fbpx
  • Siste nytt
  • Populært

VY – Stygt navn og stygge farger på våre nye transportmidler

mars 12, 2019
DREPT: MIlan

Hans navn var Milan Loncar (25)

januar 23, 2021

Nyhetsrunden 22.1.2021 – Nytt AUF-juks, studie viser at masseinnvandring er mislykket og Antifa slettes fra sosiale medier

januar 22, 2021

Nyhetsrunden 21.1.2021 – Joe Biden som Jesus, Mohammad mest populære guttenavn i Oslo og to millioner utenlandsfødte i Sverige

januar 21, 2021
(Pixabay)

Unionens fremtid

januar 20, 2021

Nyhetsrunden 20.1.2021 – Trumps siste og episke tale, NRK med islam-propaganda rettet mot barn og ytterligere koronarestriksjoner i Oslo

januar 20, 2021
(Illustrasjon: Lykten.no).

Den politiske sumpen inntar USA nok en gang

januar 20, 2021

Hva gjør pakistanere i Norge, egentlig?

januar 19, 2021
(Foto: identitaer.dk)

Danske patrioter kuppet islamistmarkering – hylles i sosiale medier

januar 18, 2021

Nyhetsrunden 18.1.2021 – 13-åring knivstukket utenfor kjøpesenter i Oslo, mykere koronaregler og flere apper ønskes fjernet fra nettet

januar 20, 2021

Nyhetsrunden 17.01.2021 – Antirasistisk koronavaksinering, barneran i Oslo, bomberekord i Sverige og forbud mot runeskrift

januar 17, 2021

Nyhetsrunde 16.01.2021 – Dødsfall etter koronavaksine, NRK-sensur, politidrap, terror mot Trump m.m.

januar 16, 2021
VOLDTOK BESTEMOR SOM PASSET BARNEBARNET SITT. Hasan Muse Aden (35). (Foto: Politiet).

Hasan tvang seg inn i Ediths hjem og mishandlet henne – ble sluppet fri og voldtok bestemor som passet barnebarnet sitt

januar 16, 2021

Vil du lese de store, interessante og mest delte sakene på nettet?

januar 16, 2021

CNN sammenlignet 74 millioner amerikanere med nazister og Ku Klux Klan

januar 15, 2021
(Foto: Demokratene / Privat / Pixabay).

Erna Solberg og regjeringen svikter de arbeidsledige

januar 14, 2021
(Skjermbilde / Fox News).

Trump avslørte venstresiden og massemedias hat og dobbeltmoral

januar 14, 2021

Bidens antirasistiske sjef tror at sorte er «genetisk overlegne» hvite mennesker

januar 13, 2021
(Foto: Vidar Kleppe / Privat).

Dette var Oslo FrPs «egne politiske agenda»

januar 13, 2021
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
søndag, januar 24, 2021
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Notiser

VY – Stygt navn og stygge farger på våre nye transportmidler

Når man automatisk griner på nesen av både navn, logo og farge, så kan man ikke ha gjort forarbeidet sitt hos NSB.

Henrik Arnesen Av Henrik Arnesen
mars 12, 2019
i Notiser
Reading Time: 1minutter å lese
754
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

En kvart milliard kroner, pluss noen titalls millioner til vil det koste å bytte navn, logo og farge på NSB. Spørsmålet er bare hvorfor.

Kjeder man seg inne på kontorene? Må man på død og liv alltid «fornye» seg og være på forkant i det moderne og nye samfunnet? Folk liker at enkelte ting forblir det samme. Kongehuset, Stortinget, NSB, Telenor/Televerket. Det gir en viss trygghet og balanse i et samfunn som stadig kommer med nye ting. Det ville vært bedre om man pyntet litt opp på den eksisterende logoen og navnet og puttet all drift under NSB sitt navn. Kanskje fått nye uniformer i rødt. I dag ser det ut som om man har kjøpt de gamle fargene til det tyske politiet som brukte grønt frem til i fjor.

DET NYE NORGE: VY bruker denne modellen for å vise fremtiden til NSB, eller VY. Det er ikke lenger nordmenn som representerer Norge, men mulatter med afrohår. (Foto: Youtube).

Og selv de største pådriverne av å bytte ut hele den norske befolkningen og den norske folkesjelen, Arbeiderpartiet og Sosialistisk Venstreparti, reagerer negativt på endringene hos NSB…eh.. VY.

På nettet er reaksjonene mange, og enige. Dette liker vi ikke.

But Vy?!? For et fjollete navn. Regjeringens jernbanereform går fra høydepunkt til høydepunkt. Flere direktører, mer direktørlønn og navnesnobberi. Tror passasjerene heller vil ha bedre togtilbud…

— Audun Lysbakken (@audunlysbakken) March 12, 2019

Jeg sier fremdeles Televerket Statoil Posten EDB, og jeg kommer til å fortsette å si NSB.

— HansLysglimtJohansen (@LYSGLIMT) March 12, 2019

Kongelige Norges Statsbaner skal skifte navn til Vy.

Her er det noen med for mange penger som ikke har tenkt: Det er bare spørsmål om tid før merkevarenavnet på folkemunne blir Fy.

Noen bør skamme seg, så får andre flire av skinnekeisere uten klær. Verden endrer seg… pic.twitter.com/aG44MOARSX

— Sjak R. Haaheim (@sjakhaaheim) March 12, 2019

Skal NSB hete VY?? Er det ingen voksne på jobb i statens selskaper lenger? Selskapet driver tog og buss, de selger faen ikke vyer.

Nei, dette var verre enn ventet.

— Mímir Kristjánsson (@mimirk) March 12, 2019

Why NSB, WHY???? Eller Vy som det nå merkelig nok heter, NSB fungerer både på buss og tog! NSBs navneendring vil koste opp mot 280 millioner kroner https://t.co/PyUEWcr64r

— (((Eli Lian))) (@EliMLian) March 12, 2019

Men det finnes de som også liker navnet.

NSB & Nettbuss samles i et nydelig nordisk navn: Vy.
Og det tar på kornet hva kollektivtransport handler om:
Et avbrekk i hverdagen der man kan nyte utsikten.
Elller avnjuta vyn, som svenskene sier.
Men vyer er også et synonym til visjoner.
Det ligger det geniale.
Kort og enkelt. pic.twitter.com/dyIuJZADi3

— 𝕄𝔞𝔤𝔫𝔲𝔰 𝕊𝔠𝔥𝔞𝔣𝔱🇳🇴🇸🇪 (@magnusschaft) March 12, 2019

LES VIDERE PÅ KILDEN: NRK
Tags: NettbussNSBVY
Del528Tweet94Del19

Unsubscribe
Henrik Arnesen

Henrik Arnesen

Journalist, ektemann og pappa. Nasjonalkonservativ og glad i landet mitt. Grønland barnehage og Lakkegata skole. Vekter i Oslo sentrum. Nå selvstendig næringsdrivende. Kontakt meg via e-post.

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.