fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Sovjet-Sverige: Pensjonister hentes på døra og dømmes i svenske rettssaler

oktober 16, 2020
(Illustrasjon: Norgesdemokratene.no)

Vold, ran og drap – til høsten kan du stoppe det

juni 1, 2025
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Er NATO en forsvarsorganisasjon?

april 19, 2025
Skjermbilde fra Youtube. Anne Weider Aasen rynker på nesen. (Video lenger ned i saken).

Rynket på nesen, men ga konservativt bokforlag medhold (VIDEO)

februar 28, 2025
(Foto: Legatum Publishing)

Ytringsfrihet under press i bokbransjen

februar 27, 2025
(Illustrasjon)

Faktisk.no fratatt retten til faktasjekking

januar 14, 2025
Massepsykose (Illustrasjon/Grok/Lykten.no).

Massepsykose – hvordan kan nordmenn være så lette å lure?

januar 4, 2025

– Det går en grense for hvor mange kriser et folk skal tåle, sier Ugland Jacobsen i nyttårstalen til Norgesdemokratene

januar 1, 2025

Det å sette spørsmålstegn ved kvinners rett til abort gjør du ikke ustraffet i dagens politiske klima

desember 20, 2024
Grafikk: Rett på media

Joe Biden benådet sin sønn for titalls kriminelle handlinger – inkludert «laptopen fra helvete»

desember 2, 2024
Thomas Hylland Eriksen, professor i sosialantropologi, holder appell under en demonstrasjon for papirløse asylsøkere i 2011. (Foto: GAD / CC BY-SA 3.0)

Thomas Hylland Eriksen er død – en spiker i den norske kista

november 28, 2024
Frostatingloven fra Magnus Den Gode på midten av 1000 tallet

Rettsstaten og objektiv lovgivning

november 24, 2024
(Illustrasjonsbilde / Canva)

Sivilisasjonens evige utfordringer

november 9, 2024

LIVE! USA-valget 2024 – følg valgkvelden og natten her!

november 5, 2024
Foto: Brett Weinstein (Wikipedia user Nrbelex), CC BY-SA 2.0)

VALGET I USA: Frykter opptøyer hvis Trump vinner

november 5, 2024

Donald Trump på verdens største podcast – se intervjuet her!

oktober 26, 2024

Trump på verdens største podcast – NRK i panikkmodus

oktober 23, 2024
Tryggere i Irak enn Sverige, forteller en tidligere flyktning. (Foto: Skärholmen August 2014 /Arild Vågen /  Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International)

Sveriges forfall – Iraker flyttet tilbake til hjemlandet – «Mye tryggere enn i Sverige»

oktober 16, 2024
(Grafikk / Alternativ Media / Norgesdemokratene)

Fakkeltog for trygghet i Vikersunds gater arrangeres torsdag 5. september av lokale Norgesdemokrater

september 2, 2024
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
mandag, juni 16, 2025
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Utenriks

Sovjet-Sverige: Pensjonister hentes på døra og dømmes i svenske rettssaler

En 71-åring og en 74-åring har fått lovens lange arm etter seg etter å ha ytret seg på internett. Den yngste av dem ble således innhentet personlig av politiet for sin grove forbrytelse.

Redaksjonen Av Redaksjonen
oktober 16, 2020
i Utenriks
Reading Time: 3 mins read
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

720
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Å være pensjonist med tilgang til internett i Sverige kan være farlig. Iallefall om man ytrer seg mot den offentlige sannheten og kritiserer de nye religionene som har kommet til landet.

Det fikk en 71 og 74-åring på hvert sitt sted i Sverige erfare nylig. 71-åring opplevde således å få besøk på sin dør av ordensmakten som kom for å hente ham for sine forbrytelser.

Det er hovretten i Skåne som nå har dømt pensjonisten for gummiparagrafen hets mot folkgrupp etter at han skrev en islamkritisk kommentar på Facebook. Der skal han blant annet ha skrevet at «alle (muslimer) følger koranen og dyrker voldtekt, pedofili, mord og terror».

Han ble først frikjent i tingretten, men myndighetene anket til hovretten der mannen nå altså ble dømt til betinget dom og i tillegg må betale erstatning.

Les også: 91-årig mann dømt i svensk rettssal – skrev negativt om muslimer på nettet

Da øker vi alderen med tre år og havner hos en 74-åring i Stockholm. Denne pensjonisten kritiserte muslimske bønnestunder utendørs som «en måte å markere sitt revir på». Han skal også ha skrevet på en Facebook-side at det er mye innavl i muslimske miljøer. Her hadde politiet kartlagt pensjonistens familiemedlemmer, hva han likte på Facebook og presset ham i det som beskrives som lange avhør om hvordan han mener ytringsfriheten skal benyttes i Sverige.

Tingretten så alvorlig på mannens forbrytelser og ønsket i utgangspunktet å sende mannen i fengsel i to måneder. Men hans ustraffede bakgrunn gjorde at han slapp unna med en dom for hets mot folkgrupp, samt 20.000 kroner i bøter.

Les en omfattende dokumentasjon av saken mot 74-åringen på Samnytt.se her.

Les også: SVERIGE: 65-årig kvinne fikk fengselsdom for Facebook-innlegg – muslim som voldtok 13-åring fikk samfunnsstraff

Og slik går dagene videre i vårt naboland, mens bomber eksploderer, mennesker blir henrettet på åpen gate og det er opprettet minst 55 såkalte «Ikke gå-soner» der politi, brannvesen og ambulanser ikke kan bevege seg uten bevæpnet støtte. Hundrevis av drap og drapsforsøk de siste årene er uoppklarte, men ressurser til å forfølge sine egne pensjonister for tankekriminalitet har man imidlertid tid og ressurser til.

Les også: Svensk aktor: Oppfordring til å skyte hvite mennesker ingen forbrytelse

Relatert:

  • La ut humorbilde om islam på Facebook – når risikerer hun fengsel
  • SVERIGE: 70-åring dømt for rasisme – må betale 12.000 kroner i bot eller gå i fengsel
  • SVERIGE: 74-årig kvinne foreslo på Facebook at afrikanere skal bo i Afrika – dømt i retten
  • SVERIGE: 55-åring skrev at muslimer begår voldtekter – dømt i svensk rett
  • Vaskedame skrev kritisk om masseinnvandring på Facebook – dømt i retten til å betale 15.000 kroner
Tags: dømtFacebookhets mot folkgrupppensjonisterpolitietSverigeytringsfrihet
Del288Tweet180Del36

Unsubscribe
Redaksjonen

Redaksjonen

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.