fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
(Skjermbilde/Far Left Watch).

Venstreekstreme grupper som oppfordrer til politisk vold får beholde Facebook og Twitter-kontoer

mars 6, 2019
ILLUSTRASJONSFOTO. (Foto: Fria Tider)

Flyktninger får gratis fly – pensjonister blir fratatt tomater

mai 20, 2022
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Orbán: Vesten begår selvmord

mai 19, 2022
VIDEO I ARTIKKELEN. (Skjermbilde / Samnytt)

Video: Gjeng slår og sparker svensk skolegutt

mai 18, 2022

Venstreekstremister avbrøt Stortingets spørretime – måtte evakuere politikerne

mai 18, 2022
17. mai, Oslo. (Foto: Lykten.no).

Gratulerer med dagen!

mai 17, 2022
(Skjermbilde / Facebook).

Kent Andersen løper ytre venstres ærende

mai 16, 2022
(Illustrasjonsbilde).

Barnefamilie kjørte feil – fikk bilen pepret med skudd

mai 16, 2022
(Skjermbilde / Yle)

Offisielt: Finland søker om Nato-medlemskap

mai 15, 2022
Skjermbilde / kollasje

Kent Andersen og Ina K. Thoresen har gitt opp kuppforsøket – har meldt seg ut av Demokratene

mai 15, 2022
(Skjermbilde)

Kent Andersen har utnevnt seg selv som fungerende leder for Demokratene i Norge

mai 14, 2022
TRYKK PÅ BILDET FOR STØRRE VERSJON. (Foto: Lykten.no)

Dagens bilde: Det Nye Oslo

mai 13, 2022
(Skjermbilde / Samnytt)

Sverigestan – 27 skutt i hjel på fire måneder

mai 13, 2022
17. mai produkter i en Europris-butikk. (Foto: Innsendt av leser).

Dagens bilde: 17. mai-flaggene deler plass med pride-flagg på butikken

mai 12, 2022

VIDEO: Kvinnelige turister trakasseres i Egypt

mai 12, 2022
(Skjermbilde / Twitter).

Elon Musk: Trump får tilbake sin Twitter-konto

mai 10, 2022

VIDEO: Romkvinnene kaster avføring på hverandre – midt blant reisende

mai 10, 2022

Avkolonisering av akademia? Nei, takk

mai 10, 2022
M/S Borgestad var en del av Nortraships flåte. Skipet ble senket av det tyske panserskipet «Admiral Hipper» utenfor kysten av Portugal 12. februar 1941. Alle de 31 personene om bord omkom. (Foto: Frost, Walter E.)

Vi må aldri glemme – gratulerer med Frigjørings- og veterandagen!

mai 8, 2022
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
fredag, mai 20, 2022
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Notiser

Venstreekstreme grupper som oppfordrer til politisk vold får beholde Facebook og Twitter-kontoer

Henrik Arnesen Av Henrik Arnesen
mars 6, 2019
i Notiser
Reading Time: 2minutter å lese
367
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Konservative og nasjonalister som ikke oppfordrer til vold eller bryter noen lover blir sensurert og fjernet over en lav sko på sosiale medier. Dette fordi de bryter de såkalte «retningslinjene» for inkludering og «hatprat». På motsatt side så får venstreekstreme og radikale sosialister beholde sine, selv etter at de offentlig går ut med oppfordring til opptøyer, vold og terrorisme. 

VANLIG: Slike provoserende og politiske bilder og grafikk er ikke uvanlig på venstresidens sosiale medier. Allikevel får de beholde sine kontoer. (Skjermbilde/Far Left Watch).

Grupper som Antifa benytter seg av voldsgrafikk og bruker sosiale medier til å arrangere møter og voldelige demonstrasjoner, uten at de mister sine kontoer. Under disse møtene og demonstrasjonene er det ikke uvanlig at uskyldige mennesker blir angrepet og alvorlig skadet. Denne klare forskjellsbehandlingen får nå større oppmerksomhet ettersom debatten om ytringsfrihet og de sosiale medienes nærmest monopol på internett fortsetter.

Nylig var Twitter-sjef Jack Dorsey, kommunikasjonssjef Vijaya Gadde og den uavhengige journalisten Tim Poohl på Joe Rogans podcast for å snakke om akkurat denne forskjellsbehandlingen. Et kort utdrag av den kan du se øverst i denne artikkelen. Hele debatten kan du se her. 

Hat i Norge

Den samme utviklingen ser man i uansett om disse gruppene befinner seg i USA, Europa eller Norge. Nettsider som Antirasistisk Senter har skribenter som oppfordrer til bruk av syre på meningsmotstandere og ledere som Shoaib Sultan, som bruker folkemordsretorikk på nettet i debatter, uten at noen av dem opplever noen reaksjon fra de sosiale medieplattformene. Samtidig jobber de aktivt med å anmelde og stenge ned politiske motstandere på høyre- og sentrumsiden som de er uenige med.

Shoaib Sultan og Antirasistisk Senter anmeldte nylig en 70 år gammel kvinne for å ha kalt en muslimsk samfunnsdebattør for «Kakerlakk» på Facebook. Kvinnen ble dømt til 24 dagers betinget fengsel og 10.000 kroner i bot. Den samme Shoaib Sultan kaller undertegnede for en «Termitt» kort tid etterpå på Twitter og gjentar uttalelsen i en spørreundersøkelse på sine offisielle profil. Jeg er en hvit kristen mann, og Sultan er mørkhudet og muslim.

 

LES VIDERE PÅ KILDEN: Far Left Watch
Tags: AFAShoaib Sultansosiale mediervold
Del147Tweet92Del18

Unsubscribe
Henrik Arnesen

Henrik Arnesen

Journalist, ektemann og pappa. Nasjonalkonservativ og glad i landet mitt. Grønland barnehage og Lakkegata skole. Vekter i Oslo sentrum. Nå selvstendig næringsdrivende. Kontakt meg via e-post.

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.

 
Laster kommentarer...
Kommenter
    ×