fbpx
  • Siste nytt
  • Populært

Det STORE spørsmålet

desember 10, 2019
(Foto: Vidar Kleppe / Pixabay).

Globalismen og snik-EUismen må stoppes

februar 27, 2021
HVITE MENNESKER? DE TELLER IKKE, IFØLGE JOE BIDEN. (Foto: Greg Skidmore / (CC BY-SA 2.0))

Det tok 36 dager før Biden bombet sitt første land – påstås at Kamala er rasende

februar 26, 2021

FORBES: USA innrømmer at F-35 jagerflyene har mislykkes – Norge har kjøpt 52 stykker

februar 25, 2021
(Foto: Pixabay).

«Norge har et handelsunderskudd med EU på mange titalls milliarder kroner – vi må stemme Norge ut av EØS/EU i høst»

februar 24, 2021
(Foto: Illustrasjonsbilde / Pixabay).

Befolkningen på Nesodden stoppet moskebygging – nå raser ordføreren

februar 24, 2021
(Foto: Pixabay / Lykten)

Det hvite hus stenger kommentarfeltet på Youtube – Biden «USAs mest hatede president gjennom tidene»

februar 23, 2021
AKSJON I KØBENHAVN. (Foto: Generation Identitær Danmark).

Danske aktivister: Hvorfor vente til neste angrep? Send islamistene hjem!

februar 26, 2021
Lyle Taylor. (Foto: Rob Crane. (CC BY 2.0)).

Sort fotballspiller slutter å gå ned på kne – mener Black Lives Matter er en marxistisk gruppe som ønsker etnisk uro

februar 21, 2021
(Skjermbilde fra en satirisk versjon av Coca-Colas rasistiske kurs for sine ansatte / Video i artikkelen / Twitter).

Coca-Cola i rasistisk skandale – «Prøv å være mindre hvit»

februar 21, 2021
Sylvi Listhaug. (Foto: Stortinget /  (CC BY-NC-ND 2.0))

Ja, det var påtroppende FrP-leder Sylvi Listhaug og Erna Solberg som fremforhandlet migrasjonsavtalen

februar 20, 2021

Det er greit når vi gjør det – Bill Gates

februar 19, 2021

Trumps advokat fikk drapstrusler og måtte flytte familien etter vandalisme

februar 19, 2021
(Skjermbilde / CNN / Rumble).

Biden: Sorte og brune mennesker vet ikke hvordan man bruker internett for å finne vaksiner

februar 18, 2021
POLITIET I OSLO. (Foto: Lykten.no).

Sterk økning av knivran i Oslo – men media vil ikke fortelle hvem som står bak

februar 17, 2021
ØKOKRIM (Foto: Google Streetview).

Asylsvindel i retten – siktes for 40 millioner i uberettiget støtte

februar 17, 2021
MADRID VINTEREN 2021. (Foto: LBM1948 / Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International Public License).

Klimaeksperter: Global oppvarming årsak til den kalde vinteren

februar 16, 2021
(Skjermbilde / Instagram).

Kvinnelig partileder kalt nazist for å ha tatt en kaffekopp med Jimmie Åkesson

februar 16, 2021
(Foto: Pixabay / Demokratene).

Det er en nasjonal skam at norske minstepensjonisters pensjon ligger langt under fattigdomsgrensen

februar 14, 2021
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
lørdag, februar 27, 2021
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Kommentar

Det STORE spørsmålet

Henrik Arnesen Av Henrik Arnesen
desember 10, 2019
i Kommentar
Reading Time: 3minutter å lese
376
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

I Norge har vi en jevnt lav arbeidsledighet på under 4 prosent. Men ser vi over grensen til både Sverige og Finland, ligger de på henholdsvis 6.6 og 6.7 prosent. Og det er offisielle tall fra myndighetene, der man tar med alle som jobber deltid, få timer eller er på arbeidsutprøving fra kommunene, betalt av regjeringen. Og ser man direkte på arbeidsledigheten hos unge, eldre eller de med ikke-etnisk nordisk bakgrunn, hopper tallene skyhøyt til værs. Det kan endog gjemme seg stygge tall fra Norge også, hvis man bare skraper nok under lakken.

Les også: Sverige nærmer seg EUs høyeste arbeidsledighet – årsak? Masseinnvandringen

Les også: Sosialdemokratisk katastrofe: 50.000 flere arbeidsledige i Sverige

Allikevel henter Sverige inn innvandrere i hundretusen-tallet årlig. Norge halser etter med titusenvis. Langt de fleste fra ikke-integrerbare land. Hvordan forsvarer man en massiv innvandring, med ønsket om å få de hundretusenvis av unge, eldre, syke og mindre ressurssterke, som allerede står utenfor arbeidsmarkedet inn i arbeide?

Arbeiderpartiet

Her er noen sentrale punkter å ta med i debatten som politikerne, og i særdeleshet Arbeiderpartiet, har presset frem:

  • Massiv innvandring fra lavkostland med svært lavt utdannede til høykostland med svært høyt utdannede.
  • Massiv innvandring fra land med tungt religiøse og vanskelig integrerbare kulturer som dominerer livene og familiene, til et land med et høyt teknologisk og automatiserte samfunn, hvor religion er en privatsak som ikke påvirker verken det daglige livet eller arbeidet.
  • Massiv innvandring fra land i den tredje verden til første verdensland, med stadig mindre behov for ufaglært og «gulv»-arbeide, hvor arbeiderklassen og nedre middelklasse ser stadig mørkere skyer i horisonten for arbeidsmuligheter.

Hvis en økonomiprofessor eller avdelingsleder hos SSB kan forklare bakgrunnen for en slik politikk, så ville vi gjerne hørt den.

Les også: Vil Norge overleve innvandringen?

Rosinen i pølsa

Og for å legge til rosinen i pølsa. Miljøspørsmålet. Politikerne innfører miljøskatter og avgifter på omtrent hver eneste vare og tjeneste i det norske samfunnet.

Så hva er det årsaken til at vi importerer titusenvis av mennesker som øker sitt karbonavtykk med ti-gangen ved å komme fra den tredje verden til våre nasjoner? Som bidrar til økte utslipp, mer trafikk, høyere forbruk og høyt press på boliger, varer og tjenester, som nettopp berører miljøet i så stor grad at vi nå har innført nevnte skatter og avgifter.

Hvor er logikken? Hvordan kan man på en måte stå og preke om å fly mindre, kjøre mindre bil, kildesortere og slutte å kjøpe tjenester som har «høyt» karbonavtrykk, samtidig som man massivt øker innvandringen? Det blir litt som å slukke brannen på taket, men samtidig putte slangen i kjelleren og lage flom. Det ene utjevner alt man oppnår med det første – og ikke bare det – det slår det langt ut i det ytre rom i rene tall og forurensning.

Jeg spør igjen. Hvor er logikken?

Den finnes nemlig ikke. For det hele er kun ideologisk betinget. Masseinnvandringen er ønsket for å skaffe stemmer for venstresiden. Det er for innføre det grenseløse og totalitære samfunnet, som Karl Marx, Adolf Hitler og EUs ledelse frådet og fråtser over den dag i dag. Venstresiden bryr seg ikke om verken befolkningen i Afrika eller miljøet. Dette er bare virkemidler for å opparbeide seg makt og kontroll. Og det norske – og nordiske folket – er brikker på spillebrettet som lett ofres for vinningens skyld.

Tags: arbeidsledighetFinlandinnvandringkarbonavtrykkmiljøNorgeSverige
Del197Tweet75Del15

Unsubscribe
Henrik Arnesen

Henrik Arnesen

Journalist, ektemann og pappa. Nasjonalkonservativ og glad i landet mitt. Grønland barnehage og Lakkegata skole. Vekter i Oslo sentrum. Nå selvstendig næringsdrivende. Kontakt meg via e-post.

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.