fbpx
  • Siste nytt
  • Populært

AfD-politiker Stefan Korte i spennende diskusjon om geopolitikk og demografi

august 18, 2023
(Illustrasjon: Norgesdemokratene.no)

Vold, ran og drap – til høsten kan du stoppe det

juni 1, 2025
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Er NATO en forsvarsorganisasjon?

april 19, 2025
Skjermbilde fra Youtube. Anne Weider Aasen rynker på nesen. (Video lenger ned i saken).

Rynket på nesen, men ga konservativt bokforlag medhold (VIDEO)

februar 28, 2025
(Foto: Legatum Publishing)

Ytringsfrihet under press i bokbransjen

februar 27, 2025
(Illustrasjon)

Faktisk.no fratatt retten til faktasjekking

januar 14, 2025
Massepsykose (Illustrasjon/Grok/Lykten.no).

Massepsykose – hvordan kan nordmenn være så lette å lure?

januar 4, 2025

– Det går en grense for hvor mange kriser et folk skal tåle, sier Ugland Jacobsen i nyttårstalen til Norgesdemokratene

januar 1, 2025

Det å sette spørsmålstegn ved kvinners rett til abort gjør du ikke ustraffet i dagens politiske klima

desember 20, 2024
Grafikk: Rett på media

Joe Biden benådet sin sønn for titalls kriminelle handlinger – inkludert «laptopen fra helvete»

desember 2, 2024
Thomas Hylland Eriksen, professor i sosialantropologi, holder appell under en demonstrasjon for papirløse asylsøkere i 2011. (Foto: GAD / CC BY-SA 3.0)

Thomas Hylland Eriksen er død – en spiker i den norske kista

november 28, 2024
Frostatingloven fra Magnus Den Gode på midten av 1000 tallet

Rettsstaten og objektiv lovgivning

november 24, 2024
(Illustrasjonsbilde / Canva)

Sivilisasjonens evige utfordringer

november 9, 2024

LIVE! USA-valget 2024 – følg valgkvelden og natten her!

november 5, 2024
Foto: Brett Weinstein (Wikipedia user Nrbelex), CC BY-SA 2.0)

VALGET I USA: Frykter opptøyer hvis Trump vinner

november 5, 2024

Donald Trump på verdens største podcast – se intervjuet her!

oktober 26, 2024

Trump på verdens største podcast – NRK i panikkmodus

oktober 23, 2024
Tryggere i Irak enn Sverige, forteller en tidligere flyktning. (Foto: Skärholmen August 2014 /Arild Vågen /  Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International)

Sveriges forfall – Iraker flyttet tilbake til hjemlandet – «Mye tryggere enn i Sverige»

oktober 16, 2024
(Grafikk / Alternativ Media / Norgesdemokratene)

Fakkeltog for trygghet i Vikersunds gater arrangeres torsdag 5. september av lokale Norgesdemokrater

september 2, 2024
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
lørdag, juni 14, 2025
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Debatt

AfD-politiker Stefan Korte i spennende diskusjon om geopolitikk og demografi

Norgesdemokratene hadde en egen stand under Arendalsuka der man hadde invitert til debatt. En av de som var invitert var AfD-politikeren Stefan Korte som ble intervjuet av Øyvind Eikrem. Se to timelange intervjuer her!

Redaksjonen Av Redaksjonen
august 18, 2023
i Debatt
Reading Time: 2 mins read
511
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Norgesdemokratene ville med sin tilstedeværelse i Arendal være motvekt til den massive globalistfest som Arendalsuka jo er. Deres standplass var erklært «antiglobalistisk sone» og de hadde to innendørsarrangementer – henholdvis på mandag og tirsdag – hvor AfD- politker Stefan Korte den første dagen fikk presentert sin bok om Geopolitikk i Øst- Europa. Tema var Europas geopolitiske fremtid som pågikk i en samtale med primært Øyvind Eikrem (nestleder Norgesdemokratene) og partileder Geir Ugland Jacobsen. Sentrale tillitsvalgte fra partiet var også til stede.

(Foto: Legatum Publishing)

Demografi

Arrangement nummer to var viet den demografiske utvikling i Europa. Dette er særlig et tema som man kan anta er svært lite velkomment på Arendalsuka. Europas problemer med den årelange massive innvandringen er et sårt tema som helst unngås.

Samtalen kom også inn på norske og tyske politiske forhold – ulikheter og likheter mellom våre to nasjoner. Det er også mange likheter mellom de to partiene AfD og Norgesdemokratene. Begge partiene er i vekst og AfD har allerede rukket å bli et temmelig stort parti i Tyskland (23% oppslutning). Norgesdemokratene er fortsatt i sine «spede vorden» ble det påpekt, men er som sagt i vekst og med den ytterligere globalistiske utviklingen i Norge og Europa, så er det lagt opp til ytterligere vekst for partiet.

Partiene var skjønt enig i en ting – at returnering av utenlandske kriminelle og terrorister må bli standard politikk. De som har fått innvilget norsk statsborgerskap, men likevel begår kriminalitet, skal returneres på lik linje med illegale innvandrere. Om ingen land vil ta dem imot, skal de holdes i sikker forvaring inntil transport til egnet land er mulig.

Tags: AfDArendalsukademografiGeopolitikkLegatum PublishingNorgesdemokrateneØyvind EikremStefan Korte
Del204Tweet128Del26

Unsubscribe
Redaksjonen

Redaksjonen

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.

 
Laster kommentarer...
Kommenter
    ×