fbpx
  • Siste nytt
  • Populært
MEST POPULÆR: President Donald J. Trump og førstedame Melania Trump deltar på Salute to America lørdag den 4. juli, 2020, utenfor Det hvite hus. (Official White House photo by Andrea Hanks)

Hvordan gikk Trump fra å være elsket til å være hatet?

januar 3, 2021
Deichman bibliotek i Oslo. Foto: Lykten.no

Åpent brev til Oslos offentlige bibliotek-fuhrer, Knut Skansen

mai 30, 2023
(Pixabay)

Takk og farvel!

mai 15, 2023

VIDEO: Intervjuer med Norgesdemokratenes partiledelse

mai 14, 2023

VIDEO: Legatum Publishing – Dere skal ikke erstatte oss! – konferanse

mai 11, 2023
(Pixabay)

Nå er det vanlige folks tur – til å dra til helvete !

mai 9, 2023
Renaud Camus / Legatum Publishing

Skal venstreekstremister sette rammene for ytrings- og forsamlingsfriheten i Oslo?

mai 8, 2023
(Pixabay)

Vestens folk narres atter trill rundt!

mai 6, 2023
Fagforbundet logo / Marianne Billing. / (CC BY-SA 3.0 NO)

Har Fagforbundet verdier i tråd med den frie demokratiske ånd?

mai 5, 2023
NINA CAPPELEN. (Foto: Privat).

Er du villig til å ofre helsen for å «redde klimaet»?

mai 5, 2023
Selv steinaldermannen skjønte at han trengte brennbar energi til både mat og varme i hulen sin. Og lopper og lus spiste nok på ham - ikke omvendt. (Pixabay)

Livsoppholdende energi – menneskenes fiende ?

mai 2, 2023
Prekestolen. (Pixabay)

MDG – et postreligiøst offer for globaleliten

april 29, 2023
(Pixabay)

Løgn ala Sovjet – hver eneste dag

april 25, 2023
Reinert Skadsem. (Foto: Privat).

Hva fikk FrP til da de var i regjering?

april 23, 2023

Aftenposten promoterer dragshow for mindreårige barn

april 21, 2023
(Illustrasjon / Legatum Publishing)

Pressekonferanse om Den store befolkningsutskiftningen på Deichman Bjørvika 11. mai

april 20, 2023

Ny sortvasking av historisk karakter – Kleopatra har blitt mørkhudet

april 20, 2023
(Foto: Privat).

Selvfølgelig er innvandring et tema ved valget 2023

april 19, 2023
(Pixabay)

Krona ledes mot stupet – vi tvinges mot Euro

april 18, 2023
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
torsdag, juni 8, 2023
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Kommentar

Hvordan gikk Trump fra å være elsket til å være hatet?

Donald Trump var elsket av alle i USA. Han var på forsiden av populære magasiner, i TV-serier, filmer og ble hyllet i musikkvideoer. Han ble tildelt medaljer og var på gallamiddager med eliten i Washington. Helt til han vant presidentvalget i 2016. Da ble han satan over natten for venstresiden.

Alexander Halvorsen Av Alexander Halvorsen
januar 3, 2021
i Kommentar
Reading Time: 4minutter å lese
MEST POPULÆR: President Donald J. Trump og førstedame Melania Trump deltar på Salute to America lørdag den 4. juli, 2020, utenfor Det hvite hus. (Official White House photo by Andrea Hanks)

MEST POPULÆR: President Donald J. Trump og førstedame Melania Trump deltar på Salute to America lørdag den 4. juli, 2020, utenfor Det hvite hus. (Official White House photo by Andrea Hanks)

579
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Donald Trump har en stjerne på Hollywood Walk of Fame i California. Han har mottatt medaljer og priser for sin innsats for å hjelpe innbyggerne i New York City gjennom sine byggeprosjekter og for sin innvandrerbakgrunn. Han har mottatt utmerkelser for sin humanitære innsats for barn og unge, for sin innsats for politiet og for krigsveteraner. Og en mengde andre priser og æresbevilgninger.

Trump har gjennom de siste tiårene vært invitert til å være med i TV-serier, filmer, underholdningsprogram og musikkvideoer som følge av sin varme og medmenneskelighet – og rikdom. Noe som ikke ses ned på i USA, men derimot ses opp til som noe suksessfullt av de mange innvandrerne som har skapt seg nye liv i landet. Hans TV-program, The Apprentice, var et av USAs mest sette og populære i mange år. Han var det nærmeste en ikke-musiker kunne være en rockestjerne.

Husker dere da Hillary og Bill Clinton, globalistene, massemedia, filmstjernene, musikkindustrien og venstresiden i USA elsket Donald Trump? I dag kalles han nazist, fascist, rasist, fremmedfiendtlig, hatefull, diktator, drapsmann, demagog, narsissist, voldtektsmann og antisemitt pic.twitter.com/aE5mPQq1AL

— NRK må avvikles – Lykten.no 🇳🇴 (@Lykten_no) January 3, 2021

@nrknyheter Angriper Trump. Hver dag. Hver uke. Hver måned. Hele året. Men man lot #Obama være i fred selv om han bombet 7 nasjoner, dronebombet bryllup og sivile, drepte statsledere, puttet barn i bur på grensen, utviste tusenvis, spionerte på allierte i Vesten og mye mer. #Jaja pic.twitter.com/WwLjPDOz9J

— NRK må avvikles – Lykten.no 🇳🇴 (@Lykten_no) January 3, 2021

Trump ble for flere tiår siden oppfordret mange ganger til å gå inn i politikken, selv av Hillary Clinton og på TV-intervjuer med Barbara Walters på 60 Minutes, men valgte å ikke gjøre det. Inntil 2015, da han sto på podiet med Hillary Clinton på motstanderbenken.

Og da snudde alt på hodet.

Han ble plutselig angrepet fra alle kanter. Av massemedia og underholdningsindustrien. Av politiske kommentatorer. Han ble først latterliggjort. Ledd av. Mobbet. Men da man så at han fikk suksess og folket likte ham, endret man seg fra latterliggjøring til hat. Til regelrett angrep. Ondskap. Man angrep familien hans. Han kone og hans barn.

Man diktet opp historier om urinerende prostituerte på hotellrom i Russland (Betalt for av Hillary!). Voldtektsanklager. Man gikk etter hans tidligere støttespillere, rådgivere og advokater. Man oppkonstruerte daglig skandaler som skulle felle Trump. Skatten hans. Telefonsamtaler. Business-avtaler. Men ingenting festet seg, for alt var oppfunnet av hans politiske motstandere, med massemedia på slep som megafon.

Norske medier, inkludert statskanalen NRK, var – og er – med på demokratenes politiske sirkus og propaganda-maskineri. Hver dag, hver uke, hver måned, hele året rundt publiseres negativt vinklede nyheter og artikler om Trump i VG, Dagbladet og Aftenposten, der man benytter seg av det samme språket som amerikanske massemedier og bruker spesielt utvalgte bilder som skal sette Trump i et dårlig lys. Og man overser og trivialiserer den grove volden som Trumps velgere og republikanske politikere utsettes for på gaten av voldelige terrorgrupper som Black Lives Matter og Antifa. Dette går igjen i nærmest alle vestlige land. Nesten koordinert, ikke sant?

Hillary, som ingen hadde likt, som ikke har mottatt noen priser, og ble sett på som et kaldt og utspekulert menneske, fikk plutselig medias gunst. Hun som hadde stått ved sin mann Bill Clinton mens han var utro og løy under ed da han ble stilt for riksrett om sine seksuelle eskapader i Det hvite hus. Hillary som hadde mange år bak seg i politikken, uten å ha utrettet noe som helst. Unntatt krig, elendighet og et stadig mer splittet USA. Og alvorlige anklager om korrupsjon med både såkalt Pay-for-play og misbruk av innsamlede midler etter naturkatastrofen i Haiti. Hennes ektemann er også tungt involvert i den pedofile milliardæren Jeffrey Epsteins eskapader. Hillary hyllet også en tidligere Ku Klux Klan-leder da han døde.

Les også: Se Hillary lyve i 13 minutter

Nå ble hun plutselig hyllet og satt på pidestall. Mens Trump var blitt satan nærmest over natten. Her var det noe som ikke stemte. Hvorfor snudde massemedia plutselig for Hillary og i mot Trump? Som vi ramset opp her så var Trump en svært populær mann og eksemplifiserte USA og muligheten for å lykkes. Hillary var på sin side en kald karrierepolitiker som var villig til å gå over lik for å få sin makt og penger. Og ikke mye likt av folket.

Dette er en debatt undertegnede ikke tar i denne omgangen, men denne u-svingen og konstante og nærmest uvirkelige hatet og angrepet på Donald Trump de siste fire årene kom ikke av seg selv. Demokratenes kandidat i dag, Joe Biden, er er kopi av Hillary Clinton i mannlig utgave. Med en nærmest lik brokete fortid med korrupsjon og skandaler, og påkrevde kalde politiske personlighet. Han hylles like høyt som Hillary.

Her er mektigere brikker med i spillet.

Les også: VIDEO: Trump knuste det politiske etablissementet i USA – det hates han for

Anders Magnus om Trump.

Parareller til Hitler, Mussolini, Mao, Putin.

Det er ikke direkte snaut.

Tenker på dem som har @Nrk som premissleverandør av virkelighetsoppfatningen.https://t.co/wxW9ruK7mE

— rgt (@rgteof) January 2, 2021

Tags: Donald TrumpHillary ClintonmassemediapolitikkUSA
Del232Tweet145Del29

Unsubscribe
Alexander Halvorsen

Alexander Halvorsen

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.