fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
(Foto: Vidar Kleppe / Pixabay).

I september må alle globalistene på Stortinget og regjering skiftes ut

januar 9, 2021
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Er NATO en forsvarsorganisasjon?

april 19, 2025
Skjermbilde fra Youtube. Anne Weider Aasen rynker på nesen. (Video lenger ned i saken).

Rynket på nesen, men ga konservativt bokforlag medhold (VIDEO)

februar 28, 2025
(Foto: Legatum Publishing)

Ytringsfrihet under press i bokbransjen

februar 27, 2025
(Illustrasjon)

Faktisk.no fratatt retten til faktasjekking

januar 14, 2025
Massepsykose (Illustrasjon/Grok/Lykten.no).

Massepsykose – hvordan kan nordmenn være så lette å lure?

januar 4, 2025

– Det går en grense for hvor mange kriser et folk skal tåle, sier Ugland Jacobsen i nyttårstalen til Norgesdemokratene

januar 1, 2025

Det å sette spørsmålstegn ved kvinners rett til abort gjør du ikke ustraffet i dagens politiske klima

desember 20, 2024
Grafikk: Rett på media

Joe Biden benådet sin sønn for titalls kriminelle handlinger – inkludert «laptopen fra helvete»

desember 2, 2024
Thomas Hylland Eriksen, professor i sosialantropologi, holder appell under en demonstrasjon for papirløse asylsøkere i 2011. (Foto: GAD / CC BY-SA 3.0)

Thomas Hylland Eriksen er død – en spiker i den norske kista

november 28, 2024
Frostatingloven fra Magnus Den Gode på midten av 1000 tallet

Rettsstaten og objektiv lovgivning

november 24, 2024
(Illustrasjonsbilde / Canva)

Sivilisasjonens evige utfordringer

november 9, 2024

LIVE! USA-valget 2024 – følg valgkvelden og natten her!

november 5, 2024
Foto: Brett Weinstein (Wikipedia user Nrbelex), CC BY-SA 2.0)

VALGET I USA: Frykter opptøyer hvis Trump vinner

november 5, 2024

Donald Trump på verdens største podcast – se intervjuet her!

oktober 26, 2024

Trump på verdens største podcast – NRK i panikkmodus

oktober 23, 2024
Tryggere i Irak enn Sverige, forteller en tidligere flyktning. (Foto: Skärholmen August 2014 /Arild Vågen /  Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International)

Sveriges forfall – Iraker flyttet tilbake til hjemlandet – «Mye tryggere enn i Sverige»

oktober 16, 2024
(Grafikk / Alternativ Media / Norgesdemokratene)

Fakkeltog for trygghet i Vikersunds gater arrangeres torsdag 5. september av lokale Norgesdemokrater

september 2, 2024
(Illustrasjonsbilde / Midjourney)

En helt ny by i Norge?

august 29, 2024
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
mandag, mai 19, 2025
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Debatt

I september må alle globalistene på Stortinget og regjering skiftes ut

Demokratene vil om vi kommer på stortinget i 2021, stoppe og reversere alle avtaler som ødelegger: Norge, vår norske kultur, våre verdier, vår frihet og vårt demokrati, skriver Vidar Kleppe.

Vidar Kleppe Av Vidar Kleppe
januar 9, 2021
i Debatt
Reading Time: 2 mins read
(Foto: Vidar Kleppe / Pixabay).

(Foto: Vidar Kleppe / Pixabay).

506
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Demokratene vil om vi kommer på stortinget i 2021, stoppe og reversere alle avtaler som ødelegger: Norge, vår norske kultur, våre verdier, vår frihet og vårt demokrati. Denne kampen vil vi kjempe for folk og fedreland. Demokratene vil trygge Norge ved å videreutvikle og opprettholde Norge som et fritt, selvstendig land som er eid og styrt av norske innbyggere.

Alle som følger litt med i politikken vet at statsminister Erna Solberg og AP leder Jonas Gahr Støre ønsker norsk medlemskap i EU. Tro meg, de ligger ikke på latsiden og de har overhodet ikke tenkt å gi opp kampen om norsk medlemskap i EU. Dermed har de utviklet et strategi for å gjøre Norge mest mulig avhengig av EU ved å integrere vårt samfunn tettest mulig inntil det indre marked i EU, samtidig som de godtar direktiver og traktater mellom Norge og EU.

Under dekke av at Norge er avhengige av EU og EØS for å få solgt varene våre, så tilpasses Norge stadig nærmere EU. Denne tilpasningen går bare fortere og fortere. Fagbevegelsens og norske arbeidere sin uro og over EUs vikarbyrå-direktiv ble som vi alle husker avfeid av AP det samme ble ACER.

Videre ble datalagringsdirektivet som vi alle husker implementert uten hensyn til hva faginstanser, andre partier eller den norske befolkningen mente om disse sakene. Et nei er aldri et nei, bare en omvei statsminister Erna Solberg og AP leder Jonas Gahr Støre. Det er først ved et ja – at det aldri åpnes for omkamper.

Demokratene er et klart Nei til EU-parti, og vi er også imot: Migrasjonsavtalen (GCM), EU – Særordninger for utlendinger – ACER – EU – EØS – Verdensrekord i ukritisk U-hjelp og bistand – Økonomisk støtte til muslimske trossamfunn – Trygdeeksport til utlendinger – Schengen og TISA / TTIP. Dette bare for å nevne noen få viktige saker som Demokratene vil sette på den rikspolitiske dagsorden, etter stortingsvalget i september.

Ja, vi trenger norsk kontroll og selvråderetten over eget fedreland og våre naturressurser til lands og vann. Og her må det det ryddes opp. Første mulighet for at det norske folk kan si sitt er ved stortingsvalget i september i år.

Demokratene vil selvsagt stoppe og motarbeide at Norge selges bit for bit. Norske ressurser og bedrifter skal ikke styres av globale kapitalinteresser. Vi har tro på at en fornuftig og miljøvennlig utnyttelse av naturrikdommene vil gi økt verdiskapning. Ved å ta kysten, byene og distriktene i bruk, vil vi sikre retten til våre havområder, styrke vårt næringsliv, vårt miljø, natur og norsk kultur.

Demokratene vil arbeide for at biologisk mangfold og økologisk balanse gir en bærekraftig selvforsyning, utvikling og høsting. Ved å styrke lokaldemokratiet vil Demokratene styrke et mangfoldig og livskraftig samfunn i hele vårt vakre Norge. Desentralisering av makt og mer direktedemokrati – er etter min mening særdeles viktig for å gi det norske folk større og bedre muligheter til å være med på å bestemme over Norges og egen fremtid. Dette er bare litt av hva Demokratene vil gjøre ved alltid å sette Norge først!

Tags: demokrateneEØSEUNorgeStortingetStortingsvalgVidar Kleppe
Del202Tweet127Del25

Unsubscribe
Vidar Kleppe

Vidar Kleppe

Vidar Kleppe, norsk politiker (Demokratene, tidligere Frp) Stortingsrepresentant for Vest-Agder 1989–93 og 1997–2001. Nestleder i Fremskrittspartiet 1995–99. Medlem av Kristiansand bystyre 1987–99 og fra 2003 - 2023 - samt fylkestingsrepresentant for Demokratene siden 2003 -2023. Tidligere leder av kontrollutvalget i Vest-Agder og Kristiansand kommune i flere perioder. Ordførerkandidat for Demokratene i Kristiansand og 1. kandidat til fylkestingstingsvalget for Demokratene Agder i 2019. Demokratene fikk i 2019 hele 7511 stemmer og en oppslutning på hele 13,4 prosent i Søgne, Songdalen og Kristiansand med Vidar Kleppe, som ordførerkandidat i nye Kristiansand. Ingen andre politikere fikk i valget så mange personstemmer og slengere som Vidar Kleppe. Han fikk hele 3116 stemmer. Vidar Kleppe ble også gjenvalgt til fylkestinget i Agder, der Demokratene nå har tre fylkestingsrepresentanter.

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.