fbpx
  • Siste nytt
  • Populært

«Vi vil ha Armani og Hugo Boss» – flyktninger krever merkeklær

mai 4, 2017
(Illustrasjon: Norgesdemokratene.no)

Vold, ran og drap – til høsten kan du stoppe det

juni 1, 2025
(Illustrasjonsbilde / Pixabay)

Er NATO en forsvarsorganisasjon?

april 19, 2025
Skjermbilde fra Youtube. Anne Weider Aasen rynker på nesen. (Video lenger ned i saken).

Rynket på nesen, men ga konservativt bokforlag medhold (VIDEO)

februar 28, 2025
(Foto: Legatum Publishing)

Ytringsfrihet under press i bokbransjen

februar 27, 2025
(Illustrasjon)

Faktisk.no fratatt retten til faktasjekking

januar 14, 2025
Massepsykose (Illustrasjon/Grok/Lykten.no).

Massepsykose – hvordan kan nordmenn være så lette å lure?

januar 4, 2025

– Det går en grense for hvor mange kriser et folk skal tåle, sier Ugland Jacobsen i nyttårstalen til Norgesdemokratene

januar 1, 2025

Det å sette spørsmålstegn ved kvinners rett til abort gjør du ikke ustraffet i dagens politiske klima

desember 20, 2024
Grafikk: Rett på media

Joe Biden benådet sin sønn for titalls kriminelle handlinger – inkludert «laptopen fra helvete»

desember 2, 2024
Thomas Hylland Eriksen, professor i sosialantropologi, holder appell under en demonstrasjon for papirløse asylsøkere i 2011. (Foto: GAD / CC BY-SA 3.0)

Thomas Hylland Eriksen er død – en spiker i den norske kista

november 28, 2024
Frostatingloven fra Magnus Den Gode på midten av 1000 tallet

Rettsstaten og objektiv lovgivning

november 24, 2024
(Illustrasjonsbilde / Canva)

Sivilisasjonens evige utfordringer

november 9, 2024

LIVE! USA-valget 2024 – følg valgkvelden og natten her!

november 5, 2024
Foto: Brett Weinstein (Wikipedia user Nrbelex), CC BY-SA 2.0)

VALGET I USA: Frykter opptøyer hvis Trump vinner

november 5, 2024

Donald Trump på verdens største podcast – se intervjuet her!

oktober 26, 2024

Trump på verdens største podcast – NRK i panikkmodus

oktober 23, 2024
Tryggere i Irak enn Sverige, forteller en tidligere flyktning. (Foto: Skärholmen August 2014 /Arild Vågen /  Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International)

Sveriges forfall – Iraker flyttet tilbake til hjemlandet – «Mye tryggere enn i Sverige»

oktober 16, 2024
(Grafikk / Alternativ Media / Norgesdemokratene)

Fakkeltog for trygghet i Vikersunds gater arrangeres torsdag 5. september av lokale Norgesdemokrater

september 2, 2024
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
fredag, juli 11, 2025
Lykten
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Ingen resultat
Vis alle resultater
Lykten
Ingen resultat
Vis alle resultater
Hjem Utenriks

«Vi vil ha Armani og Hugo Boss» – flyktninger krever merkeklær

Frieord.no Av Frieord.no
mai 4, 2017
i Utenriks
Reading Time: 3 mins read
366
Deling
Share on FacebookShare on Twitter

Lorenzo Chinalleto som er presidenten for Cooperativa Sociale Onlus huser for tiden en rekke migranter på Hotel Byron i byen Venezia i Italia.

Han forteller hvordan de har ytret seg negativt om å få klær fra de lokale katolske menighetene og andre frivillige organisasjoner, fordi klærne ikke har vært merkeklær.

Han forteller:

– Dessverre har de kommet til Italia hvor man har nordeuropeisk standard på asylinstituttene. Når de kommer så gir vi dem klær, normale klær.

– Men de vil ha merkeklær som Armani og Hugo Boss, og de spør etter sko med merket Pirelli. Dette er deres merker. Når de kom til oss hadde de ingen klær, men de hadde alle smart-telefoner, fortsetter italieneren.

Les mer: UDI reiser til Italia for å hente flyktninger til Norge

D
VIL HA MER PENGER: Migranter i Europa ønsker seg merkeklær og penger. I Tyskland klaget nylig afrikanske migranter på at de ikke kunne leve på ca. 5.500 kroner i lommepenger i måneden. Dette i tillegg til gratis losji, mat, helsetjenester og andre velferdsgoder som tilbys. (Foto: Migrant i Tyskland).

(Videoene utenom hovedvideoen øverst i artikkelen er hentet fra forskjellige steder i Europa de siste årene og viser hvordan situasjonen er der migrantene samles i større antall).

Les mer: Kvinnelig journalist voldtatt av væpnede flyktninger i Frankrike

Blokkerte trafikk

Førti av migrantene som bodde på Hotel Byron tok til gatene for å uttrykke sin misnøye og blokkerte trafikken. I en video tatt utenfor hotellet på mandag kan man se demonstranter rope på engelsk at man ikke ønsker å spise pasta.

Migrantene kommer hovedsaklig fra Senegal, Nigeria, Somalia, Mali og Ghana, forteller avisen Il Gazzettino.

I mai skal en gruppe enslige flyktningbarn ha stått bak en voldelig protestaksjon for å bli overført fra byen Fondachelli Fantina fordi «det var for små muligheter for underholdning» i byen.

Etter at de hadde rasert hele mottakssenteret sitt til en slik grad at ingen kunne bo der mer, så valgte myndighetene å innkvartere dem på et luksushotell istedenfor.

Les mer: Syriske flyktninger reiser hjem på ferie til Syria

Les mer: Somalisk familie flyktet fra krig – krever å få reise tilbake på ferie

TV og gratis buss

I juni hadde noen migranter som bodde i en liten by på øya Sardinia protestert i flere dager og krevde bedre måltider, TV’er i hvert rom og en daglig buss som kunne ta dem til øyas hovedstad, Cagliari.

Spenningen i byen var høy da migrantene vandaliserte boligene sine.

Les mer: Kvinnelig venstreaktivist gjengvoldtatt av sudanesere i asylleir i Italia – bedt om å tie stille av medaktivister

Regiondirektøren for det populistiske sardinske aksjonspartiet, Marcello Orru, kommenterte hendelsen.

– Det er umulig for oss å fortsette å akseptere disse menneskene som ikke liker velkomsten de har fått, måltidene og de gratis hotellrommene. Og deretter å protestere for å få TV’er på hvert rom og daglig buss for å ta dem til Cagliari gratis.

– Det er for lett å anklage oss for rasisme og fremmedfrykt, men vi nekter å akseptere denne totale og uakseptable behandlingen av det sardinske folket. Disse mennene er muskuløse og utstyrt med de siste utgavene av iPhone-mobiler.

– Hvis de ønsker en TV på hvert rom og kanskje en massøse, så må de settes på et skip og bli sendt hjem til Afrika umiddelbart. Med en enveis-billett, avslutter den oppgitte lokalpolitikeren.

VIDEO: «Allahu Akbar» – flyktninger fra Afrika roper islamske slagord på vei til Europa

VIDEO: Flyktningvideoene norske medier ikke tør å vise

D
ENDELIG I EUROPA: EN gruppe båtflyktninger fra Midtøsten har ankommet Europa og poserer velvillig foran kameraet. Nå venter et liv uten bekymringer med velferd, jobb, utdannelse og uten krav om integrering.

Relatert:

  • Pensjonert ektepar voldtatt og drept av afrikanske flyktninger i Italia
  • Kun 10 prosent av båtflyktningene i Middelhavet er reelle flyktninger
  • Flyktningekatastrofen i Middelhavet – en varslet katastrofe?
  • EU-leder: «Majoriteten av asylsøkerne er velferdsmigranter og ikke flyktninger»
  • Flyktninger strømmer til Sverige etter at Danmark halverte bidrag til asylsøkere
  • Rabbiner: Flyktningene er ikke syrere, de er ikke flyktninger og det er ikke noen krise
Tags: AfrikaArmaniasylsøkereCagliariflyktningerhotellHugo BossItaliaMatmerkeklærSardiniaVenezia
Del146Tweet92Del18

Unsubscribe
Frieord.no

Frieord.no

Artikkelen/artiklene er hentet fra de nedlagte nettstedene Frieord.no og Ordetermitt.com

  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast
Lykten

Copyright © 2020 LyktenNo.

  • Tips oss
  • Støtt oss
  • Send inn innlegget ditt
  • Kontakt oss
  • Om oss

Ingen resultat
Vis alle resultater
  • Notiser
  • Innenriks
  • Utenriks
  • Multimedia
  • Kommentar
  • Leserinnlegg
  • Podcast

Copyright © 2020 LyktenNo.

 
Laster kommentarer...
Kommenter
    ×