fbpx
  • Siste nytt
  • Populært

Hvorfor er det alltid Europas ansvar å ta seg av den flyktningene fra den tredje verden?

oktober 20, 2018
(Pixabay)

For seint å barbere seg når haka er skåret av

mars 28, 2023

Er subsidiert vindkraft virkelig fremtiden for Norge?

mars 27, 2023
(Fotomontasje / skjermbilde / NRK / Legatum Publishing / Lykten)

– Innvandringslobbyen har blod på hendene og vi bør ha selvtillit nok til å påpeke dette

mars 27, 2023
(Pixabay)

Det skandinaviske korthuset

mars 25, 2023
Partileder i Demokratene, Geir Ugland Jacobsen (Foto: Privat).

Norgesdemokratene og Ukraina – tilsvar fra partileder Geir Ugland Jacobsen

mars 24, 2023
(Pixabay)

Den «globale landsbyen» overtar gamle Norge

mars 22, 2023

Nyhetsrunden 21.3.2023 – Ap-rasisme, politiet frykter grovere gjengvold, 16-åring nær halshugget i Danmark og falske hatforbrytelser

mars 21, 2023
(Pixabay)

Vindturbiner er ikke bærekraftig på noe vis – verken økonomisk eller for miljøet og naturen

mars 19, 2023
(Pixabay)

Gni søvnen ut av øynene før det er for sent !

mars 16, 2023
Narcissus av Caravaggio. (år 1596).

Kjemp for alt du har kjært!

mars 13, 2023
Skjermbilde: iNyheter

Partileder i Norgesdemokratene kommenterer uroen i partiet

mars 12, 2023

Nyhetsrunden 12.3.2023 – Drapsforsøk i Oslo, Sverige synker videre ned i innvandrervolden, finske skolegutter mishandlet og mye mer

mars 12, 2023
(Pixabay)

Ukraina – åstedet for den gamle verdens ende?

mars 7, 2023

Nyhetsrunden 5.3.2023 – Nav-kontorer skal barrikaderes, nytt islamsk terrorangrep i Sverige og Trump krever 50 billioner dollar fra Kina

mars 5, 2023
Pixabay

Siste rester av vestlig kultur skal ødelegges

mars 3, 2023

Nyhetsrunden 28.1.2023 – Pengedryss over anti-norske organisasjoner, 11-åringer seksuelt overfalt på badeland, og eldre og syke kastes ut av sine boliger

februar 28, 2023
(Foto: Pixabay)

Biomatene – dine nye arvinger?

februar 27, 2023
Amsterdam sentrum denne uken. (Foto: Lykten.no)

Leserbilder: Amsterdam er full av søppelhauger

februar 24, 2023
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
torsdag, mars 30, 2023
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Utenriks

Hvorfor er det alltid Europas ansvar å ta seg av den flyktningene fra den tredje verden?

Frieord.no Av Frieord.no
oktober 20, 2018
i Utenriks
Reading Time: 2minutter å lese
303
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

I mange år har vi i den vestlige verden tatt i mot så mange som flykter fra krigene i den tredje verden. Det synes jeg jo er helt flott at vi gjør, men jeg synes det er litt merkelig at bare vi liksom skal redde verden ved å ta imot «alle» flyktningene.

Det burde vært mer fordelt ved at f.eks Kina, Sør-Korea og Japan tar i mot en god del fra den tredje verden. Hvorfor er dette hele tiden Europas ansvar?

Vi i den vestlige verden har tatt i mot stort sett alt av flyktninger fra den tredje verden de siste tiårene. Det begynner å bli en befolkningseksplosjon i mange storbyer i Europa på grunn av all denne innvandringen.

Det medfører at velferden blir betydelig dårligere etterhvert i stort sett alle europeiske land, det blir dårligere standard på f.eks sykehus, legetjenester, tannhelsetjenester, gamlehjem osv.

Har ikke Kina, Japan eller Sør-Korea kunne tillatt seg å ta imot noe av denne innvandringen, slik at vi i den vestlige verden får litt avlastning? Det har sikkert noe med å gjøre at vi i Vesten har den beste standarden og velferden som gjør at de vil komme hit. Det er forståelig, men nå er det jo litt sånn at vi ikke kan ta oss av «alle» sammen.

Altså, vi kan ikke bare redde verden hele tiden. Slik er det bare rett og slett! Vi i Vesten har ikke all den kapasiteten til å ta i mot så mange fra den tredje verden, det er cirka 1 milliard fra den tredje verden som er i behov av hjelp, altså så mange har ikke Europa kapasitet til å ta i mot!

Den Europeiske Unionen burde egentlig gått i dialog med f.eks Kina og prøvd å fått i gang en internasjonal avtale der vi i Europa tar i mot litt av halvparten og så Kina, Sør-Korea og Japan resten av befolkningen fra den tredje verden. Det bør bli ganske snart før det blir helt overbefolket i Europa.

Tags: EUEuropainnvandringJapanKina
Del121Tweet76Del15

Unsubscribe
Frieord.no

Frieord.no

Artikkelen/artiklene er hentet fra de nedlagte nettstedene Frieord.no og Ordetermitt.com

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.