fbpx
  • Siste nytt
  • Populært

USA: Nok en hvit kvinne drept av en ulovlig innvandrer

august 22, 2018
(Pixabay)

Å øke minstepensjon er viktigere en elektrifisering av norske oljeplattformer

mars 4, 2021

Mistenkt islamsk terrorangrep i Sverige – massemedia lar de store overskriftene ligge i skuffen

mars 4, 2021
DRAPSFORSØK: En irakisk mann skal ha forsøkt å drepe sin kone mens han kjørte sin bil i svært høy hastighet her ved avkjøringen til Grålum. (Foto: Google Streetview).

Sarpsborg: Iraker forsøkte å drepe kona si i trafikken i 200 km/t – to kvinner hardt skadet

mars 3, 2021

«Hvem stjeler USA?» – Den viktigste videoen du ser i dag

mars 3, 2021
(Pixabay)

Vi bør flytte ut av byene for vår fremtid og våre barn – #Flyttutavbyen

mars 1, 2021

LIVE: Trump holder tale på republikanernes mest populære årsmøte

mars 1, 2021
Larry Sanger. (CC BY-SA 2.0)

Wikipedias grunnlegger har fått nok – starter nytt oppslagsverk uten venstreorientering

februar 28, 2021
(Foto: Vidar Kleppe / Pixabay).

Globalismen og snik-EUismen må stoppes

februar 27, 2021
HVITE MENNESKER? DE TELLER IKKE, IFØLGE JOE BIDEN. (Foto: Greg Skidmore / (CC BY-SA 2.0))

Det tok 36 dager før Biden bombet sitt første land – påstås at Kamala er rasende

februar 26, 2021

FORBES: USA innrømmer at F-35 jagerflyene har mislykkes – Norge har kjøpt 52 stykker

februar 25, 2021
(Foto: Pixabay).

«Norge har et handelsunderskudd med EU på mange titalls milliarder kroner – vi må stemme Norge ut av EØS/EU i høst»

februar 24, 2021
(Foto: Illustrasjonsbilde / Pixabay).

Befolkningen på Nesodden stoppet moskebygging – nå raser ordføreren

februar 24, 2021
(Foto: Pixabay / Lykten)

Det hvite hus stenger kommentarfeltet på Youtube – Biden «USAs mest hatede president gjennom tidene»

februar 23, 2021
AKSJON I KØBENHAVN. (Foto: Generation Identitær Danmark).

Danske aktivister: Hvorfor vente til neste angrep? Send islamistene hjem!

februar 26, 2021
Lyle Taylor. (Foto: Rob Crane. (CC BY 2.0)).

Sort fotballspiller slutter å gå ned på kne – mener Black Lives Matter er en marxistisk gruppe som ønsker etnisk uro

februar 21, 2021
(Skjermbilde fra en satirisk versjon av Coca-Colas rasistiske kurs for sine ansatte / Video i artikkelen / Twitter).

Coca-Cola i rasistisk skandale – «Prøv å være mindre hvit»

februar 21, 2021
Sylvi Listhaug. (Foto: Stortinget /  (CC BY-NC-ND 2.0))

Ja, det var påtroppende FrP-leder Sylvi Listhaug og Erna Solberg som fremforhandlet migrasjonsavtalen

februar 20, 2021

Det er greit når vi gjør det – Bill Gates

februar 19, 2021
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
torsdag, mars 4, 2021
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Debatt

USA: Nok en hvit kvinne drept av en ulovlig innvandrer

Mollie Tibbetts ble bare 20 år. Hun ble bortført og drept under en joggetur. Nå er en ulovlig innvandrer fra Mexio siktet for drapet.

Frieord.no Av Frieord.no
august 22, 2018
i Debatt, Utenriks
Reading Time: 4minutter å lese
304
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Den ulovlige innvandreren Christian Bahena-Rivera (24) er nå siktet for drapet på studenten Mollie Tibbetts. 20-åringen var ute og jogget den 18. juli da hun ble konfrontert av den mexicanske mannen. Han skal jaget og til slutt drept henne.

Han dekket til liket med kvister ute på en kornåker.

Bahena-Rivera skal ha oppholdt seg ulovlig i USA i mellom fire til syv år. Det var gjennom Barack Obamas løsslupne grensekontroll at millioner av ulovlige innvandrere tok seg inn i landet, inkludert drapsmannen som nå sitter i et fengsel i delstaten Iowa.

Les også: Ulovlig innvandrer kvalte og voldtok Tiffany (33)

DREPT: Den 20-årige studenten kunne vært i live hvis demokratene ikke hadde åpnet grensene mot Mexico og latt millioner av mennesker komme inn ulovlig i USA. (Foto: Privat).

Bahena-Rivera skal ha jobbet påpen bondegård i området og eieren sier at drapsmannen var en god arbeider. Han skal ha en kjæreste og et barn boende sammen med seg. Han skal også ha passert en «sikkerhetssjekk» ved ansettelse. Det er uklart hvordan han klarte dette så lenge han ikke hadde offentlige dokumenter som ga ham tillatelse til å oppholde seg og arbeide i USA.

Les også: Ulovlig innvandrer utvist fem ganger – skjøt Kathryn (32) foran sin far

Prayers for Tibbetts family & all who knew & loved Mollie. Lots of questions—where did this illegal alien work? what was his work status—but one thing is sure: Mollie would be alive if our government had taken immigration enforcement seriously years ago. https://t.co/JScrv7aD5P

— Tom Cotton (@TomCottonAR) August 21, 2018

MSNBC guest calls Mollie Tibbetts just some girl in Iowa and criticizes Fox News for covering the arrest of the illegal alien today who murdered her. pic.twitter.com/VWuqYW8dGU

— Mark Dice (@MarkDice) August 22, 2018

Les også: USA: Sørgende mor støtter Trumps mur – «gi meg en spade»

President Donald Trump kommenterte saken under sin valgreise i West Virginia:

– Dere hørte om hva som skjedde i dag med en ulovlig innvandrer, veldig trist. Og dere hørte hva som skjedde med den utrolig vakre unge kvinnen.

 – Det skulle aldri ha skjedd, ulovlig i vårt land. Det har vært en stor belastning men lovene er så svake. Migrasjonslovene våre er en skandale.

 – Vi ønsker å endre dem, men vi trenger flere republikanere.

Les også: Ulovlig innvandrer i USA skjøt og drepte fem mennsker

ULOVLIGE VÅPEN: Den drapssiktede ulovlige innvandreren la også ut bilder av automatvåpen på sine sosiale medier som Facebook, uten at det fikk amerikanske myndigheter til å sjekke ham ut nærmere. (Foto: Privat).

Også guvernøren i delstaten Kim Reynolds uttalte bekymring for «det brukne migrasjonssystemet som tillot en ‘overgriper’ å bo i staten».

– Jeg snakket med Mollies familie og uttrykte min kondolanse i en stat som er i sorg. Jeg delte med dem mitt håp om at de kan finne trøst i kunnskapen om at gud ikke lar oss lide alene. Selv i våre mørkeste stunder så vil han trøste oss og helbrede våre brukne hjerter.

Les også: Ulovlig innvandrer kjørte kvinne av veien og voldtok henne i veigrøft

Det skal først ha brutt ut panikk blant arbeiderne på gården, hvorav majoriteten er søramerikanere, da politimyndighetene ankom for å etterforske drapet. Man trodde det var migrasjonsmyndgighetene (ICE) som kom for å sjekke oppholdspapirer.

Det har også kommet frem at den drepte 20-åringen var venn med den drapssiktedes kjæreste på Facebook. Det er ennå uklart hvordan Rivera drepte kvinnen.

Les også: Afroamerikanere og latinamerikanere bak majoriteten av alle drap i USA

Det har også kommet ut at den drepte kvinnen støttet Barack Obama og Bernie Sanders, samt på sine sosiale medier la ut meldinger mot president Donald Trump. En av tweetene hennes var endog av den rasistiske sorten.

RASISTISK: Mollie Tibbetts gikk var student og det var tydelig at den venstreekstreme skoleringen ga utslag i hennes politiske syn. Hennes hyllest til Barack Obama ble til slutt det som førte til at hun mistet livet sitt. (Skjermbilde/Twitter).

Svært mange kriminelle handlinger og drap

Frieord har tidligere omtalt flere saker hvor ulovlige innvandrere har drept uskyldige mennesker i USA, selv etter å ha blitt utvist gjentatte ganger, men kommet tilbake.

Les mer: Obama løslot ulovlige innvandrere fra fengsel – 121 nye drap var resultatet

SKREKKTALL: Obama-adminstrasjonen og demokratene løslot over 30.000 ulovlige innvandrere med fengselsdommer i 2014. 121 av disse ble senere dømt for drap i USA. (Skjembilde CNN).

Kriminalitet utført av ulovlige innvandrere i USA et stort problem

– Det oppholder seg mellom 5 og 6 millioner ulovlige innvandrere fra Mexico i USA.

– Det oppholder seg mellom 10 og 20 millioner ulovlige innvandrere fra hele verden i USA.

– Ulovlig innvandring koster amerikanske skattebetalere minst 84 milliarder dollar hver år.

– 90 prosent av all narkotikaen som kommer til landet kommer fra Mexico med ulovlige innvandrere.

– 40 prosent av alle forbrytelser som registreres i USA, registreres i de fem delstatene som grenser til Mexico.

– 75 prosent av alle kriminelle som står på FBI sin mest ettersøkt-liste er ikke født i USA.

– 95 prosent av alle ettersøkte for mord i Los Angeles er ulovlig innvandrere.

– 2.000 seksualforbrytere arresteres, dømmes og deporteres fra delstaten Texas alene hvert år. En tredjedel av disse er pedofile overgripere.

– Over 1.000 barn har blitt seksuelt misbrukt av ulovlige innvandrere i Texas bare de siste tre årene.

– Hvert år arresteres over 72.000 ulovlige innvandrere i USA for narkotikarelaterte forbrytelser.

– I 2013 løslot Obama-administrasjonen over 36.000 ulovlige innvandrere fra fengsel. Til sammen hadde disse over 88.000 lovbrudd på rullebladet. Tusenvis av disse har igjen blitt arrestert og dømt for nye lovbrudd.

– Mer enn hver femte av alle innsatte i amerikanske fengsler er ulovlige innvandrere eller ikke amerikanske statsborgere. I delstater som California, New Mexico, Arizona og Texas er tallet enda høyere.

– Fra 2007 og til 2010, så økte antallet ulovlige innvandrere som har blitt pågrepet og utvist fra USA fra 7.000 til 79.000.

Les også: Donald Trump lover å utvise alle ulovlige og kriminelle innvandrere fra USA

Tags: Donald TrumpdrapMexicoMillie Tibbettsulovlig innvandrerulovlig innvandringUSA
Del122Tweet76Del15

Unsubscribe
Frieord.no

Frieord.no

Artikkelen/artiklene er hentet fra de nedlagte nettstedene Frieord.no og Ordetermitt.com

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.