fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
Sverigedemokraterna (CC BY-SA 3.0)

Et helt Kristiansand flyttet inn til Sverige på et halvt år

august 16, 2023
(Skjermbilde / Klassekampen)

Radikalisering for åpen scene?

september 21, 2023
(Bilde: Legatum Publishing)

Legatum Publishing annonserer julekampanje på Ruter sine busser

september 20, 2023
Nancy Faeser fra SPD. (Foto: Privat).

Tyskland: Asylsøkere kan få stemmerett etter et halvt år i landet

september 20, 2023

Razzia mot patrioter i Tyskland og Sveits etter fredelig aksjon mot asylmottak

september 15, 2023

Sjokkvideo: New York Citys borgermester: «Innvandrerkrisen vil ødelegge byen»

september 9, 2023
(Foto: Privat).

Hans navn var Wes Smith (21)

september 3, 2023

AfD-politiker Stefan Korte i spennende diskusjon om geopolitikk og demografi

august 18, 2023
Flomsteinen ved Mjøsa.

CO2-utslipp reddet oss fra flomkatastrofe

august 15, 2023
Antallet døde av kulde respektive varme i 854 steder i Europa mellom år 2000 og 2019 - se skalaene under grafikken. (Skjermbilde / Lancet).

Ekstrem kulde tar livet av ti ganger flere enn «ekstremvarme»

august 14, 2023
(Skjermbilde / Tik Tok)

Hva driver du med? Ung kvinne sparket på Karl Johan

august 13, 2023
(Skjermbilde / Norgesdemokratene / Facebook)

Bussjåfør skal ha revet ned reklame for Norgesdemokratene

august 11, 2023
Foto: Thomas Spangler

Hvite allerede i minoritet blant USAs mindreårige

august 9, 2023
SOFIA RANA OG SHOAIB SULTAN. (Foto: Demonstrasjon utenfor Stortinget, 1. sept. 2019 / SIAN)

Rødt-politiker Sofia Rana fortsetter å støtte vold mot personer stemplet som «nazi» og «fascist»

august 7, 2023
SOFIA RANA FRA RØDT ER POLITIANMELDT. (Foto: Alternativ Media).

Profilert Rødt-politiker politianmeldt

august 3, 2023
(Skjermbilde / Twitter)

Angrepet på gardevaktene går viralt – hundretusenvis av delinger og kommentarer

juli 29, 2023
ANMELDT: Bystyrerepresentant og tidligere leder for Rødt Oslo, Siavash Mobasheri (Foto: Ole Mjelstad / Wikipedia / CC BY-SA 4.0)

Partiet Rødt sine voldsfantasier og myndighetenes beskyttelse av opposisjonelle i Norge

juli 25, 2023
Opptøyer i Paris / Skjermbilde

Franske mareritt

juli 20, 2023
OSLO. Oslo er i løpet av en generasjon i ferd med å bli en minoritetsby for nordmenn. Hva blir konsekvensene? (Foto: Lykten.no)

Når kommer gerilja- og borgerkrigen til Norge?

juli 17, 2023
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
fredag, september 29, 2023
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Utenriks

Et helt Kristiansand flyttet inn til Sverige på et halvt år

Den første halvdelen av 2023 bevilget Sverige over 65.000 nye oppholdstillatelser som tilsvarer innbyggertallet i en norsk by som Kristiansand. Det som sjokkerer mest er at innvandringen ligger på et like høyt nivå med Sverigedemokraterna i regjeringen.

Redaksjonen Av Redaksjonen
august 16, 2023
i Utenriks
Reading Time: 2 mins read
Sverigedemokraterna (CC BY-SA 3.0)

Sverigedemokraterna (CC BY-SA 3.0)

422
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Ulf Kristersson og hans konservative regjering, med støtte fra Sverigedemokraterna, lovet et «paradigmeskifte» innen innvandringspolitikken med lavere innvandring.

Men etter nesten ett år ved makten synes ingen effekt i det hele tatt i statistikken. Istedenfor er innvandring på nesten eksakt samme nivå som tidligere da den venstreekstreme koalisjonen, kalt syvkløveren, satt med makten.

Les også: 1.2 millioner velgere i Sverige er innvandrere

I fjor var Morgan Johansson (S) migrationsminister. I dag er denne stillingen besatt av Maria Malmer Stenergard (Moderaterna), som offentlig har profilert seg som en tøff kritiker av Socialdemokraternas generøse innvandringspolitikk.

Antallet nye oppholdstillatelser økte kraftig under våren i fjor på grunn av at titusenvis av ukrainere kom til Sverige etter Russlands invasjon. Disse flyktningene ble tatt i mot i en separat prosess i følge det såkalte masseflyktningsdirektivet.

Les også: Sverigestan – 27 skutt i hjel på fire måneder

Under de første syv månedene i 2022 ble det bevilget til sammen 97.864 oppholdstillatelser. Av disse var hele 39.530 tilknyttet masseflyktningdirektivet, da krigen akkurat hadde brutt ut i Ukraina. Tar man bort disse så står det igjen 58.334 oppholdstillatelser.

Under den samme perioden i år ble det bevilget totalt 64.306 oppholdstillatelser. Tar man vekk ukrainerne er tallet 57.917.

Les også: Sverige: Somaliere og arabere forsøkte å ta seg inn på ukrainske kvinners flyktningbolig

Med andre ord er antallet ikke-ukrainske innvandrere som ble innvilget oppholdstillatelse i Sverige hittil i år nesten det samme tallet som i 2022. Da er det ikke bare et nytt Kristiansand vi snakker om i løpet av et halvt år, men et helt Fredrikstad og Sarpsborg som har fått opphold i vårt naboland på ett år. Forestill deg at dette har foregått i flere tiår og du kan ane konturene av hva som er i ferd med å skje i Sverige.

Talspersoner for Sverigedemokraterna har tidligere henvist til at der en «komplisert prosess» å minske innvandringen. Istedenfor å sette inn direkte tiltak som ville bremset innvandringen, har man startet veldig lange utredelser rundt innvandringsspørsmålet. De viktigste kommer ikke å være klare før valgåret 2026, da Socialdemokraterna – om man velger å se på dagens valgmålinger – kommer til å ta tilbake makten i Sverige.

Les også: Svensk statsminister (S) – «Integrasjonen har mislykkes»

Det vil være et relevant spørsmål om de 1.330.000 velgerne som ga sin stemme til Sverigedemokraterna vil føle seg forrådt. Og det med god grunn.

LES VIDERE PÅ KILDEN: Fria Tider
Tags: innvandringSocialdemokraternaSverigeSverigedemokraterna
Del169Tweet106Del21

Unsubscribe
Redaksjonen

Redaksjonen

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.