fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
VIDAR KLEPPE. (Foto: Demokratene).

Demokratene vil alltid sette Norge først

januar 30, 2021
(Pixabay)

Takk og farvel!

mai 15, 2023

VIDEO: Intervjuer med Norgesdemokratenes partiledelse

mai 14, 2023

VIDEO: Legatum Publishing – Dere skal ikke erstatte oss! – konferanse

mai 11, 2023
(Pixabay)

Nå er det vanlige folks tur – til å dra til helvete !

mai 9, 2023
Renaud Camus / Legatum Publishing

Skal venstreekstremister sette rammene for ytrings- og forsamlingsfriheten i Oslo?

mai 8, 2023
(Pixabay)

Vestens folk narres atter trill rundt!

mai 6, 2023
Fagforbundet logo / Marianne Billing. / (CC BY-SA 3.0 NO)

Har Fagforbundet verdier i tråd med den frie demokratiske ånd?

mai 5, 2023
NINA CAPPELEN. (Foto: Privat).

Er du villig til å ofre helsen for å «redde klimaet»?

mai 5, 2023
Selv steinaldermannen skjønte at han trengte brennbar energi til både mat og varme i hulen sin. Og lopper og lus spiste nok på ham - ikke omvendt. (Pixabay)

Livsoppholdende energi – menneskenes fiende ?

mai 2, 2023
Prekestolen. (Pixabay)

MDG – et postreligiøst offer for globaleliten

april 29, 2023
(Pixabay)

Løgn ala Sovjet – hver eneste dag

april 25, 2023
Reinert Skadsem. (Foto: Privat).

Hva fikk FrP til da de var i regjering?

april 23, 2023

Aftenposten promoterer dragshow for mindreårige barn

april 21, 2023
(Illustrasjon / Legatum Publishing)

Pressekonferanse om Den store befolkningsutskiftningen på Deichman Bjørvika 11. mai

april 20, 2023

Ny sortvasking av historisk karakter – Kleopatra har blitt mørkhudet

april 20, 2023
(Foto: Privat).

Selvfølgelig er innvandring et tema ved valget 2023

april 19, 2023
(Pixabay)

Krona ledes mot stupet – vi tvinges mot Euro

april 18, 2023
(Pixabay)

Åpent brev til Litteraturhuset og Fritt Ord

april 16, 2023
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
mandag, mai 29, 2023
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Politisk reklame

Demokratene vil alltid sette Norge først

Veldig restriktiv innvandringspolitikk, offentlig finansiert tannhelse for nordmenn, fjerning av bompenger, mer direktedemokrati samt gratis kreftmedisiner og behandling som forlenger og redder liv til norske kvinner og menn er noen av hovedpunktene ifølge Vidar Kleppe..

Vidar Kleppe Av Vidar Kleppe
januar 30, 2021
i Politisk reklame
Reading Time: 1minutter å lese
VIDAR KLEPPE. (Foto: Demokratene).

VIDAR KLEPPE. (Foto: Demokratene).

395
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Demokratene mener bestemt at Norges fremtid er å ta vare på Norge det norske folk. Når det gjelder bevaring og styringen av Norge så er Demokratene tindrende klare grunnløvstro og konservative: Grunnlovens § 1 lyder: Kongeriket Noreg er eit fritt, sjølvstendig, udeleleg og uavhendeleg rike. Regjeringsforma er avgrensa og arveleg monarkisk.

Når det gjelder fordelingspolitikk så mener jeg folk kan omtale Demokratene som et «ombudsparti» som alltid vi sette det norske folket først i alt vi gjør politisk. Demokratene vil prioritere goder som er viktig for folk med lavere og middels inntekter, men ikke så viktig for de rikeste.

Ja, Demokratene vil ha eksempelvis ha: Offentlig finansiert tannhelse for nordmenn, fjerning av bompenger, mer direktedemokrati samt gratis kreftmedisiner og behandling som forlenger og redder liv til norske kvinner og menn. Erna og Høyre vil heller ha store kutt i skattene som rammer de rike og gi 100-vis av milliarder av norske skattekroner til regimer som hater Norge og nordmenn.

Demokratene går også som de fleste vet inn for en veldig restriktiv innvandringspolitikk, og partiet vill ikke stemme for stadig flere kvoteflyktninger slik FrP gjør. Det å bevare norsk natur fremfor å ødelegge den med blant annet vindmøller er også et viktig konservativt element i Demokratenes politikk.

Man kan godt hevde at partiet er et sentrumsparti på noen områder og et nasjonalkonservativt parti på andre områder. For de mange som nå ønsker å melde seg inn i Demokratene: Lese vårt programmet og bli medlem om du støtter en ny kurs for for Norge.

For husk at: Demokratene alltid vil sette det norske folket – og Norge først i alt vi gjør politisk. Valget er ditt. Og jeg sier: Alltid Norge først!

Tags: Demokratene i NorgefrpNorgeVidar Kleppe
Del158Tweet99Del20

Unsubscribe
Vidar Kleppe

Vidar Kleppe

Vidar Kleppe, norsk politiker (Demokratene, tidligere Frp) Stortingsrepresentant for Vest-Agder 1989–93 og 1997–2001. Nestleder i Fremskrittspartiet 1995–99. Medlem av Kristiansand bystyre 1987–99 og fra 2003 - 2023 - samt fylkestingsrepresentant for Demokratene siden 2003 -2023. Tidligere leder av kontrollutvalget i Vest-Agder og Kristiansand kommune i flere perioder. Ordførerkandidat for Demokratene i Kristiansand og 1. kandidat til fylkestingstingsvalget for Demokratene Agder i 2019. Demokratene fikk i 2019 hele 7511 stemmer og en oppslutning på hele 13,4 prosent i Søgne, Songdalen og Kristiansand med Vidar Kleppe, som ordførerkandidat i nye Kristiansand. Ingen andre politikere fikk i valget så mange personstemmer og slengere som Vidar Kleppe. Han fikk hele 3116 stemmer. Vidar Kleppe ble også gjenvalgt til fylkestinget i Agder, der Demokratene nå har tre fylkestingsrepresentanter.

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.