fbpx
  • Siste nytt
  • Populært

Nye drapstrusler fra Mulla Krekar – hvorfor tvinner regjeringen sine tomler?

mars 11, 2019
(Skjermbilde / Youtube)

Når virkeligheten blir høyreekstrem

september 3, 2026
(Foto: Øyvind Eikrem - Politisk nestleder for Norgesdemokratene)

Adresseavisens offerframstilling av Skjervø svikter leserne

august 31, 2026
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Venstresidens hykleri og dobbeltmoral i moderne tid

august 20, 2026
(Illustrasjonsbilde)

Gaute Skjervø og Ap ønsker et totalitært samfunn

august 12, 2026
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

SJOKKTALL: Fra 4.7 barn til 1.4 barn – nordmenn utryddes

august 3, 2026
(Grafikk: Remigrasjon.no)

Remigrasjonskonferansen er på lørdag – meld deg på!

juni 9, 2026
ILLUSTRASJON / LYKTEN.NO / FREEPIKAI.

Karrierepolitikk på stø kurs mot nasjonal selvutslettelse

mars 3, 2026
Øyvind Eikrem. (Foto: Norgesdemokratene / Privat)

– Pressen skaper skremmebilder om at remigrasjon fører til overgrep mot individer

mars 2, 2026

Nyhetsrunden 23.2.2026 – Heller hunder enn muslimer, innvandrergjeng angrep småbarnsmor og fireåring, kriminelle utlendinger kan ikke utvises og mye mer

februar 23, 2026

Financial Times kårer «remigrasjon» til årets nyord i 2025

januar 2, 2026
(Pixabay)

Norge kan gå mørke tider i vente

desember 28, 2025
Pave Leo XIV / muslimsk massebønn i Malmø. Foto: Edgar Beltrán, The Pillar  CC BY-SA 4.0 / Faksimile Facebook / Samnytt.se

Pavens juletale: «Åpne deres hjerter for masseinnvandring»

desember 27, 2025
(Pixabay)

God jul fra oss alle til dere alle – julevideoer og juletaler!

desember 24, 2025
PARTILEDER I NORGESDEMOKRATENE, GEIR UGLAND JACOBSEN. (Foto: Privat)

Partileder: «Legg ned NRK!»

november 26, 2025
(Pixabay)

90 prosent av søkerne om julehjelp er muslimer

november 24, 2025
Illustrasjonsbilde / Pixabay

Når valgte vi vekk familien?

oktober 26, 2025
Meya Åberg (16) ble overfallsvoldtatt av en 18-årig flyktning fra Eritrea. (Foto: Privat / Remix News)

Svenske Meya (16) ble voldtatt av Mohamed – saken får internasjonal oppmerksomhet

oktober 23, 2025
(Illustrasjon: Wikipedia / PST / Etterretningstjenesten).

Hvor er politiet, PST, Forsvaret og etterretningstjenesten?

oktober 21, 2025
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
søndag, september 13, 2026
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Notiser

Nye drapstrusler fra Mulla Krekar – hvorfor tvinner regjeringen sine tomler?

Vidar Kleppe Av Vidar Kleppe
mars 11, 2019
i Notiser
Reading Time: 2 mins read
311
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Av Vidar Kleppe, fylkestingsrepresentant og bystyrerepresentant for Demokratene

Skandaløst at FrP i regjering kan godta at Mulla Krekar kan komme med nye dødelige trusler som fri mann fra Norge

Breaking News! Søndag den 26. august ble det dokumentert på TV2-nyhetene at islamisten mulla krekar kommer med nye dødelige islamistiske trusler uten at justisminister Tor Mikkel Wara, vil foreta seg noe som helst ovenfor denne farlige mullaen som i Høyesterett enstemmig er dømt som en fare for rikets sikkerhet.

Jeg godtar rett og slett ikke argumentet om at islamisten mulla Krekar ikke kan sendes ut av Norge fordi han muligens vil kunne risikere dødsstraff. FrP garanterte at mullaen skulle ut av Norge om de kom i regjering, men dette var i praktisk politikk – munnhell og falske valgløfter.

Islamisten mulla Krekar i dag lever «herrens glade dager» betalt av norske skattebetalere som en fri norsk statsborger med alle rettigheter som dette gir mullaen. Dessverre velsignet og godkjent av Siv Jensen sitt FrP.

Det er selvsagt mange steder å sende mullaen til, og den beste plassen ville nok være å overføre han til varetekt i Nederland for å stilles for den internasjonale straffedomstolen i Haag – og ut av Norge.

Flere norske regjeringer har siden 2003 lovet å utvise mulla Krekar fra Norge uten å ha fått det til. Slik går det når ulike regjeringer og norske stortingspolitikere, mangler politisk handlekraft og vilje. Som de fleste vet kom mulla Krekar Norge som flyktning i 1991, og ble vedtatt utvist av Norge allerede i 2003 da han var en fare for rikets sikkerhet.

Den internasjonale straffedomstolen er en permanent internasjonal domstol opprettet for å straffeforfølge enkeltindivider for krigsforbrytelser, forbrytelser mot menneskeheten og folkemord. Den har som mandat å besørge at mennesker som er anklaget for folkemord, krigsforbrytelser eller forbrytelser mot menneskeheten stilles til ansvar hvis myndighetene i landet hvor forbrytelsen er begått selv ikke makter eller ønsker å reise sak.

Domstolen som har sete i Haag er med andre ord «skreddersydd» for islamisten mulla Krekar, som nå på nytt kommer med dødelige trusler som en fri mann boende i Norge – uten at en justisminister i fra FrP griper inn. Skandaløst, ja dette er «rett og slett» en politisk skandale uten sidestykke i norsk historie som må få konsekvenser. Nok er nok!

Tags: drapstruslerinnvandringislamMulla KrekarNorgeTor Mikkel WaraVidar Kleppe
Del124Tweet78Del16

Unsubscribe
Vidar Kleppe

Vidar Kleppe

Vidar Kleppe, norsk politiker (Demokratene, tidligere Frp) Stortingsrepresentant for Vest-Agder 1989–93 og 1997–2001. Nestleder i Fremskrittspartiet 1995–99. Medlem av Kristiansand bystyre 1987–99 og fra 2003 - 2023 - samt fylkestingsrepresentant for Demokratene siden 2003 -2023. Tidligere leder av kontrollutvalget i Vest-Agder og Kristiansand kommune i flere perioder. Ordførerkandidat for Demokratene i Kristiansand og 1. kandidat til fylkestingstingsvalget for Demokratene Agder i 2019. Demokratene fikk i 2019 hele 7511 stemmer og en oppslutning på hele 13,4 prosent i Søgne, Songdalen og Kristiansand med Vidar Kleppe, som ordførerkandidat i nye Kristiansand. Ingen andre politikere fikk i valget så mange personstemmer og slengere som Vidar Kleppe. Han fikk hele 3116 stemmer. Vidar Kleppe ble også gjenvalgt til fylkestinget i Agder, der Demokratene nå har tre fylkestingsrepresentanter.

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.