter i Tyskland og Sveits etter fredelig aksjon mot asylmottak

september 15, 2023

Sjokkvideo: New York Citys borgermester: «Innvandrerkrisen vil ødelegge byen»

september 9, 2023
(Foto: Privat).

Hans navn var Wes Smith (21)

september 3, 2023

AfD-politiker Stefan Korte i spennende diskusjon om geopolitikk og demografi

august 18, 2023
Sverigedemokraterna (CC BY-SA 3.0)

Et helt Kristiansand flyttet inn til Sverige på et halvt år

august 16, 2023
Flomsteinen ved Mjøsa.

CO2-utslipp reddet oss fra flomkatastrofe

august 15, 2023
Antallet døde av kulde respektive varme i 854 steder i Europa mellom år 2000 og 2019 - se skalaene under grafikken. (Skjermbilde / Lancet).

Ekstrem kulde tar livet av ti ganger flere enn «ekstremvarme»

august 14, 2023
(Skjermbilde / Tik Tok)

Hva driver du med? Ung kvinne sparket på Karl Johan

august 13, 2023
(Skjermbilde / Norgesdemokratene / Facebook)

Bussjåfør skal ha revet ned reklame for Norgesdemokratene

august 11, 2023
Foto: Thomas Spangler

Hvite allerede i minoritet blant USAs mindreårige

august 9, 2023
SOFIA RANA OG SHOAIB SULTAN. (Foto: Demonstrasjon utenfor Stortinget, 1. sept. 2019 / SIAN)

Rødt-politiker Sofia Rana fortsetter å støtte vold mot personer stemplet som «nazi» og «fascist»

august 7, 2023
SOFIA RANA FRA RØDT ER POLITIANMELDT. (Foto: Alternativ Media).

Profilert Rødt-politiker politianmeldt

august 3, 2023
(Skjermbilde / Twitter)

Angrepet på gardevaktene går viralt – hundretusenvis av delinger og kommentarer

juli 29, 2023
ANMELDT: Bystyrerepresentant og tidligere leder for Rødt Oslo, Siavash Mobasheri (Foto: Ole Mjelstad / Wikipedia / CC BY-SA 4.0)

Partiet Rødt sine voldsfantasier og myndighetenes beskyttelse av opposisjonelle i Norge

juli 25, 2023
Opptøyer i Paris / Skjermbilde

Franske mareritt

juli 20, 2023
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
tirsdag, september 26, 2023
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Kommentar

Tør ikke fortelle hvem hun er redd for

Nok en personlig historie om utrygghet i hovedstaden. En kvinne frykter å gå i hovedstaden på kvelden etter flere overgrep og overfall. Men vi fortsetter å ignorere hvorfor. Vi går et steg videre i debatten, hvem har ansvaret for utviklingen.

Henrik Arnesen Av Henrik Arnesen
mars 27, 2022
i Kommentar
Reading Time: 2 mins read
UTRYGG BY FOR DEN NORSKE BEFOLKNINGEN.(Foto: Lykten.no)

UTRYGG BY FOR DEN NORSKE BEFOLKNINGEN.(Foto: Lykten.no)

457
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

«Jeg føler meg ikke lenger trygg i min egen by», skriver norsk-amerikanske Indigo Trigg-Hauger som omtaler seg som «Oslo-kvinne» i en kommentar i dagens nettutgave av Aftenposten.

Fra Aftenposten:

Jeg har bodd i Oslo i over seks år. Jeg er opprinnelig fra Seattle i USA, og det er viktig å understreke at det begås mer kriminalitet der enn i Oslo.

I en undersøkelse fra 2018 kommer det frem at 81 prosent av amerikanske kvinner har opplevd seksuell trakassering. Da jeg bodde i Seattle, gikk jeg vanligvis rundt med en kniv. Jeg fikk heldigvis aldri bruk for den.

De fem første årene jeg bodde i Oslo, opplevde jeg ingen ubehagelige episoder. Jeg var ikke redd for å gå hjem alene sent om kvelden.

Slik er det dessverre ikke lenger. (Sitat slutt).

Vi kjenner igjen kommentaren. Det har vært en del av dem opp gjennom de siste årene. Det var en stund gryta rant over og sannheten kom ut. Det var veldig ubehagelig for politikere, akademia og massemedia. Man måtte snakke om hvem som sto bak overfallene, voldtektene og drapene på norske kvinner.

I 2022 har vi gravd ned sannheten igjen. Nå er vi tilbake til «menn» og «gruppe av menn». Kanskje Indigo vil fortelle hvem som har stått bak overgrepene og voldtektsforsøkene mot henne, men hun ikke får lov å si det av Aftenposten.

Kanskje hun er politisk korrekt og mener at det gjelder «alle menn» og at dette ikke dreier seg om hudfarge, men om holdninger blant «alle menn». Uansett hva Indigo Trigg-Hauger eller Aftenposten måtte mene så ligger problemet der. Gatene har blitt utrygge, ikke bare for kvinner, men også for barn. Og norske menn. Selv politiet, ambulanser og brannbiler blir angrepet med steiner, fyrverkeri og våpen.

Men nå kommer vi til roten. Vi må ikke se oss blinde innvandrerne fra den tredje verden og deres menneskesyn og kultur. De gjør det som er naturlig for dem. Som hvis man slipper løs en rev i en hønsegård. Man kan være sint på reven. Men kanskje mer på seg selv. Hvorfor og hvordan kom den seg inn? Var det ikke hønseburet sikret nok? Lot man døren stå åpen? Hvem har ikke gjort jobben sin for å sikre hønsenes trygghet?

I Norge har noen åpnet dørene til vår nasjon. Ikke bare det, de har invitert inn «reven» til dekket bord. Kan vi da virkelig klage på utviklingen og resultatet? Her må vi som folk slutte å gi våre stemmer til politikere og partier som holder vår nasjon åpen for resten av verden. For det er ikke bare tryggheten til våre kvinner og barn, men hele vårt samfunn som står på spill.

Slutt å være sint på innvandrerne og politikerne.

Det er vi selv som har ansvaret. Det er Indigo Trigg-Hauger som ved neste valg må gi sin stemme til et parti som vil stenge grensen. Og som vil repatriere alle innvandrere uten oppholdsgrunnlag i Norge. Med kriminelt rulleblad. Som ikke bidrar til felleskassa.

Først da kan Oslokvinnen Indigo Trigg-Hauger gå trygt på gatene i sin egen by igjen.

Tags: AftenposteninnvandringkvinneOslooverfallvoldtekter
Del183Tweet114Del23

Unsubscribe
Henrik Arnesen

Henrik Arnesen

Journalist, ektemann og pappa. Nasjonalkonservativ og glad i landet mitt. Grønland barnehage og Lakkegata skole. Vekter i Oslo sentrum. Nå selvstendig næringsdrivende. Kontakt meg via e-post.

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.