fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
(Skjermbilde/NRK  Vestfold/Lykten.no).

Hvorfor lyver dere NRK? (Podcast #5)

juni 1, 2019
(Illustrasjon: Norgesdemokratene.no)

Vold, ran og drap – til høsten kan du stoppe det

juni 1, 2025
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Er NATO en forsvarsorganisasjon?

april 19, 2025
Skjermbilde fra Youtube. Anne Weider Aasen rynker på nesen. (Video lenger ned i saken).

Rynket på nesen, men ga konservativt bokforlag medhold (VIDEO)

februar 28, 2025
(Foto: Legatum Publishing)

Ytringsfrihet under press i bokbransjen

februar 27, 2025
(Illustrasjon)

Faktisk.no fratatt retten til faktasjekking

januar 14, 2025
Massepsykose (Illustrasjon/Grok/Lykten.no).

Massepsykose – hvordan kan nordmenn være så lette å lure?

januar 4, 2025

– Det går en grense for hvor mange kriser et folk skal tåle, sier Ugland Jacobsen i nyttårstalen til Norgesdemokratene

januar 1, 2025

Det å sette spørsmålstegn ved kvinners rett til abort gjør du ikke ustraffet i dagens politiske klima

desember 20, 2024
Grafikk: Rett på media

Joe Biden benådet sin sønn for titalls kriminelle handlinger – inkludert «laptopen fra helvete»

desember 2, 2024
Thomas Hylland Eriksen, professor i sosialantropologi, holder appell under en demonstrasjon for papirløse asylsøkere i 2011. (Foto: GAD / CC BY-SA 3.0)

Thomas Hylland Eriksen er død – en spiker i den norske kista

november 28, 2024
Frostatingloven fra Magnus Den Gode på midten av 1000 tallet

Rettsstaten og objektiv lovgivning

november 24, 2024
(Illustrasjonsbilde / Canva)

Sivilisasjonens evige utfordringer

november 9, 2024

LIVE! USA-valget 2024 – følg valgkvelden og natten her!

november 5, 2024
Foto: Brett Weinstein (Wikipedia user Nrbelex), CC BY-SA 2.0)

VALGET I USA: Frykter opptøyer hvis Trump vinner

november 5, 2024

Donald Trump på verdens største podcast – se intervjuet her!

oktober 26, 2024

Trump på verdens største podcast – NRK i panikkmodus

oktober 23, 2024
Tryggere i Irak enn Sverige, forteller en tidligere flyktning. (Foto: Skärholmen August 2014 /Arild Vågen /  Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International)

Sveriges forfall – Iraker flyttet tilbake til hjemlandet – «Mye tryggere enn i Sverige»

oktober 16, 2024
(Grafikk / Alternativ Media / Norgesdemokratene)

Fakkeltog for trygghet i Vikersunds gater arrangeres torsdag 5. september av lokale Norgesdemokrater

september 2, 2024
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
mandag, juni 16, 2025
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Podcast

Hvorfor lyver dere NRK? (Podcast #5)

En småbarnsmor på tur ute med barnevogn ble forsøkt seksuelt forgrepet på av en mann fra Midtøsten. Mannen hadde en skrutrekker som han truet kvinnen med. NRK dekket saken svært kort og unnlot med vilje å informere lisensbetalerne om gjerningsmannens etniske profil.

Henrik Arnesen Av Henrik Arnesen
juni 1, 2019
i Podcast
Reading Time: 5 mins read
(Skjermbilde/NRK  Vestfold/Lykten.no).

(Skjermbilde/NRK Vestfold/Lykten.no).

622
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Da har vår statskanal, styrt av tidligere SV’ere, arbeiderpartipolitikere, Sovjet-agenter og inkompetente politiske døgenikter gjort det igjen. Nok en liten dråpe i havet av løgner som er nyhetsdekningen deres. Det er ingen stor løgn, men det er en løgn, likeså. De tusen nålers løgner som stikker leserne daglig til de er numne i huden. Og den avslører hvordan NRK daglig bedriver politisk propaganda mot lisensbetalerne. År etter år.

Men heldigvis har vi muligheten til å avsløre dem i deres løgner ved hjelp av internettet. Enn så lenge da. For hadde det vært opp til NRK, VG og resten av dem så hadde alle nye nettsider med nyheter utenfor den sosialistiske sfæren blitt stengt ned. Mange nye medier har blitt sensurert og fjernet etter press fra nettopp de store mediene og politiske betalte aktivister på venstresiden.

Denne gangen dreier det seg om en småbarnsmor i Tønsberg som var ute og gikk tur med babyen sin i barnevogn. Under turen dukker det opp en ikke-vestlig mann, mørk i huden, mulig fra Afghanistan. Mannen har en skrutrekker. Han viser at han ønsker seksuell omgang med kvinnen. Vil han stikke babyen med skrutrekkeren? Vil han voldta småbarnsmoren med barnet gråtende i barnevognen? Er han ruset? Er han psykotisk? Har han vært med i islamsk stat og kommet hit under dekke av å være flyktning? Ingen vet noenting, fordi myndighetene og media har lagt lokk på all informasjon om akkurat dette.

Men saken er litt alvorlig og NRK Vestfold skriver om den. Vel, de skriver noen korte linjer. De utelater både etnisitet og dykker ikke ned i bakgrunnen for hendelsen. Hvem var gjerningsmannen? Hvor kom han fra? Hvorfor gikk han fritt rundt i samfunnet blant våre sårbare kvinner og barn? Og svært viktig, hvem har ansvaret for at han er i Norge? Hva slags psykiske problemer vil kvinnen slite med etter hendelsen? Hva slags oppvekst vil barnet få med en mor med mulige psykiske problemer? Jenter og kvinner som har blitt utsatt for slike hendelser faller ofte i depresjon, angst og får langvarige psykiske problemer. Noen av dem tar livet sitt. Familier ødelegges.

(Skjermbilde: NRK Vestfold).

Så skal vi se hva politiet selv gikk ut med av informasjon på sin offentlige Twitter-profil om saken:

Beskrivelse: Mann muligens afgansk/midtøsten 20 – 40 år, kort mørkt hår, mørke klær, refleksvest.

Mannen truet den fornærmede kvinnen med et skrujern.

— Politiet i Sør-Øst (@politietsorost) March 24, 2019

Undertegnede har skrevet om media, og i særdeleshet NRK mange ganger. Tatt dem på fersken i å lyve om dusinvis av saker. Hvor de har unnlatt å informere om gjerningspersoner, etnisitet, religion, motiv og ugjerningens og forbrytelsens sammenheng med samfunnsutviklingen med åpne grenser og masseinnvandring. Journalistene har vært politiske aktivister ansatt med det motivet at de skal formidle nyhetene på en viss avtalt og godkjent måte. At folket skal forledes og føres bak lyset. 75 prosent av alle som dømmes for grov vold i Oslo er utlendinger, kunne TV2 i en nærmest tvunget innslag formidle for en måneds tid siden. Journalisten bak saken var selvfølgelig pakistansk. For hadde det vært en norsk journalist som hadde laget den, så ville han blitt kalt rasist og blitt fryst ut på jobben. Men nå ble det altså hovedsak.

Men med saken fra Oslo og voldsbølgen følger en rekke andre spørsmål. Hvordan kunne dette skje? Hvorfor har vi latt det komme så langt? Hvem har ansvaret? 

De som forsøker å nøste opp i dette blir angrepet. Det skrikes om rasisme og fremmedfrykt. Alt vi sier og formidler blir satt under lupen og forvrengt.

Faktisk.no som er et misfoster og sumpmonster laget av riksmediene ser en annen vei. De går etter de nye mediene og ikke sine egne aviser løgner. Leserne bedras. Et stjerneeksempel, riktignok fra utlandet, er hvordan de har forfulgt Trump og Russland-collusion saken i over to år. Nå viser det seg at alt var løgn. Hver eneste artikkel og påstand. Hvert eneste innslag og reportasje. Hver eneste direktesendte rapport fra NRKs utenriksreportere. Men vil NRK miste sin status hos Facebook og på Twitter? Miste sine blå verfisieringsmerker? Vil de ble notert ned og miste spredning av artikler som straff? Vil Faktisk.no gå etter NRK, VG, Aftenposten og resten av dem for å ha spredt de samme løgnene om Trump og Russland? Nei. Selvfølgelig ikke. 

Saken fra Tønsberg med kvinnen og barnevognen er en liten notis. Det er ikke hovedsak. Det ville det vært for noen tiår siden. Vi har blitt numne. Vi har blitt kokt i kjelen så lenge at vi ikke lenger merker at vi snart har mistet landet vårt.

Les også: Hvorfor forteller dere ikke sannheten, NRK?

(Tegning: @stegetefter. Tekst/oversettelse: Lykten.no).

Les også: Media og venstresidens løgner – igjen og igjen – Podcast #1

VIDEO: NRK-sjefer innrømmer at de er venstreekstreme – jobber for flerkultur og angriper Trump med overlegg

Les også: NRK avslørt: La inn Breiviks manifest på kommentarfelt hos konkurrent

Relatert:

  • Asylbrann skylde familietragedie – mediene lyver
  • NRK lyver om Frieord
  • Bergens Tidende og VG fjernet voldtektsmanns bakgrunn
  • VG unnlater å informere om afrikanske voldtektsmenn i Oslo
  • Norske medier utelater informasjon om drapsmann etter drap på 84-åring i Narvik
  • Dagbladet, VG og NTB lyver om moskeangrepet på Korsika
  • iFinnmark utelater voldtektsmanns etniske bakgrunn
  • VG og Dagbladet lyver om voldtektene på finsk ferge – kaller afrikanere «svensker»
  • VG unnlater å informere om afrikanske voldtektsmenn i Oslo
  • NTB og Osloby.no skjulte knivraners etnisitet
  • Aftenposten lyver: Asylsøkere slo kvinner og barn for å redde seg selv under fergeulykken i Hellas
  • VG, Dagbladet og Aftenposten mørklegger øksemorderens signalement
  • VG lyver om voldtekt av norsk kvinne i England
  • VG og NTB lyver om politidrapet på Michael Brown
  • Bildene VG og Dagbladet ikke tør å vise
  • Moss Avis skjuler voldsmann etter politiangrep
  • Bergens Tidende og VG fjernet voldtektsmanns bakgrunn
  • VG lyver om voldtekt av norsk kvinne i England
  • Norske journalister avslørt – ekstremt skjev dekning av flyktningkrisen
  • Bergensaviser mørklegger ransmanns etniske bakgrunn
  • Arabere voldtok norsk 17-åring – media kaller dem «australiere»
  • Kvinne overfallsvoldtatt i Hamar – norske medier tier
  • Hvorfor skjuler norske medier informasjon om drapet på Justine Damond
  • Aftenposten-journalist sprer falske nyheter – vil ikke debattere da han blir konfrontert
  • Løgn og bedrag – norske medier kollektive selvmord
  • Bekreftet nok engang: Norske medier er mørkerøde
Tags: Falske nyheterjournalisterNRKPodcastVestfold
Del252Tweet154Del31

Unsubscribe
Henrik Arnesen

Henrik Arnesen

Journalist, ektemann og pappa. Nasjonalkonservativ og glad i landet mitt. Grønland barnehage og Lakkegata skole. Vekter i Oslo sentrum. Nå selvstendig næringsdrivende. Kontakt meg via e-post.

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.

 
Laster kommentarer...
Kommenter
    ×