fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
USA/KINA. (Foto: DrRandomFactor (CC BY-SA 3.0))

Fortjener USA Biden og Kamala?

november 7, 2020

Tucker Carlson tør der andre tier

april 17, 2021
(Pixabay)

Riksrevisjonen: Norsk bistand mangler styring og kontroll

april 15, 2021
(Skjermbilde / Channel4).

Svenske myndigheter gir grønt lys for innvandrermenn med flere koner

april 13, 2021
Erna Solberg. (Foto: Kjetil Ree (CC BY-SA 3.0))

Erna sin giverglede med norske skattemilliarder til andre land må stoppes

april 6, 2021
GEIR UGLAND JACOBSEN. (Skjermbilde / Youtube).

Er du enig med Geirs eller Sylvis prioriteringer?

april 4, 2021
Illustrasjonsbilde / Pixabay

Somalia og den norske bistandspolitikken er helt uten styring og kontroll

april 3, 2021
GRETA THUNBERG. (Foto: Anders Hellberg / (CC BY-SA 4.0)).

Greta Thunberg får statue utenfor Stortinget

april 1, 2021
Muslimske kvinner i religiøse tvangsplagg, Selbakk, 2020. (Foto: Lykten.no).

Islam er ingen berikelse for Norge

mars 28, 2021
BORGERMESTER LIBBY SCHAAF GIR KUN IKKE-HVITE INNBYGGERE I SIN BY PENGESTØTTE. HER MED VISEPRESIDENT KAMALA HARRIS. (Foto: The United States Senate - Office of Senator Kamala Harris / Wikimedia Commons)).

Korona-hjelp i USA: «Bare ikke-hvite familier får støtte»

mars 28, 2021
(Illustrasjonsbilde)

Faktasjekk: NRK, Aftenposten og NTB med uriktige påstander

mars 27, 2021
ALLE OFRENE VAR HVITE. DET RASISTISKE MASSEDRAPET PÅ 10 HVITE MENNESKER I COLORADO HAR FORSVUNNET FRA NORSKE MASSEMEDIER.

Alle de ti ofrene i Colorado var hvite. Det er på tide å slutte med den anti-hvite rasismen

mars 24, 2021

NRK og Aftenposten løy om skytteren i Colorado – var ikke hvit, men muslim fra Syria

mars 24, 2021
17 ÅR GAMMEL DRAPSMANN. BARE EN AV NYHETENE NRK IKKE HAR FORMIDLET TIL SINE LESERE ELLER SEERE. (Foto: Politiet).

Nyheter NRK hoppet over

mars 23, 2021

Skrekk-bilder fra Bidens «konsentrasjonleire» for barn på grensen

mars 22, 2021
MEST POPULÆR: President Donald J. Trump og førstedame Melania Trump deltar på Salute to America lørdag den 4. juli, 2020, utenfor Det hvite hus. (Official White House photo by Andrea Hanks)

Hold på hatten Twitter og Facebook! Trump starter sitt eget sosiale medium!

mars 21, 2021
ER DU SOM KVINNE KLAR TIL Å LØPE FRA POTENSIELLE OVERGRIPERE I NORSKE STORBYER? (Foto: Illustrasjonsbilde / Pixabay).

Masseinnvandringen setter spor – NRK: «Kvinner er redde for å gå hjem alene i mørket»

mars 21, 2021
(Foto: Vidar Kleppe/Facebook).

«Hodeløst å la den terrordømte IS-kvinnen gå fri»

mars 20, 2021
BRITISK POLITI ANGRIPER VOLDTEKTSOFRE AV FRYKT FOR Å BLI UTSATT FOR RASISME-ANKLAGER. (Foto: Pixabay)

Skandale: Politiet angriper voldtektsofre fordi de frykter rasismeanklager fra minoritetsmiljøer

mars 20, 2021
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
søndag, april 18, 2021
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Kommentar

Fortjener USA Biden og Kamala?

Etter fire år med kontinuerlig økonomisk oppgang, progresjon med tidligere fiender, fredsavtaler og ingen nye kriger, så vil amerikanerne mulig kaste dette på havet og velge inn en karrierepolitiker som setter USA tiår tilbake.

Henrik Arnesen Av Henrik Arnesen
november 7, 2020
i Kommentar
Reading Time: 2minutter å lese
USA/KINA. (Foto: DrRandomFactor (CC BY-SA 3.0))

USA/KINA. (Foto: DrRandomFactor (CC BY-SA 3.0))

481
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Som man reder, så ligger man heter det. Ja, massemedia, de sosiale mediene og den dype sumpen i amerikansk politikk har ennå litt makt. De styrer ennå mye av det som foregår i kulissene. Og massemedia kan hjernevaske en stor andel av befolkningen.

Men hvis det amerikanske folket er så lettpåvirkelige og – unnskyld uttrykket – dumme at de vil gå tilbake til en Obama-Hillary periode der USA var involvert i ikke mindre enn syv internasjonale konflikter, hadde et kjølig forhold til Kina og Russland, og var med på å destabilisere et helt kontinent med avsetting av statsledere og etableringen av IS som resultat… ja, da værsådgod. Rull i gjørma deres.

Og ikke nok med det. Arbeidsplasser forsvant i milliontalls ut til lavkostland. USA måtte betale enorme kostnader for import, mens man selv ga bort sine handel og verdier til lavpris. Arbeidsledigheten skjøt i været. Obamacare hvor alle skulle få nærmest universelt helsetilbud gikk på snørra så det sang. Motsetningene og opptøyene begynte røre på seg i mange amerikanske storbyer. De fattige ble fattigere og de rike ble rikere.

Trump stoppet så og si alt dette. Fikk ting på rett kjøl. Men han var ikke en karrierepolitiker. Han fulgte ikke reglene. Han tok ikke penger fra lobbygruppene. Han var ikke korrupt. Han tråkket ned sin egen løype. Han ville rydde opp i den politiske sumpen, der politikere som Biden, Pelosi og Schumer har sittet i snart et halvt århundre uten noe å vise til. Unntatt sine egne bankkontoer.

Men det blir verre. Bak Joe Biden og Kamala Harris står nemlig den virkelige blå bølgen. Sosialister, marxister, feminister og gobalister. Som Alexandria Ocasio-Cortez og hennes nye generasjon med demokrater, ferdig utdannet av de radikale universitetene. Og de styrer de to marionettene Biden og Harris. De ønsker åpne grenser og gratis-alt-til-alle. 30 millioner ulovlige migranter skal få permanent opphold. Vi vet fra Sør-Amerika hvordan rike og velstående stater på kort tid gikk rett i inn i 3. verden kategorien etter å ha implementert denne politikken.

At man igjen vil tråkke tilbake ned gjengrodde stier med uro, fattigdom, kriger, konflikter og etnisk uro er urovekkende. Men kanskje USA må treffe bunnen før man kan bygge opp på nytt. Kanskje bremsen og u-svingen til Trump kom for sent på det amerikanske folket.

Kanskje USA er så delt og knust at det rakner i sømmene og må deles opp i flere større områder. Der republikanerne og konservative er åpne for alle, sorte, latinamerikanere, LGBTQ og andre minoriteter, hisser, skriker og hyler venstresiden mot de som ikke slavisk tilpasser seg ethvert politiske snakkepunkt. Og drømmen om et Sovjet-USA.

Hvis man ønsker et USA som nærmer seg Mexico og Venezuela så stem på Joe Biden og Kamala Harris. Ta på de rosa fitte-hattene deres og skrik mot himmelen. Aksepter Antifa og Black Lives Matter-opptøyer. Øk skattene og avgiftene hos middelklassen og de fattige. Fjern samfunnslimet gjennom identitetspolitikk. Feire at hvite amerikanere snart er i minoritet.

Som demokratenes gatetropper skriker; No borders! No wall! No USA at all! 

Vi andre kan se at landet brenner ned fra horisonten. Med håp om at føniks kan reise seg fra asken.

Tags: Donald TrumpJoe BidenKamala HarrisUSAValg
Del192Tweet120Del26

Unsubscribe
Henrik Arnesen

Henrik Arnesen

Journalist, ektemann og pappa. Nasjonalkonservativ og glad i landet mitt. Grønland barnehage og Lakkegata skole. Vekter i Oslo sentrum. Nå selvstendig næringsdrivende. Kontakt meg via e-post.

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.