fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
(Pixabay)

Kina og WHO skyldige i folkemord

mai 11, 2020
(Fotomontasje / skjermbilde / NRK / Legatum Publishing / Lykten)

– Innvandringslobbyen har blod på hendene og vi bør ha selvtillit nok til å påpeke dette

mars 27, 2023
(Pixabay)

Det skandinaviske korthuset

mars 25, 2023
Partileder i Demokratene, Geir Ugland Jacobsen (Foto: Privat).

Norgesdemokratene og Ukraina – tilsvar fra partileder Geir Ugland Jacobsen

mars 24, 2023
(Pixabay)

Den «globale landsbyen» overtar gamle Norge

mars 22, 2023

Nyhetsrunden 21.3.2023 – Ap-rasisme, politiet frykter grovere gjengvold, 16-åring nær halshugget i Danmark og falske hatforbrytelser

mars 21, 2023
(Pixabay)

Vindturbiner er ikke bærekraftig på noe vis – verken økonomisk eller for miljøet og naturen

mars 19, 2023
(Pixabay)

Gni søvnen ut av øynene før det er for sent !

mars 16, 2023
Narcissus av Caravaggio. (år 1596).

Kjemp for alt du har kjært!

mars 13, 2023
Skjermbilde: iNyheter

Partileder i Norgesdemokratene kommenterer uroen i partiet

mars 12, 2023

Nyhetsrunden 12.3.2023 – Drapsforsøk i Oslo, Sverige synker videre ned i innvandrervolden, finske skolegutter mishandlet og mye mer

mars 12, 2023
(Pixabay)

Ukraina – åstedet for den gamle verdens ende?

mars 7, 2023

Nyhetsrunden 5.3.2023 – Nav-kontorer skal barrikaderes, nytt islamsk terrorangrep i Sverige og Trump krever 50 billioner dollar fra Kina

mars 5, 2023
Pixabay

Siste rester av vestlig kultur skal ødelegges

mars 3, 2023

Nyhetsrunden 28.1.2023 – Pengedryss over anti-norske organisasjoner, 11-åringer seksuelt overfalt på badeland, og eldre og syke kastes ut av sine boliger

februar 28, 2023
(Foto: Pixabay)

Biomatene – dine nye arvinger?

februar 27, 2023
Amsterdam sentrum denne uken. (Foto: Lykten.no)

Leserbilder: Amsterdam er full av søppelhauger

februar 24, 2023
Redaksjonen i New York Times i midten av forrige århundre. (Pixabay)

Journalistikkens knefall for politiske kuppmakere!

februar 23, 2023
The National Guard / CC BY 2.0

Brookings: Færre euroamerikanere i USA

februar 22, 2023
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
mandag, mars 27, 2023
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Debatt

Kina og WHO skyldige i folkemord

Svein Arne Grønnevik Av Svein Arne Grønnevik
mai 11, 2020
i Debatt
Reading Time: 3minutter å lese
(Pixabay)

(Pixabay)

1.1k
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Der Spiegel skriver at den tyske etterretningstjenesten, har funnet ut at Kinas president Xi Jinping den 21. januar bad sjefen for WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus om å holde tilbake informasjon om koronaviruset og at viruset kunne smitte mellom mennesker og samtidig vente med å erklære pandemi.

Det Kina og WHO i så fall har gjort seg skyldig i, er intet mindre enn et internasjonalt folkemord. Så lite er altså et menneskeliv verdt i WHO og Kinas øyne. Kina kan vi lite gjøre noe med utenom total handelsblokkade. Men WHO trenger ny ledelse. En ledelse som ikke er korrupt, om det I det hele tatt er mulig i de politiske kretser disse lederne i FN systemet rekrutteres fra. Inkludert her hjemme.

WHO’s leder og Kinas president satt dermed den internasjonale kampen mot viruset 4-6 uker tilbake. Kina og FN (WHO) har med andre ord bidratt aktivt til at mer enn 300.000 liv er tapt over hele jorden, 1 million har vært/ er kritisk syke, tusenvis av milliarder skattepenger er tapt og vi har rekordhøy arbeidsledighet. Men dette er langt fra over, for Kinaviruset muterer og sprer seg fortsatt og ingen vet hvordan det ender.

Hvordan straffer vi Kina og FN for det de har gjort? Mitt forslag er å tilrettelegge skatte- og avgiftspolitikken slik at norske bedrifter kan flagge hjem produksjonsbedrifter til Norge. Det er noe jeg og partiledelsen i Demokratene har ment og skrevet om før pandemien. Og nå under og etter pandemien er det enda sterkere grunner til å gjøre som President Trump gjør. Nemlig å tilrettelegge så viktige industribedrifter kan flagge hjem. Dette gjelder både i olje og gass sektoren, landbasert industri og sjøfart. Da vil vi også ha nok skatteinngang til å ruste opp stamvei-nettet, helsesektoren, eldreomsorgen, skole og slutte med å skvise kronisk syke, uføre og pensjonister slik både AP, SV, H, FRP, V og SP har gjort de siste 25 årene.

Og hvordan kan vi som velgere straffe partiene på Stortinget som ikke bare har rykket ut og forsvart FN (WHO) og Kina, men også har sendt flere milliarder norske skattekroner til det korrupte rottereiret FN og u-hjelp til Kina? Vi må faktisk sette vår lit til nasjonalkonservative partier som i dag ikke er på Stortinget. Vi må tørre å stemme UT de partiene som sitter på Stortinget i dag. Uten at vi som velgere våkner, vil nemlig enda mer av våre skattepenger gå til korrupte organisasjoner, institusjoner og land som EU, FN, WHO og Kina. Er det noe vi vil skal skje? Du kan stoppe det med å stemme nasjonalkonservativt.

Erna har i disse krisetider ettertrykkelig bevist sine globalistiske holdninger og inkompetanse. Store konsern får støtte mens permitterte arbeidere, småbedrifter og selvstendig næringsdrivende får liten eller ingen støtte fra regjering eller NAV. Mens kyniske og styrtrike Bill Gates får milliardstøtte på noe han blir enda rikere på. Nemlig at han får omtrent enerett på å vaksinere verdens befolkning mot Korona viruset. Jeg mener at vi heller må støtte forskning på årsak og vaksine her hjemme I Norge. Men så lenge Erna, Rotevatn og de andre globallistene er opptatt med å missbruke våre skattepenger til å kjøpe seg skattefrie jobber i FN, så er vel det bare ønsketenkning? Eller vil velgerne våkne og straffe globallistene på tinget?

Uansett må Kina og WHO straffes knallhardt for dette organiserte folkemordet. Medlemslandene i FN må slutte å sende sine bidrag. FN er ikke annet enn et pengesluk og korrupt rottereir I flere sammenhenger. Det finnes andre og langt bedre måter å ivareta de funksjonene FN var ment å ivareta. Det var derfor rett av Trump å stoppe støtten til WHO som ser ut til å være i lomma på Kina. Jeg vil derfor også oppfordre leserne til å IKKE støtte innsamlingsaksjonen til WHO på forskjellige sosiale medier. Den går bare til korrupsjon. Og vil du støtte rike og korrupte FN ledere og deres rike kamphaner med ennå mer penger?

Tags: Bill GatesEUKinaKoronaSvein Arne GrønnevikTedros Adhanom GhebreyesusWHO
Del648Tweet176Del35

Unsubscribe
Svein Arne Grønnevik

Svein Arne Grønnevik

Leder, Demokratene Vestland Fylkeslag

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.