fbpx
  • Siste nytt
  • Populært

Rapport: Tusenvis av rasistiske overgrep mot hvite studenter etter Trump sin seier

mai 23, 2017
(Illustrasjon: Norgesdemokratene.no)

Vold, ran og drap – til høsten kan du stoppe det

juni 1, 2025
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Er NATO en forsvarsorganisasjon?

april 19, 2025
Skjermbilde fra Youtube. Anne Weider Aasen rynker på nesen. (Video lenger ned i saken).

Rynket på nesen, men ga konservativt bokforlag medhold (VIDEO)

februar 28, 2025
(Foto: Legatum Publishing)

Ytringsfrihet under press i bokbransjen

februar 27, 2025
(Illustrasjon)

Faktisk.no fratatt retten til faktasjekking

januar 14, 2025
Massepsykose (Illustrasjon/Grok/Lykten.no).

Massepsykose – hvordan kan nordmenn være så lette å lure?

januar 4, 2025

– Det går en grense for hvor mange kriser et folk skal tåle, sier Ugland Jacobsen i nyttårstalen til Norgesdemokratene

januar 1, 2025

Det å sette spørsmålstegn ved kvinners rett til abort gjør du ikke ustraffet i dagens politiske klima

desember 20, 2024
Grafikk: Rett på media

Joe Biden benådet sin sønn for titalls kriminelle handlinger – inkludert «laptopen fra helvete»

desember 2, 2024
Thomas Hylland Eriksen, professor i sosialantropologi, holder appell under en demonstrasjon for papirløse asylsøkere i 2011. (Foto: GAD / CC BY-SA 3.0)

Thomas Hylland Eriksen er død – en spiker i den norske kista

november 28, 2024
Frostatingloven fra Magnus Den Gode på midten av 1000 tallet

Rettsstaten og objektiv lovgivning

november 24, 2024
(Illustrasjonsbilde / Canva)

Sivilisasjonens evige utfordringer

november 9, 2024

LIVE! USA-valget 2024 – følg valgkvelden og natten her!

november 5, 2024
Foto: Brett Weinstein (Wikipedia user Nrbelex), CC BY-SA 2.0)

VALGET I USA: Frykter opptøyer hvis Trump vinner

november 5, 2024

Donald Trump på verdens største podcast – se intervjuet her!

oktober 26, 2024

Trump på verdens største podcast – NRK i panikkmodus

oktober 23, 2024
Tryggere i Irak enn Sverige, forteller en tidligere flyktning. (Foto: Skärholmen August 2014 /Arild Vågen /  Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International)

Sveriges forfall – Iraker flyttet tilbake til hjemlandet – «Mye tryggere enn i Sverige»

oktober 16, 2024
(Grafikk / Alternativ Media / Norgesdemokratene)

Fakkeltog for trygghet i Vikersunds gater arrangeres torsdag 5. september av lokale Norgesdemokrater

september 2, 2024
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
lørdag, juni 14, 2025
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Utenriks

Rapport: Tusenvis av rasistiske overgrep mot hvite studenter etter Trump sin seier

Frieord.no Av Frieord.no
mai 23, 2017
i Utenriks
Reading Time: 5 mins read
307
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Minst 2.000 lærere og ansatte ved undervisningsinstitusjoner i USA rapporterte om rasistiske overgrep og nedsettende språkbruk mot hvite studenter de første dagene etter at Donald J. Trump vant presidentvalget.

Resultatet kommer først frem nå fordi senteret som sto bak undersøkelsen valgte å skjule informasjonen om rasismen mot de hvite studentene.

The Southern Poverty Law Center (SPLC) og American Federation of Teachers, som offisielt støttet Hillary Clinton, sendte ut spørreskjemaer blant sine 1.6 millioner medlemmer.

Undersøkelsen ble sent ut til barne- og ungdomsskolelærere som abonnerer på et nyhetsmagasin kalt «Teaching Tolerance».

SPLC sine rapporter brukes ekstensivt av massemedia og offisielle institusjoner som skolevesenet.

Denne rapporten som het «The Trump Effect: The Impact of the 2016 Presidential Election on Our Nation’s Schools», avslørte at 40 prosent av de mer enn 10.000 lærerne som svarte på undersøkelsen «Hørte nedsettende språkbruk rettet mot elever med ikke-hvit hudfarge, muslimer, innvandrere og elever basert på deres kjønn eller seksuelle bakgrunn».

D
SPLC: Southern Poverty Law Center er på lik linje med Antirasistisk senter i Norge en organisasjon som mottar millioner av kroner i statsstøtte uten å egentlig produsere noe eller faktisk hjelpe de menneskene de sier de representerer. De har på linje med ARS i Norge blitt tatt i løgn flere ganger. (Foto: SPLC).

Ønsket var å sette fokus på at hvite Trump-tilhengerne blant elevene har trakassert minoriteter i amerikanske skoler.

SPLCs skolerapport, «Ten Days After: Harassment and Intimidation in the Aftermath of the Election», sammen med flere rapporter om påståtte Trump-inspirerte hat-forbrytelser fikk enorm oppmerksomhet i store dagsaviser som New York Time, Washington Post og andre større medier.

Rapporten førte til at de offisielle amerikanske myndighetene for menneskerettigheter kom med «dype bekymringer» at «fordommer har skapt uro på offentlige barne- og ungdomsskoler». Man gikk så langt at man krevde økte offentlige bevilgninger for å etterforske og dømme de som sto bak «hat-kriminaliteten».

Utelot rasisme mot hvite elever

Men SPLC hadde ikke avslørt alt de fant i sin rapport. Et av spørsmålene de spurte lærerne var om de var enige i følgende uttalelse: «Jeg har hørt nedsettende språk og uttrykk om hvite studenter».

Etter å ha blitt spurt om å offentliggjøre resultatet av også dette spørsmålet, så svarte SPCL nølende at de ennå ikke hadde fått all informasjonen «fra sine forskere».

D
MÅTTE INNRØMME: Talsperson for SPLC måtte til slutt innrømme at hvite studenter hadde blitt utsatt for rasisme, men at man hadde skjult dette i sin rapport. (Foto: LinkedIn).

Men etter å ha blitt presset på spørsmålet, så innrømmet talsperson for SPLC, Kirsten Bokenkamp, til slutt at rundt 20 prosent av lærerne bekreftet at de hadde hørt nedsettende språk og uttrykk om hvite studenter.

Bokenkamp hadde ikke noe klart svar på hvorfor SPLC hadde valgt å utelate denne informasjonen fra sin rapport – som utgjorde minst 2.000 hatefulle tilfeller mot hvite studenter – mens man kun fokuserte på «anti-innvandring» «anti-muslimske» og «nedsettende uttrykk mot ikke-hvite studenter» i forbindelse med presidentvalget.

Advokat: SPLC er en ideologisk organisasjon

– De utelot resultatet fordi det ikke passet inn i deres ideologiske oppfatning, forteller tidligere advokat med spesialisering innen menneskerettigheter for utdanningsdepartementet, Hans Bader.

– Det ble ansett som en ubehagelig sannhet.

SPLC ble etablert i 1971 og hevder at de er en ikke-politisk menneskerettighetsorganisasjon. Men de mottar all sin økonomiske støtte fra venstreorienterte grupper, inkludert de som er kontrollert av milliardæren George Soros.

Et innsyn i organisasjonens finansielle papirer avslørte også at de hadde donert tusenvis av dollar til Hillary Clintons presidentkampanje.

Bader sier at SPLC har en agenda om å angripe Trump og hans administrasjon før han offisielt blir USAs neste president.

– Disse mangelfulle SPLC-rapportene vil bli brukt av venstreorienterte grupper og organisasjoner for å hindre moderate og konservative mennesker i å innta maktposisjoner i den nye administrasjonen, ved å løgnfullt påstå at skolene og gatene i USA er oversvømt av hat og fordommer, forteller Bader videre.

D
FALSKE HAT-FORBRYTELSER: Massemedia har publisert en rekke artikler om den økende rasismen og hatet mot minoriteter etter at Trump vant valget. Det har imidlertid vist seg at svært mange har blitt avslørt som falske. Se lenke nederst i artikkelen for et utvalg av disse. (Foto: Heil Trump-graffiti)

SPLC på sin side holdt sist uke en pressekonferanse i Washington der de krevde at Donald Trump «omgjør» sine valg i administrasjonen og for posisjonen til justisminister, samt tar avstand fra sin innvandringspolitikk.

– Hans egne ord har skapt en vegg av hat som vi nå ser, forteller president for SPLC; Richard Cohen, som fortsetter; – Han har sunget hvit makt-sangen siden han kom ned rulletrappen i sin bygning og erklærte sine presidentambisjoner.

Cohen gikk videre og koblet Trump mot en rekke hat-forbrytelser, som «bare vil øke» etter at Trump ankommer det hvite hus. Cohen viser til at de har registrert 867 anti-innvandring, anti-muslimske og anti-sorte hat-forbrytelser i de 10 første dagene etter at Trump vant valget den 8. november.

D
HILLARY ER MED PÅ SPILLET: Presidentkandidat Hillary Clinton har utnyttet de falske rapportene og påstandene om rasisme som organisasjoner som SPLC lager rapporter om. Nå kommer det frem at SPLC og deres støttespillere har donert tusenvis av dollar til hennes kampanje. (Foto: Twitter).

Men SPLC innrømmer at de ikke kan bekrefte noen av disse hat-forbrytelsene individuelt. De meste ble rapportert inn anonymt til deres nettsider.

SPLC vil ikke bruke de 315 millioner dollarene de har på bok for å hjelpe disse ofrene for rasisme og hat gjennom å fylle ut politiskjemaer eller tilby dem rettslig assistanse, men organisasjonen tilbyr ofrene sin «sympati».

– Vi skrev tilbake til hver person som skrev til oss og oppga sin epostadresse for å uttrykke vår sympati og oppfordre dem til å rapportere det de har opplevd til myndighetene, uttaler Bokenkamp.

Ytringsfrihet er ikke hat eller rasisme

Advokat Bader er imidlertid ikke imponert og påpeker at majoriteten av «hat-kriminaliteten» og «hat-hendelsene» som er nevnt av SPLC i sin rapport ifølge loven ikke har dekning av loven som hat-forbrytelser, og at mange av dem er beskyttet av grunnloven om ytringsfrihet.

– Det er rett og slett idiotisk at SPLC behandler «Build the wall» som hat-kriminalitet, sier Bader.

D
IKKE IMPONERT: Advokat og spesialist på menneskerettigheter mener SPLC lyver. (Foto: LinkedIn).

Ifølge SPLC har de rapportert 467 tilfeller hvor noen har sagt «Build the wall» som hat-forbrytelser.

– SPLC er ikke noe annet enn en pengemaskin, sier Gail Heriot, et medlem av kommisjonen for menneskerettigheter som stemte imot SPLC sitt forslag.

– Jo mer de kan overbevise sine økonomiske bidragsytere at hat-kriminalitet har gjennomsyret hver del av det amerikanske samfunnet, jo mer penger kan de få.

– Nå ønsker de at vi skal tro at dette valget har sluppet løs enorme bølger av hat og vold blant skolebarn. La oss stoppe og trekke pusten før vi antar at dette er korrekt. SPLC har ingen kredibilitet hos noen – verken på venstre eller høyresiden – som er kjent med deres metoder.

– Selv om det ikke er noen tvil at det eksisterer hat-forbrytelser mot minoriteter – og selv en gang er en for mye – så er det å bygge opp falske hendelser farlig og kan skape uro og frykt hos minoriteter.

– Å dysse ned rapporter om forbrytelser mot Trump-tilhengere gir et ensidig og falskt syn på samfunnet etter presidentvalget.

Falske hat-forbrytelser avslørt

Nettsiden Breitbart har også avslørt at de fleste hat-forbrytelsene som massemedia har rapportert om etter presidentvalget har vært falske.

Frieord har imidlertid ikke hatt noen problemer med å finne hat-forbrytelser og grove overfall på skoleelever, familier eller eldre personer som har støttet Trump.

Klikk på lenkene nedenfor for et større utvalg av bilder og videoer.

Relatert:

  • Dagens bilder: Anti-demokratiske opptøyer i USA og drapstrusler på Twitter
  • VIDEO: Eldre hvit mann slått og sparket av afroamerikanere – mente han stemte på Trump
  • VIDEO: Ung skoleelev slått og mishandlet fordi hun støttet Trump
  • Homoseksuelt par drapstruet av Hillary-tilhengere
  • VIDEO: Afroamerikanere angriper hvit person – «Vær så snill og ikke slå meg»
  • VIDEO: Grov vold mot Trump-supportere i USA i natt
  • VIDEO: Se de voldelige angrepene på Trump-supportere!
  • Hillary-tilhengere bak urolighetene under Trump-møte
  • VIDEO: Hillary-tilhengere kastet brannbombe mot Trump-lokaler
  • VIDEO: Hillary avslørt: Rasistiske uttalelser, bygging av mur mot Mexico og motstand mot homfile ekteskap
Tags: eleverhatPresidentvalgrasismeskoleSPLCstudenterTrumpUSA
Del123Tweet77Del15

Unsubscribe
Frieord.no

Frieord.no

Artikkelen/artiklene er hentet fra de nedlagte nettstedene Frieord.no og Ordetermitt.com

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.

 
Laster kommentarer...
Kommenter
    ×