fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
(Pixabay)

Resett og Document krangler som barn i sandkassa

januar 12, 2022
(Skjermbilde / Klassekampen)

Radikalisering for åpen scene?

september 21, 2023
(Bilde: Legatum Publishing)

Legatum Publishing annonserer julekampanje på Ruter sine busser

september 20, 2023
Nancy Faeser fra SPD. (Foto: Privat).

Tyskland: Asylsøkere kan få stemmerett etter et halvt år i landet

september 20, 2023

Razzia mot patrioter i Tyskland og Sveits etter fredelig aksjon mot asylmottak

september 15, 2023

Sjokkvideo: New York Citys borgermester: «Innvandrerkrisen vil ødelegge byen»

september 9, 2023
(Foto: Privat).

Hans navn var Wes Smith (21)

september 3, 2023

AfD-politiker Stefan Korte i spennende diskusjon om geopolitikk og demografi

august 18, 2023
Sverigedemokraterna (CC BY-SA 3.0)

Et helt Kristiansand flyttet inn til Sverige på et halvt år

august 16, 2023
Flomsteinen ved Mjøsa.

CO2-utslipp reddet oss fra flomkatastrofe

august 15, 2023
Antallet døde av kulde respektive varme i 854 steder i Europa mellom år 2000 og 2019 - se skalaene under grafikken. (Skjermbilde / Lancet).

Ekstrem kulde tar livet av ti ganger flere enn «ekstremvarme»

august 14, 2023
(Skjermbilde / Tik Tok)

Hva driver du med? Ung kvinne sparket på Karl Johan

august 13, 2023
(Skjermbilde / Norgesdemokratene / Facebook)

Bussjåfør skal ha revet ned reklame for Norgesdemokratene

august 11, 2023
Foto: Thomas Spangler

Hvite allerede i minoritet blant USAs mindreårige

august 9, 2023
SOFIA RANA OG SHOAIB SULTAN. (Foto: Demonstrasjon utenfor Stortinget, 1. sept. 2019 / SIAN)

Rødt-politiker Sofia Rana fortsetter å støtte vold mot personer stemplet som «nazi» og «fascist»

august 7, 2023
SOFIA RANA FRA RØDT ER POLITIANMELDT. (Foto: Alternativ Media).

Profilert Rødt-politiker politianmeldt

august 3, 2023
(Skjermbilde / Twitter)

Angrepet på gardevaktene går viralt – hundretusenvis av delinger og kommentarer

juli 29, 2023
ANMELDT: Bystyrerepresentant og tidligere leder for Rødt Oslo, Siavash Mobasheri (Foto: Ole Mjelstad / Wikipedia / CC BY-SA 4.0)

Partiet Rødt sine voldsfantasier og myndighetenes beskyttelse av opposisjonelle i Norge

juli 25, 2023
Opptøyer i Paris / Skjermbilde

Franske mareritt

juli 20, 2023
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
torsdag, september 28, 2023
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Leserinnlegg

Resett og Document krangler som barn i sandkassa

Vi har for få nyhetsmedier på den konservative siden i Norge. Derfor smerter det meg å se denne meningsløse skittkastingen mellom Resett og Document, skriver Richard i et leserinnlegg.

Leserinnlegg Av Leserinnlegg
januar 12, 2022
i Leserinnlegg
Reading Time: 4 mins read
(Pixabay)

(Pixabay)

450
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Av Richard K. 

Jeg har vært fast leser av dem begge i mange år. De har sine gode og mindre gode sider. Jeg synes at Document generelt er bedre rent journalistisk, og deres videoer med Hans Rustad, Geir Furuset, Christian Skaug og Erling Martinsen er veldig bra.

Resett har sin styrke i at de har litt mer bredde i det de skriver om, men de mangler ofte dybde og noe så vanlig som video. Strengt tatt burde Resett, Document og HRS hatt en felles abonnements-plattform og delt utgiftene til et skikkelig studio. Dette koster ikke mye penger å sette opp i dag, og hovedutgiften er lønn og husleie.

Etter å ha lest boka «In Trump Time», av Peter Navarro, tør jeg påstå at sannheten ligger et sted mellom det Hans Rustad og Helge Lurås hevder.

Trump tapte for massivt planlagt valgfusk rettet mot vippestatene. Han vant valget i 2016 fordi ingen trodde han hadde noen sjanse til å vinne. The Democratic National Committee (DNC) er den styrende delen i Democratic Party. Da Trump vant, begynte DNC straks å planlegge hvordan de med alle midler skulle vinne neste valg.

Blant annet utnyttet de det Navarro kaller Lawfare: bruk av lovverket for å fremme eller tøye lover på en måte som kan brukes til egen vinning. Økte mulighetene for å stemme via post på grunn av smittefare, var den viktigste. Selv det korrupte EU har frarådet sine medlemsstater fra å tillate poststemmer—fordi det er alt for lett å jukse.

Tidligere var det kun handikappede og de som overhodet ikke kunne komme seg til stemmelokalet som fikk stemme via post, med den manglende ID-sjekken dette fører med seg. I vippestater er det forventet at kun noen få tusen stemmer vil forandre utfallet. Som eksempel gikk antall poststemmer i en av disse statene opp fra ca. 7000 poststemmer ved forrige valg, til over 140.000 ved valget i 2021.

Da disse post-stemmene skulle kontrolleres ble observatører utestengt, eller holdt på så lang avstand at de ikke kunne se noe. Det finnes også godkjente videobevis som viser bilde og lyd fra stemmelokaler, hvor kontrollører blir sendt hjem, lokalet låst og kofferter fulle av tomme stemmesedler trekkes frem fra under et bord med duk. Hundretusenvis av ikke brettede post-stemmer er talt opp totalt. Disse blir alle brettet maskinelt før de blir sendt ut i en halvside-stor konvolutt, og er med andre ord falske om de ikke er brettet. Dette er veldig lett å se.

I tillegg har det blitt post-stemt på vegne av døde, og folk som har flyttet fra staten har også stemt ulovlig. Mange tusen republikanere har møtt opp for å stemme, og fått vite at de allerede har stemt. Det er rett og slett sendt inn post-stemme i deres navn. På toppen av dette har det vært underlig lange køer foran stemmelokalene. Erfaringsmessig er det flest republikanere som stemmer fysisk.

Valgfusket er rett og slett helt ekstremt og veldig godt organisert fra DNC. Storkjeftede advokater som Sydney Powell og flere andre «fantastiske» hendelser har vært en katastrofe for etterforskningen av valgfusket. En kan også undres over om denne Tyskland-historien med drepte Special Forces soldater og CIA agenter, som Resett og Document krangler om, er plantet for å latterliggjøre de som påpeker valgfusk. Den var så utrolig at ingen burde svelget den med søkke og snøre–ikke minst den erfarne Hans Rustad i Document.

Som om dette ikke er nok, så har alle de store advokatfirmaene sine enorme globalistiske kunder, som hater nasjonalkonservativ politikk som: tollgrenser, det å bringe produksjonen hjem, made in the USA, m.m. Derfor ville heller ingen av disse ta i valgfusk-sakene med ildtang. I så fall ville de miste godt betalende firma-kunder. Noe skal de jo leve av mellom valgene også.

Legg til at storkapitalen, Zuckerberg og Soros har pumpet penger inn i DNC hele tiden. Zuckerberg brukte i tillegg flere hundre millioner dollar på å finansiere stemmepostkasser som utelukkende ble satt ut i distrikter med mye demokrat-velgere i vippestatene. Pressen pumpet på med demokrat-propaganda, Google passet på hele tiden å minne demokrat-velgere på å stemme, sensur i sosiale medier–listen er nesten uendelig.

Prikken over i’en, var 6. januar 2021, da noen få personer utpeker seg spesielt under demonstrasjonene. De klippet og fjernet stengsler, drev intetanende tilskuere forbi disse og frem mot dørene, og ropte med ropert for å oppildne massene. Ingen av disse hovedpersonene er blant de arresterte, til tross for tydelige ansikter på video og hundrevis av andre arresterte som stort sett kun var på feil sted.

It's clear the DOJ had some role in the events of January 6 pic.twitter.com/aR8SaiNZoU

— Tucker Carlson (@TuckerCarlson) January 12, 2022

6. januar-bråket skjedde samtidig som visepresident Pence skulle godkjenne eller avvise valgresultatet. Dette bråket gjorde at denne prosessen ble avbrutt, og alle ble evakuert i underjordiske ganger. Dette var siste håp for Trump, og det absolutt verste som kunne skje republikanerne og MAGA-bevegelsen. Det var den siste spikeren i kista, og det er derfor fullstendig meningsløst å tro at republikanerne og Trump skulle hatt noe med bråket å gjøre.

Det var helt tydelig på videoene at mange av vaktene rett og slett åpnet dørene og slapp massen smilende inn. Selv folk som tydelig ikke ville inn, ble dratt inn gjennom døra. Dette finnes det video av. Sjekk Revolver.news: de har massevis om dette.

Republikanerne må ta opp hansken og enten senke seg ned på DNC sitt lavmål, eller på andre måter avsløre alt jukset de driver med hele tiden. Det blir ikke lett med hele pressen og nesten alle de gode advokatene som aktive motstandere.

Kilde: 

Sektlederen Hans Rustad og hans «frelser»

Tags: DocumentHans RustadHelge LuråsResettTrumpUSA
Del180Tweet113Del23

Unsubscribe
Leserinnlegg

Leserinnlegg

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.