fbpx
  • Siste nytt
  • Populært

Over 80 drept i ramadan-terror

desember 21, 2016
(Illustrasjon: Norgesdemokratene.no)

Vold, ran og drap – til høsten kan du stoppe det

juni 1, 2025
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Er NATO en forsvarsorganisasjon?

april 19, 2025
Skjermbilde fra Youtube. Anne Weider Aasen rynker på nesen. (Video lenger ned i saken).

Rynket på nesen, men ga konservativt bokforlag medhold (VIDEO)

februar 28, 2025
(Foto: Legatum Publishing)

Ytringsfrihet under press i bokbransjen

februar 27, 2025
(Illustrasjon)

Faktisk.no fratatt retten til faktasjekking

januar 14, 2025
Massepsykose (Illustrasjon/Grok/Lykten.no).

Massepsykose – hvordan kan nordmenn være så lette å lure?

januar 4, 2025

– Det går en grense for hvor mange kriser et folk skal tåle, sier Ugland Jacobsen i nyttårstalen til Norgesdemokratene

januar 1, 2025

Det å sette spørsmålstegn ved kvinners rett til abort gjør du ikke ustraffet i dagens politiske klima

desember 20, 2024
Grafikk: Rett på media

Joe Biden benådet sin sønn for titalls kriminelle handlinger – inkludert «laptopen fra helvete»

desember 2, 2024
Thomas Hylland Eriksen, professor i sosialantropologi, holder appell under en demonstrasjon for papirløse asylsøkere i 2011. (Foto: GAD / CC BY-SA 3.0)

Thomas Hylland Eriksen er død – en spiker i den norske kista

november 28, 2024
Frostatingloven fra Magnus Den Gode på midten av 1000 tallet

Rettsstaten og objektiv lovgivning

november 24, 2024
(Illustrasjonsbilde / Canva)

Sivilisasjonens evige utfordringer

november 9, 2024

LIVE! USA-valget 2024 – følg valgkvelden og natten her!

november 5, 2024
Foto: Brett Weinstein (Wikipedia user Nrbelex), CC BY-SA 2.0)

VALGET I USA: Frykter opptøyer hvis Trump vinner

november 5, 2024

Donald Trump på verdens største podcast – se intervjuet her!

oktober 26, 2024

Trump på verdens største podcast – NRK i panikkmodus

oktober 23, 2024
Tryggere i Irak enn Sverige, forteller en tidligere flyktning. (Foto: Skärholmen August 2014 /Arild Vågen /  Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International)

Sveriges forfall – Iraker flyttet tilbake til hjemlandet – «Mye tryggere enn i Sverige»

oktober 16, 2024
(Grafikk / Alternativ Media / Norgesdemokratene)

Fakkeltog for trygghet i Vikersunds gater arrangeres torsdag 5. september av lokale Norgesdemokrater

september 2, 2024
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
lørdag, juni 14, 2025
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Multimedia

Over 80 drept i ramadan-terror

Frieord.no Av Frieord.no
desember 21, 2016
i Multimedia
Reading Time: 3 mins read
311
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Så langt på fredag har over 80 mennesker blitt drept i muslimske terrorangrep utført i Frankrike, Tunisia, Kuwait og Somalia.

Terrorangrepene sammenfaller med feiringen av den muslimske fastemåneden ramadan – en feiring som ofte pleier å føre til terror og voldelige angrep verden rundt.

Terrorangrepene tros å være en respons på IS-talsmann Abu Muhammad al-Adnanis oppfording om terror og vold under fastemåneden.

Al-Adnanis sa nylig at jihadister bør gjøre ramadan til en periode av «ulykke for de ikke-troende ..shiamuslimer og falske muslimer», rapporterer Fox News.

– Muslimer overalt, vi gratulerer dere på den hellige månedens ankomst. Vær sterke i troen om å erobre denne hellige måneden og åpne dere for martyrdøden, sa han.

Det verste av terrorangrepene skjedde på det tunisiske ferieparadiset Sousse, der dødstallet for terrorangrepet ved lunsjtider idag hadde steget til 37, ifølge AP.

D
LUKSUSHOTELL: Det var her på Riu Imperial Marhaba at den muslimske terroristen kom opp på stranden med en såkalt jetski, før han begynte å skyte løs på turistene.
gg
37 DREPT: Minst 37 turister skal være skutt og drept på stranden i ferieparadiset Sousse i Tunisia. Norske reiseoperatører benytter seg av hoteller i området der terroraksjonen fant sted.

23 år gamle Seifeddine Rezgui var bevæpnet med et maskingevær av typen AK-47 og skal ha skutt vilt rundt seg på stranden og drept turister fra blant annet Storbritannia og Tyskland. Han ble tilslutt skutt og drept av tunisiske sikkerhetsstyrker.

D
TERRORISTEN: 23-årige Seifeddine Rezgui løp fra stranden etter å kaldblodig ha drept 37 uskyldige turister, men ble hentet igjen av tunisiske sikkerhetsstyrker og drept kort tid etter at dette bildet ble tatt.
d
TERRORIST: Seifeddine Rezgui (23). (Foto: Facebook).

Også norske turister befinner seg i området, men skal ikke være rammet av volden.

Terrorangrepet er dermed det verste i landets historie – verre enn terrorangrepet den 18. mars i år da 22 mennesker ble drept i et lignende terrorangrep rettet mot et museum i Tunis.

Under fredagen slo terrorister også til mot en shiamuslimsk moske i Kuwait – minst 25 mennesker oppgis å ha omkommet i det terrorangrepet. Den Islamske Stat, som er en sunnimuslimsk terrorgruppe og som ser på shiamuslimene som fiender, har tatt på seg ansvaret for angrepet.

Fra Somalia rapporteres det om dusinvis av soldater som skal være drept når Al-Shabab angrep en militærpost som tilhørte Den Afrikanske Unionen (AU). AU har fredsbevarende styrker på plass i Somalia som ofte blir utsatt for angrep.

Ifølge Reuters ble angrepet startet med at en bilbombe rammet militærposten. Soldater forsøkte forgjeves å stoppe bilen gjennom å skyte på den.

I Frankrike arresterte man i ettermiddag fire personer, mistenkte for innblanding i terrorangrepet ved lunsjtider, der en mann ble halshugd. Ifølge vitner skal gjerningsmannen ha holdt en IS-flagg.

De pågrepne er en av de mistenkte terroristene. Yassin Salhi, hans hustru, søster og ytterligere en person som de franske myndighetene ennå ikke har offentliggjort navnet på.

Relatert:

  • Islam og USA – dødsstraff, terror og muslimske fridager
  • Nyheten norske medier glemte – islamist halshugget arbeidskollega i USA
  • Kirke i USA utsatt for muslimske trusler
  • Muslimsk terrordrama i Texas – to døde
  • Terroristen i Danmark var kriminell MENA-innvandrer
  • Muslimer angrep i København – to drept – fem politifolk skadd
  • Terrorangrep i Paris – 12 døde – politimann henrettet av islamister
  • Kanadisk media – Islamske stat bak terrorangrepet
  • Islamister i Australia tok gisler
  • Statsminister Solberg: 23 norske kommuner må se opp for islamister
  • Her er IS sin dødsliste over politikere, forfattere og journalister
  • Norge: Terrorfrykt over hele landet
  • Sverige: IS-terrorister får boliger, bidrag og jobb i Sverige
  • Terrorangrep tok 18.000 liv i 2013
Tags: FrankrikeislamKuwaitRamadanshiamuslimerSomaliasunnimuslimerterrorTunisiaturismeturister
Del124Tweet78Del16

Unsubscribe
Frieord.no

Frieord.no

Artikkelen/artiklene er hentet fra de nedlagte nettstedene Frieord.no og Ordetermitt.com

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.

 
Laster kommentarer...
Kommenter
    ×