fbpx
  • Siste nytt
  • Populært

FN, EU og Mastercard gir migranter betalingskort for å finansiere reisen til Europa

november 2, 2018
PARTILEDER I NORGESDEMOKRATENE, GEIR UGLAND JACOBSEN. (Foto: Privat)

Partileder: «Legg ned NRK!»

november 26, 2025
(Pixabay)

90 prosent av søkerne om julehjelp er muslimer

november 24, 2025
Illustrasjonsbilde / Pixabay

Når valgte vi vekk familien?

oktober 26, 2025
Meya Åberg (16) ble overfallsvoldtatt av en 18-årig flyktning fra Eritrea. (Foto: Privat / Remix News)

Svenske Meya (16) ble voldtatt av Mohamed – saken får internasjonal oppmerksomhet

oktober 23, 2025
(Illustrasjon: Wikipedia / PST / Etterretningstjenesten).

Hvor er politiet, PST, Forsvaret og etterretningstjenesten?

oktober 21, 2025
Foto: Politiet. Antifascister arrestert av politiet i Portland, Oregon, USA.

Forestill deg at du er «antifascist»

oktober 6, 2025
Droner har blitt svært aktuelle i moderne krigføring. Nå har flere blitt observert i Oslo som førte til at Gardermoen ble stengt. (Illustrasjonsbilde: CC0 Public Domain)

Leserinnlegg: Dronene på Oslo Lufthavn Gardermoen – falsk flagg?

oktober 3, 2025
(Youtube logo / Lykten.no)

Youtube innrømmer massiv politisk sensur – tilbyr brukere å komme tilbake!

september 24, 2025
Øyvind Eikrem under Norgesdemokratenes remigrasjonskonferanse. (Foto: Norgesdemokratene).

Ideen om repatriering vinner fram – også i Norge

september 5, 2025
Muhammad (Anonymisert av avisen Bild) / 16-årige Liana. Foto: Train tracks at Brundall by Helen Steed, CC BY-SA 2.0 / Privat / Samnytt.se

Ukrainsk jente (16) flyktet fra krigen – myrdet av ulovlig innvandrer i Tyskland

september 4, 2025
(Illustrasjonsbilde / polisen).

Politiet: Flere utvisninger forhindret over 100.000 forbrytelser

august 22, 2025
(Bilde: Privat / Samnytt.se / iStock)

79-årig pleiepasient fikk kattemat til frokost – «Språkutfordringer»

august 9, 2025
(Illustrasjon: Norgesdemokratene.no)

Vold, ran og drap – til høsten kan du stoppe det

juni 1, 2025
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Er NATO en forsvarsorganisasjon?

april 19, 2025
Skjermbilde fra Youtube. Anne Weider Aasen rynker på nesen. (Video lenger ned i saken).

Rynket på nesen, men ga konservativt bokforlag medhold (VIDEO)

februar 28, 2025
(Foto: Legatum Publishing)

Ytringsfrihet under press i bokbransjen

februar 27, 2025
(Illustrasjon)

Faktisk.no fratatt retten til faktasjekking

januar 14, 2025
Massepsykose (Illustrasjon/Grok/Lykten.no).

Massepsykose – hvordan kan nordmenn være så lette å lure?

januar 4, 2025
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
fredag, desember 5, 2025
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Utenriks

FN, EU og Mastercard gir migranter betalingskort for å finansiere reisen til Europa

Frieord.no Av Frieord.no
november 2, 2018
i Utenriks
Reading Time: 2 mins read
326
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

 

Nei, det er ikke 1. april. Og det er heller ingen konspirasjonsteori om at venstresiden ønsker å fylle opp Europa med afrikanske og arabiske menn.

Hvordan klarer folk uten penger, midler eller hjelp å reise helt fra Afrika og Midtøsten opp til Europa. Ja, helt opp til Skandinavia, i særdeleshet Sverige?

Ifølge den slovenske nettsiden Nova24, så har FNs flyktningorgan, UNHCR og EU, i samarbeid med Mastercard, på eget initiativ delt ut betalingskort til migrantene.

Kortene har penger satt inn og har også FNs og EUs logoer på dem, slik at de er lett gjenkjennelige. Istedenfor migrantens navn, så står det at innehaver er «UNHCR» på kortet.

Ifølge kroatiske politimyndigheter så har mange av migrantene som blir stoppet og identifisert på vei opp til Tyskland og Sverige, slike kort på seg.

Men har også observert at en overvekt av migrantene ikke bare er menn, men at mange av disse er utstyrt med nye sko og klær for utendørsbruk, smarttelefoner og i enkelte tilfeller også våpen. Mens migrantene oppholder seg i transittlandene som Hellas, Kroatia og Bosnia, så tar de ut penger fra minibanker for å fylle opp forsyningene til den neste strekningen opp mot sentral- og Nord-Europa. 

Mastercard reklamerte i 2016 for at man hadde utstedt påfylte betalingskort for å – som man formulerte det – skulle «gi flyktningene bevegelsesfrihet, fleksibilitet og verdighet». 

I en pressemelding fra 2017 informerte Mastercard også at man hadde innledet et samarbeid med finansakrobaten og globalisten George Sorors’ «Humanity Ventures», som har som mål å «promotere og frembringe økonomisk og sosial utvikling for utsatte grupper i verden, i særdeleshet flyktninger og migranter».

I pressemeldingen ble det videre informert om at «George Soros har uttalt at han har øremerket opptil 500 millioner dollar for private investeringer som kommer til øke kapasiteten til å møte de utfordringene som migranter, inkludert flyktninger og deres mottakerland opplever». Humanity Ventures er endel av dette initiativet».

Mastercard informerer også om at man «leverer innovative betaling- data- og identitetsløsninger for de underpriviligerte i verden, verktøy som forbedrer hverdagen for flyktninger og migranter gjennom å skape bedre økonomiske og sosiale bånd med lokalbefolkningene». 

TV-redaktøren Ninoslav Vucetic delte nylig på Twitter et bilde på et slikt Mastercard med EUs og UNHCRs logoer.

@NebojsaMedojevi BANČNE KARTICE so tudi dokaz, kako EU uničuje Europsko kulturo.!? Vabi jih z denarjem, da povzročajo nasilje.??
KDO migrantom daje takšne bančne kartice za dvigovanje denarnih sredstev, brez imena in priimka? 'MALJEVAC pic.twitter.com/EGNhHyHP4K

— Ninoslav Vucetic (@NinoslavVucetic) October 30, 2018

I tweeten spør Vucetic blant hvem eller hvilke det er som deler ut disse navnløse betalingskortene til migrater. Det er uklart om de pengene som forhåndsbetales inn på disse kortene kommer fra Mastercard eller Soros, eller om de belaster UNHCRs bistandsbudsjett.

Det samme bildet som deles av Vucetic forekommer også i ulike rapporter fra UNHCR, der organet redegjør for hvordan man gir støtte til de migrantene som har kommet seg til Hellas for å reise videre til land med generøse velferdssamfunn. 

De ungarske myndighetene har tidligere advart for at rundt 70.000 migranter har samlet seg på Balkan og forbereder seg for å forsere seg inn i Vest-Europa via det man kaller «The Soros Express».

Kilde: Samnytt.se

Tags: AfrikaEUEuropaflyktningerFNGeorge SorosMastercardmigranterUNHCR
Del131Tweet81Del16

Unsubscribe
Frieord.no

Frieord.no

Artikkelen/artiklene er hentet fra de nedlagte nettstedene Frieord.no og Ordetermitt.com

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.