fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
(Foto: Vidar Kleppe / Pixabay).

Nei til overnasjonalitet og globalisme

februar 5, 2021
Jonas Gahr Støre. (Foto: 
 CC BY-ND 2.0 DEED / 
 Flickr)

Demokratienes moralske kollaps!

desember 8, 2023
EUs leder Ursula von der Leyen. (Grafikk: Lykten/Midjourney)

EU med ønske om nytt Waffen SS?

desember 4, 2023
(Lykten / Midjourney)

Du skal flås inn til beinet!

november 30, 2023

Nye tyranner fødes i kveld!

november 27, 2023
KRIG. (Foto: Lykten / Midjourney).

Vesten ramler av hesten

november 24, 2023
(Grafikk: Lykten / ChatGPT).

Slaget om menneskeheten seiler opp i USA og Vesten

november 21, 2023
(Pixabay)

Regissert misbruk av militære underdogs

november 18, 2023
(Pixabay)

– Ikke meningen at det skal gå bra!

november 13, 2023
Foto: Bablu Miah / @mearone "The New World Order is the Enemy of Humanity" artwork on Hanbury Street, Brick Lane #London #StreetArt / CC BY 4.0 DEED

Slik blir globaleliten kvitt siste hinder for den nye verdensordenen

november 7, 2023

Sverigedemokraterna større enn de tre regjeringspartiene til sammen

oktober 27, 2023
(Pixabay)

Hvorfor kan vi ikke kontrollere at stemmesedlene våre telles med?

oktober 7, 2023
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Kaos gir først politistat – så en ny verdensorden

oktober 2, 2023
"Du skal dø, Allah skal brenne deg", sier en av de hissige muslimske motdemonstrantene på Mortensrud.

SIAN på Mortensrud – «Du skal dø, Allah skal brenne deg!»

september 30, 2023
(Skjermbilde / Klassekampen)

Radikalisering for åpen scene?

september 21, 2023
(Bilde: Legatum Publishing)

Legatum Publishing annonserer julekampanje på Ruter sine busser

september 20, 2023
Nancy Faeser fra SPD. (Foto: Privat).

Tyskland: Asylsøkere kan få stemmerett etter et halvt år i landet

september 20, 2023

Razzia mot patrioter i Tyskland og Sveits etter fredelig aksjon mot asylmottak

september 15, 2023

Sjokkvideo: New York Citys borgermester: «Innvandrerkrisen vil ødelegge byen»

september 9, 2023
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
mandag, desember 11, 2023
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Debatt

Nei til overnasjonalitet og globalisme

Hele EØS-avtalen, Marrakesh, asylinstituttet, Schengen og Acer må sies opp. Norge er en fri og selvstendig stat med suverene grenser og makt over eget territorium. Husk at overnasjonale avtaler rammer vår selvstendighet og nordmenns lommebok, skriver vår innsender Vidar Kleppe. 

Vidar Kleppe Av Vidar Kleppe
februar 5, 2021
i Debatt
Reading Time: 1 min read
(Foto: Vidar Kleppe / Pixabay).

(Foto: Vidar Kleppe / Pixabay).

395
Deling
Share on FacebookShare on Twitter
Da EØS-avtalen i sin tid ble behandlet i Stortinget den 16. oktober i 1992, stemte jeg som sittende stortingsrepresentant for FrP,  imot denne «husmannsavtalen». En av flere grunner var at EØS-avtalen og senere Schengen åpnet norske grenser for fri flyt av arbeidskraft fra en rekke fattige land. Resultatet er selvfølgelig svekkede lønns- og arbeidsvilkår for norske arbeidstagere.

LO har delvis sett denne faren og forsøkt å demme opp for problemet med å innføre ulike reguleringer. En av disse reguleringene var kravet som slår fast at firmaer som får offentlige oppdrag, skal betale tarifflønn. Alle vet at det er svært vanskelig å regulere seg bort fra et fall i lønningene når tilbudet av billig arbeidskraft først har økt. Reguleringer vil bli omgått når det står noen klare til å jobbe for halv lønn. 
 
Vi i Demokratene har derfor en langt enklere og bedre løsning på disse problemene: Si opp hele EØS-avtalen, Marrakesh, asylinstituttet, Schengen og Acer, på de første 100-dagene. Norge er en fri og selvstendig stat med suverene grenser og makt over eget territorium. Husk at overnasjonale avtaler rammer vår selvstendighet og folk flest i Norge sin lommebok. 
 
Og bare så det også er sagt: NATO-medlemskapet skal etter min menig klare mening bestå!
Tags: Demokratene i NorgeEULONorgeSchengenVidar Kleppe
Del158Tweet99Del20

Unsubscribe
Vidar Kleppe

Vidar Kleppe

Vidar Kleppe, norsk politiker (Demokratene, tidligere Frp) Stortingsrepresentant for Vest-Agder 1989–93 og 1997–2001. Nestleder i Fremskrittspartiet 1995–99. Medlem av Kristiansand bystyre 1987–99 og fra 2003 - 2023 - samt fylkestingsrepresentant for Demokratene siden 2003 -2023. Tidligere leder av kontrollutvalget i Vest-Agder og Kristiansand kommune i flere perioder. Ordførerkandidat for Demokratene i Kristiansand og 1. kandidat til fylkestingstingsvalget for Demokratene Agder i 2019. Demokratene fikk i 2019 hele 7511 stemmer og en oppslutning på hele 13,4 prosent i Søgne, Songdalen og Kristiansand med Vidar Kleppe, som ordførerkandidat i nye Kristiansand. Ingen andre politikere fikk i valget så mange personstemmer og slengere som Vidar Kleppe. Han fikk hele 3116 stemmer. Vidar Kleppe ble også gjenvalgt til fylkestinget i Agder, der Demokratene nå har tre fylkestingsrepresentanter.

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.